Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister wil meer handelsbeperkingen China naast auto's

Franse minister wil meer handelsbeperkingen China naast auto's

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie moet ook maatregelen nemen om de Chinese overcapaciteit in andere industrieën aan te pakken. Dat zegt de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire, nadat het Europese blok woensdag bekend had gemaakt de importheffingen op elektrische voertuigen uit China flink te verhogen.

De Europese Commissie wil vanaf 4 juli extra importheffingen invoeren, omdat China oneerlijke concurrentie zou bedrijven door eigen fabrikanten te subsidiëren. Auto's van fabrikanten als BYD en SAIC kunnen daardoor flink duurder worden. "Als Europa zijn tanden niet laat zien op handelsgebied, gaan we uiteindelijk denken dat de Europese markt één groot winkelcentrum is", zei Le Maire donderdag op de Franse radiozender Sud Radio.

"Het is een eerste besluit waarvan ik hoop dat het door anderen wordt gevolgd, met name op het gebied van zonnepanelen en andere Chinese overcapaciteit", voegt hij daaraan toe. Frankrijk steunt al langer hoge heffingen op Chinese elektrische auto's, ondanks de terughoudendheid van andere landen om de handelsspanningen op te voeren.

Handelsoorlogen

De Duitse transportminister Volker Wissing zei woensdag nog dat de Europese Unie in een handelsoorlog verwikkeld dreigt te raken. Duitse autofabrikanten hadden zich eerder ook uitgesproken tegen de hoge heffingen omdat China een heel belangrijke afzetmarkt is en Beijing met strafmaatregelen tegen Europese auto's kan komen.

Volgens de Duitse minister moeten Europese auto's goedkoper worden door meer concurrentie, open markten en veel betere bedrijfsomstandigheden in de EU en niet door handelsoorlogen en het afschermen van markten. Het Duitse Verband der Automobilindustrie (VDA) uitte ook kritiek op de stappen van de EU.

Meer uit Financieel

Adyen en Magnum hard onderuit op Damrak na kwartaalupdates

AMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 20 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.

35 minuten geleden
NN Group profiteert van hervorming Nederlands pensioenstelsel

DEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.

50 minuten geleden
Mercedes verwacht geen groei in 2026 door concurrentie China

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.

1 uur geleden
Unilever voert onder topman Fernandez winst op

LONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.

1 uur geleden
Kosten afsplitsing drukken op winst Magnum

AMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.

1 uur geleden
Adyen rekent op minimaal 20 procent omzetgroei na sterk winstjaar

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen verwacht dat de omzet dit jaar met minstens 20 procent stijgt, na een groei van 21 procent vorig jaar. De winst uit de gewone bedrijfsactiviteiten klom afgelopen jaar met 26 procent tot 1,3 miljard euro, maakte het in Amsterdam gevestigde bedrijf donderdag bekend.

1 uur geleden
AB InBev vangt lagere bierverkoop op met alcoholvrije dranken

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Anheuser-Busch InBev (AB InBev), de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft afgelopen kwartaal opnieuw minder bier verkocht. De brouwer achter merken als Budweiser, Stella Artois, Hertog Jan, Jupiler en Leffe kampt net als concurrenten Heineken en Carlsberg met zwakke verkopen doordat de vraag naar bier in veel belangrijke markten afneemt, mede doordat de alcoholconsumptie daalt door zorgen over de negatieve gevolgen voor de gezondheid.

1 uur geleden