Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse inflatie daalt naar laagste niveau in bijna 2,5 jaar

Franse inflatie daalt naar laagste niveau in bijna 2,5 jaar

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse inflatie is in februari afgenomen tot het laagste niveau sinds september 2021. Volgens het Franse statistiekbureau INSEE stegen de consumentenprijzen in Frankrijk deze maand met 3,1 procent op jaarbasis. In januari stegen de kosten voor het levensonderhoud in de op een na grootste economie van de eurozone nog met 3,4 procent, volgens de Europese meetmethode.

Ook in Spanje koelde de inflatie af. In het Zuid-Europese land namen de consumentenprijzen in februari met 2,9 procent toe, na een stijging met 3,5 procent in de eerste maand van het jaar. Later op de dag zal ook nog het inflatiecijfer van Duitsland bekend worden gemaakt. In de grootste economie van het eurogebied is de inflatie deze maand naar verwachting eveneens afgenomen.

Vrijdag wordt het inflatiecijfer van de hele eurozone vrijgegeven. In januari kwam de inflatie in het eurogebied uit op 2,8 procent. Voor februari wordt gerekend op een verdere afkoeling tot 2,5 procent. Ook statistiekbureau CBS komt vrijdag met een eerste snelle raming van de inflatie in Nederland in februari. In januari liep de Nederlandse inflatie volgens de Europese meetmethode nog op tot 3,1 procent, waarmee deze boven het gemiddelde van de eurozone lag. In december bedroeg de inflatie in Nederland 1 procent.

Binnen de Europese Centrale Bank (ECB) wordt druk gedebatteerd over wanneer de centrale bank kan gaan beginnen met het verlagen van de rente, nu de inflatie flink is afgekoeld ten opzichte van het piekniveau in 2022. De meningen lopen daarbij uiteen van een eerste renteverlaging in april of in juni, waarbij veel beleidsmakers eerst meer duidelijkheid willen hebben over de loongroei in het eurogebied. Bij de vergadering op 7 maart zal de ECB de rente naar verwachting nog onveranderd laten.

Meer uit Financieel

AEX sluit opnieuw met verlies, olieprijzen verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.

56 minuten geleden
Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

3 uur geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

4 uur geleden
Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

4 uur geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

5 uur geleden
Verlieslatend DB waarschuwt treinreiziger voor slechtere diensten

BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.

6 uur geleden
Meeste huizenverkopers doen niet mee aan Open Huizen Dag

DEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.

6 uur geleden