Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse media verwachten snel nieuwe premier

Franse media verwachten snel nieuwe premier

PARIJS (ANP) - Franse media speculeren dat president Emmanuel Macron in tegenstelling tot de vorige keer dat hij een premier zocht, nu grote haast maakt. De zoektocht naar Michel Barnier voor de post duurde erg lang. Barnier is woensdagavond door het parlement naar huis gestuurd, omdat het zijn begrotingsvoorstellen onaanvaardbaar vindt.

Barnier is donderdagmorgen meer dan een uur bij Macron in het Élysée-paleis geweest en heeft er naar verluidt formeel zijn ontslag aangeboden.

Frankrijk kampt met steeds grotere tekorten en de nieuwe begroting voor 2025 moest daar wat aan doen. Zonder een nieuwe begroting zal de nu demissionaire regering van Barnier niets anders kunnen dan met de oude verdergaan. Macron vreest dat het land zich dat niet kan veroorloven.

Haast

De haast van de president zou ook worden ingegeven door de feestelijke heropening van de kathedraal Notre-Dame in Parijs. Daar komen in het weekend tientallen staatshoofden en regeringsleiders naartoe, onder wie de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Macron zou het beschamend vinden als Frankrijk zaterdag geen daadkrachtige regeringsploeg zou hebben.

Macron spreekt donderdag 20.00 uur de natie toe. Dat zou mogelijk ook te maken hebben met zijn haast om met een nieuwe premier te komen.

Meer uit Buitenland

Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

1 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

2 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

3 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

4 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

4 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

4 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

5 uur geleden