Franse minister veroordeelt feestvierende fans van Marseille
MARSEILLE (ANP/RTR) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gerald Darmanin is niet te spreken over de supporters van Olympique Marseille die zondagavond massaal de straat opgingen om te vieren dat hun club in de competitie had gewonnen van kampioen Paris Saint-Germain.
"Als je de beelden ziet, kun je dit alleen maar veroordelen", aldus Darmanin, daarmee verwijzend naar de afspraken die gelden vanwege het coronavirus. Supporters van Marseille stonden in groepen dicht bij elkaar te zingen en feesten en velen van hen droegen geen mondkapje.
Vorige week riep de Franse premier Jean Castex Marseille en Bordeaux uit als de steden op het vasteland van Frankrijk die het zwaarst zijn getroffen door de heropleving van het virus in Frankrijk. De ziekenhuizen van Marseille raken steeds voller. Frankrijk is wereldwijd gezien het zevende land met de meeste doden door Covid-19.
Marseille won de uitwedstrijd tegen Paris Saint-Germain met 1-0. In de blessuretijd deelde de scheidsrechters aan liefst vijf spelers een rode kaart uit.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
18 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
6 uur geleden