Franse netbeheerder heeft 100 miljard nodig voor energietransitie
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Frankrijk heeft tot en met 2040 ongeveer 100 miljard euro aan investeringen in zijn stroomnetwerk nodig voor de energietransitie. Dat heeft netbeheerder Réseau de Transport d'Électricité (RTE) gezegd. Het geld is onder meer nodig voor modernisering en het aansluiten van duurzame energieprojecten op het hoogspanningsnet.
De benodigde investeringen zijn daarmee aanzienlijk hoger dan eerder werd ingeschat door het staatsbedrijf. Net als in Nederland kampt Frankrijk met netcongestie door de productie van veel meer stroom uit duurzame bronnen en achterstanden bij nieuwe stroomaansluitingen van bijvoorbeeld bedrijven en datacenters. Tegelijkertijd voert Frankrijk ook de productie van kernenergie op.
RTE stelt dan ook dat het Franse energiebeleid een "ongekend programma" nodig heeft met uitbreiding en modernisering van verouderde apparatuur. Ook moet het stroomnet worden beschermd tegen de effecten van klimaatverandering en cyberaanvallen, aldus het bedrijf. De overheid gaat nu kijken naar de investeringen waar RTE om vraagt.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
12 uur geleden