Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse premier wil dat kabinet medeburgers 'respect toont'

Franse premier wil dat kabinet medeburgers 'respect toont'

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Michel Barnier wil dat zijn kabinet "grootspraak" vermijdt en "medeburgers respect toont", aldus een functionaris uit zijn kantoor. Het nieuwe kabinet werd zaterdag gepresenteerd, elf weken na de parlementsverkiezingen, en is maandag aan het werk gegaan.

De kabinetsleden kwamen maandagochtend samen, voorafgaand aan hun eerste officiële kabinetsvergadering met president Emmanuel Macron. Barnier van het rechtse Les Républicains vroeg zijn 39 ministers "onberispelijk en bescheiden" te zijn, aldus de functionaris. De premier wil dat ze "eerst handelen en daarna communiceren".

Frankrijk maakt met dit kabinet een stap naar rechts. Het kabinet wordt in het parlement vooral gesteund door Macrons partij en bondgenoten, en een aantal conservatieve Republikeinen en centrumgroepen. Zowel links als radicaal-rechts is kritisch op de samenstelling van het kabinet. De linkse oppositie wil een motie van wantrouwen indienen.

Eerder werd ook al kritiek geuit op Macrons keuze voor Barnier. De verkiezingen in juli werden gewonnen door een verbond van linkse partijen, maar zij wisten niet genoeg zetels te bemachtigen voor een parlementaire meerderheid. Macrons centrumpartij en partners eindigden op de tweede plek, gevolgd door de radicaal-rechtse Rassemblement National van Marine Le Pen.

Meer uit Buitenland

Aardbeving met kracht van 6.7 treft noorden van Japan

HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.

1 uur geleden
Reuters: VS bereiden inbeslagname meer olietankers Venezuela voor

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.

2 uur geleden
Thaise premier ontbindt parlement en baant weg voor verkiezingen

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.

2 uur geleden
Ten onrechte uit VS gezette Salvadoraan Abrego vrijgelaten

BALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

8 uur geleden
Verdachte van moord op Trump-activist Kirk zelf in rechtbank

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.

10 uur geleden
Venezuela keurt wet goed voor terugtrekking uit strafhof

CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.

12 uur geleden
Zegsvrouw: Trump extreem gefrustreerd over Oekraïners en Russen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.

12 uur geleden