Franse media: moeder baby Santiago wordt donderdag uitgeleverd
DEN HAAG (ANP) - De moeder die haar te vroeg geboren baby Santiago ontvoerde uit een Frans ziekenhuis en naar Amsterdam meenam, wordt donderdag uitgeleverd aan Frankrijk. Daar moet ze meteen voor een rechter verschijnen, melden Franse media.
De acht weken premature Santiago werd op 6 oktober geboren en lag in een ziekenhuis bij Parijs, totdat zijn ouders hem meenamen. De politie vond de ouders van 23 en 25 jaar met hun baby op 25 oktober na een grootschalige zoekactie in een hotel in Amsterdam, samen met de oma van de baby en nog twee kinderen. De politie zag het meenemen van de baby als ontvoering.
Frankrijk had de uitlevering van de vrouw gevraagd. Omdat de vrouw koos voor een verkorte procedure wordt zij alleen uitgeleverd. De vader van de baby heeft voor zijn uitleveringsverzoek gekozen voor de lange procedure. Dat zal op een later moment worden behandeld.
Na afloop van haar verhoor door een Franse onderzoeksrechter zou de moeder aangeklaagd kunnen worden voor de ontvoering van haar zoon. In dat geval kan ze onder gerechtelijk toezicht vrijkomen of in voorlopige hechtenis worden gezet.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
29 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
1 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
3 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
4 uur geleden