Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse groeiverwachting 2024 lager door rente en Duitse zwakte

Franse groeiverwachting 2024 lager door rente en Duitse zwakte

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal volgend jaar volgens minister van Financiën Bruno Le Maire wat minder sterk groeien dan eerder gedacht. Hij verwees daarbij vooral naar tegenwind voor de Franse economie door de renteverhogingen van centrale banken en de economische zwakte in Duitsland.

Volgens Le Maire zal de groei van de tweede economie van de eurozone uitkomen op 1,4 procent, terwijl eerder op 1,6 procent werd gerekend. Ook de kwakkelende economie van China heeft een rol bij die lagere prognose, aldus de minister. Hij zegt wel dat de Franse economie "dynamisch is in een afzwakkend Europees en internationaal klimaat".

Vanwege de economische malaise in Duitsland staat de Franse export naar het buurland onder druk, terwijl de hoge rente zorgt voor gestegen leenkosten voor bedrijven en huishoudens. De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogde donderdag nog de rente voor de tiende keer op de rij om de inflatie aan te pakken. De ECB gaf wel aan dat er nu een einde kan komen aan de renteverhogingen. Tegelijkertijd kwam de Chinese centrale bank met nieuwe maatregelen om de economie te stimuleren.

De Franse economie zou dit jaar met circa 1 procent moeten groeien volgens de meest recente prognoses van de Europese Commissie. Voor Duitsland, de grootste economie van het eurogebied, wordt echter op een krimp van 0,4 procent gerekend.

Meer uit Financieel

India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

46 minuten geleden
Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

1 uur geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

2 uur geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

2 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

3 uur geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

3 uur geleden