Franse onderzoeksrechters ondervragen Carlos Ghosn in Libanon
BEIROET (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Franse onderzoeksrechters gaan maandag in de Libanese hoofdstad Beiroet de gevallen automagnaat Carlos Ghosn ondervragen. Hij wordt onder meer beschuldigd van misbruik van geld van autoconcern Renault voor persoonlijke doeleinden, waaronder een duur verjaardagsfeest voor zijn vrouw.
Ghosn is de voormalige topman van Renault en ook de ex-topman van de Japanse autobedrijven Nissan en Mitsubishi. Hij woont in Beiroet sinds zijn spectaculaire ontsnapping uit Japan eind 2019, waar hij vastzat op verdenking van fraude. Hij wordt ondervraagd door Franse onderzoeksrechters in het Paleis van Justitie in Beiroet. Zij zouden een week in Libanon verblijven.
De 67-jarige Ghosn wordt onder meer beticht van het misbruik van geld van Renault voor dure feesten in het paleis van Versailles, zoals een huwelijk en het verjaardagsfeest voor zijn vrouw en ook de koop van een privéjacht met bedrijfsmiddelen. De advocaten van Ghosn zeggen dat er onregelmatigheden zijn in het onderzoek van de Franse autoriteiten. Verder ontkent Ghosn alle beschuldigingen van financieel misbruik van bedrijfsgelden.
Er lopen wereldwijd tientallen rechtszaken rond Ghosn. Hij wordt door de Japanse autoriteiten verdacht van financiële malversaties, waaronder valse verklaringen over zijn salaris en privégebruik van bedrijfsgelden. Na zijn arrestatie in Japan in 2018 moest hij aftreden bij de autofabrikanten waar hij de scepter zwaaide. In december 2019 slaagde hij er vervolgens in te vluchten uit Japan, waar hij in huisarrest zat. Hij omzeilde de bewaking bij zijn huis en vloog met een privévliegtuig naar Istanbul, waarbij hij zich zou hebben verstopt in een kist voor geluidsapparatuur. Vanuit Turkije vloog hij naar Libanon, dat geen uitleveringsverdrag met Japan heeft. Ghosn heeft zowel de Franse, Braziliaanse als Libanese nationaliteit.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 11 procent lager gezet.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse maritieme dienstverlener SBM Offshore heeft de omzet en winst afgelopen jaar flink zien dalen. Topman Øivind Tangen sprak desondanks van sterke prestaties, waarbij de eigen verwachtingen van het bedrijf werden overtroffen. Het bedrijf, dat volgens analisten van JPMorgan waarschijnlijk in maart promoveert naar de AEX-index, gaat de aandeelhouders flink belonen en rekent voor dit jaar op een stijging van de omzet en winst.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in de Verenigde Staten een schikking getroffen in een zaak over een beademingsapparaat. Dat bevestigde een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad. Een nabestaande beschuldigde Philips ervan dat haar moeder vijf jaar geleden brandwonden had opgelopen doordat het apparaat vlam vatte. Philips ontkent alle aansprakelijkheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een wasmachine of televisie koopt, moet opletten dat hij niet onnodig een verzekering afsluit. Daarvoor waarschuwt de Consumentenbond, die opmerkt dat winkels steeds vaker verzekeringen verkopen bij apparaten. Volgens de belangenorganisatie zijn die polissen "vaak overbodig en misleidend". Mensen betalen dan honderden euro's voor dekking die zij al hebben via hun inboedelverzekering of wettelijke garantie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.
3 uur geleden