Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse media: moeder baby Santiago wordt donderdag uitgeleverd

Franse media: moeder baby Santiago wordt donderdag uitgeleverd

DEN HAAG (ANP) - De moeder die haar te vroeg geboren baby Santiago ontvoerde uit een Frans ziekenhuis en naar Amsterdam meenam, wordt donderdag uitgeleverd aan Frankrijk. Daar moet ze meteen voor een rechter verschijnen, melden Franse media.

De acht weken premature Santiago werd op 6 oktober geboren en lag in een ziekenhuis bij Parijs, totdat zijn ouders hem meenamen. De politie vond de ouders van 23 en 25 jaar met hun baby op 25 oktober na een grootschalige zoekactie in een hotel in Amsterdam, samen met de oma van de baby en nog twee kinderen. De politie zag het meenemen van de baby als ontvoering.

Frankrijk had de uitlevering van de vrouw gevraagd. Omdat de vrouw koos voor een verkorte procedure wordt zij alleen uitgeleverd. De vader van de baby heeft voor zijn uitleveringsverzoek gekozen voor de lange procedure. Dat zal op een later moment worden behandeld.

Na afloop van haar verhoor door een Franse onderzoeksrechter zou de moeder aangeklaagd kunnen worden voor de ontvoering van haar zoon. In dat geval kan ze onder gerechtelijk toezicht vrijkomen of in voorlopige hechtenis worden gezet.

Meer uit Binnenland

Militaire oefeningen Gelderland opgeschort om natuurbrandrisico

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Landmacht stopt voorlopig volledig met oefeningen in Gelderland waarbij explosieven, open vuur en pyrotechniek worden gebruikt. Dat meldt het krijgsonderdeel op sociale media. De reden is dat het risico op natuurbranden in de provincie dinsdag is verhoogd naar fase 2.

4 minuten geleden
Persoon doodgestoken in woning Tilburg, twee mensen aangehouden

TILBURG (ANP) - Bij een steekpartij in een huis aan de Tilburgse Trouwlaan is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon overleden. Dat meldt de politie. De twee andere bewoners zijn aangehouden.

1 uur geleden
Gemeenten en provincies: meer geld nodig voor infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten en provincies hebben het Rijk opgeroepen meer geld te geven voor onderhoud en vervanging van infrastructuur, zoals wegen, bruggen, sluizen, viaducten en kades. Gebeurt dat niet, dan dreigt volgens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het Interprovinciaal Overleg (IPO) een "bereikbaarheidsinfarct" in Nederland. De lobbyclubs baseren zich op een rapport van de adviesbureaus Arcadis en Berenschot.

1 uur geleden
Aantal megastallen neemt volgens Wakker Dier toe

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.

3 uur geleden
Rode Kruis luidt noodklok om 'onbegrijpelijke' situatie Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.

4 uur geleden
Fonds: verzuim bij gemeenten hoogst in ruim 20 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.

5 uur geleden
Ggz: 7750 huurhuizen per jaar voor mensen met psychische klachten

AMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.

5 uur geleden