Franse inflatie daalt naar laagste niveau in bijna 2,5 jaar
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse inflatie is in februari afgenomen tot het laagste niveau sinds september 2021. Volgens het Franse statistiekbureau INSEE stegen de consumentenprijzen in Frankrijk deze maand met 3,1 procent op jaarbasis. In januari stegen de kosten voor het levensonderhoud in de op een na grootste economie van de eurozone nog met 3,4 procent, volgens de Europese meetmethode.
Ook in Spanje koelde de inflatie af. In het Zuid-Europese land namen de consumentenprijzen in februari met 2,9 procent toe, na een stijging met 3,5 procent in de eerste maand van het jaar. Later op de dag zal ook nog het inflatiecijfer van Duitsland bekend worden gemaakt. In de grootste economie van het eurogebied is de inflatie deze maand naar verwachting eveneens afgenomen.
Vrijdag wordt het inflatiecijfer van de hele eurozone vrijgegeven. In januari kwam de inflatie in het eurogebied uit op 2,8 procent. Voor februari wordt gerekend op een verdere afkoeling tot 2,5 procent. Ook statistiekbureau CBS komt vrijdag met een eerste snelle raming van de inflatie in Nederland in februari. In januari liep de Nederlandse inflatie volgens de Europese meetmethode nog op tot 3,1 procent, waarmee deze boven het gemiddelde van de eurozone lag. In december bedroeg de inflatie in Nederland 1 procent.
Binnen de Europese Centrale Bank (ECB) wordt druk gedebatteerd over wanneer de centrale bank kan gaan beginnen met het verlagen van de rente, nu de inflatie flink is afgekoeld ten opzichte van het piekniveau in 2022. De meningen lopen daarbij uiteen van een eerste renteverlaging in april of in juni, waarbij veel beleidsmakers eerst meer duidelijkheid willen hebben over de loongroei in het eurogebied. Bij de vergadering op 7 maart zal de ECB de rente naar verwachting nog onveranderd laten.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina investeert de komende jaren 90 miljoen euro om mee te liften op het succes van eiwitrijke voeding en dranken. Het Nederlandse zuivelconcern moderniseert met het geld fabrieken in Bedum, Veghel en Workum om uit een bijproduct van kaas eiwitingrediƫnten te maken. Die eiwitten zijn bedoeld voor sportvoeding, kindervoeding en medische voeding.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiƫn dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht. "Op deze manier willen we dit hoofdstuk uit het verleden afronden", zegt de bank zelf.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.
3 uur geleden