Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse media verwachten snel nieuwe premier

Franse media verwachten snel nieuwe premier

PARIJS (ANP) - Franse media speculeren dat president Emmanuel Macron in tegenstelling tot de vorige keer dat hij een premier zocht, nu grote haast maakt. De zoektocht naar Michel Barnier voor de post duurde erg lang. Barnier is woensdagavond door het parlement naar huis gestuurd, omdat het zijn begrotingsvoorstellen onaanvaardbaar vindt.

Barnier is donderdagmorgen meer dan een uur bij Macron in het Élysée-paleis geweest en heeft er naar verluidt formeel zijn ontslag aangeboden.

Frankrijk kampt met steeds grotere tekorten en de nieuwe begroting voor 2025 moest daar wat aan doen. Zonder een nieuwe begroting zal de nu demissionaire regering van Barnier niets anders kunnen dan met de oude verdergaan. Macron vreest dat het land zich dat niet kan veroorloven.

Haast

De haast van de president zou ook worden ingegeven door de feestelijke heropening van de kathedraal Notre-Dame in Parijs. Daar komen in het weekend tientallen staatshoofden en regeringsleiders naartoe, onder wie de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Macron zou het beschamend vinden als Frankrijk zaterdag geen daadkrachtige regeringsploeg zou hebben.

Macron spreekt donderdag 20.00 uur de natie toe. Dat zou mogelijk ook te maken hebben met zijn haast om met een nieuwe premier te komen.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

40 minuten geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

1 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

2 uur geleden
Raadsbijeenkomst rond nieuwe opperste leider Iran binnen een dag

TEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.

3 uur geleden
Turkije overweegt F-16's te stationeren op Noord-Cyprus

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Libanon: nu bijna een half miljoen vluchtelingen

BEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.

3 uur geleden
Trumps claim over onveilige paracetamol leidde tot dalend gebruik

WASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.

5 uur geleden