Franse groeiverwachting 2024 lager door rente en Duitse zwakte
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal volgend jaar volgens minister van Financiën Bruno Le Maire wat minder sterk groeien dan eerder gedacht. Hij verwees daarbij vooral naar tegenwind voor de Franse economie door de renteverhogingen van centrale banken en de economische zwakte in Duitsland.
Volgens Le Maire zal de groei van de tweede economie van de eurozone uitkomen op 1,4 procent, terwijl eerder op 1,6 procent werd gerekend. Ook de kwakkelende economie van China heeft een rol bij die lagere prognose, aldus de minister. Hij zegt wel dat de Franse economie "dynamisch is in een afzwakkend Europees en internationaal klimaat".
Vanwege de economische malaise in Duitsland staat de Franse export naar het buurland onder druk, terwijl de hoge rente zorgt voor gestegen leenkosten voor bedrijven en huishoudens. De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogde donderdag nog de rente voor de tiende keer op de rij om de inflatie aan te pakken. De ECB gaf wel aan dat er nu een einde kan komen aan de renteverhogingen. Tegelijkertijd kwam de Chinese centrale bank met nieuwe maatregelen om de economie te stimuleren.
De Franse economie zou dit jaar met circa 1 procent moeten groeien volgens de meest recente prognoses van de Europese Commissie. Voor Duitsland, de grootste economie van het eurogebied, wordt echter op een krimp van 0,4 procent gerekend.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.
2 uur geleden