Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse coach Deschamps verwacht lastig duel met Oranje op EK

Franse coach Deschamps verwacht lastig duel met Oranje op EK

LEIPZIG (ANP) - Frankrijk wil vrijdagavond de wedstrijd tegen het Nederlands elftal aangrijpen om zich te plaatsen voor de achtste finales van het EK. "Maar het zal niet eenvoudig worden", zei bondscoach Didier Deschamps op een persconferentie in het Leipzig Stadium. "We treffen een andere tegenstander dan afgelopen maandag toen we Oostenrijk versloegen."

Frankrijk en Oranje wonnen hun eerste duel op het EK. De verliezend finalist van het laatste WK versloeg Oostenrijk met 1-0 en de ploeg van bondscoach Ronald Koeman behaalde een benauwde 2-1 zege op Polen. Als een bondscoach weet hoe je het Nederlands elftal moet verslaan, dan is Deschamps het wel. Met hem als coach wonnen de Fransen zeven van de laatste acht ontmoetingen met Oranje.

"Maar dit is weer een nieuwe wedstrijd", zei de 55-jarige Deschamps. "Nederland miste veel belangrijke spelers toen we de laatste keren van ze wonnen. We hebben ze goed bekeken tijdens de twee laatste oefenduels voor het EK en hebben ook geanalyseerd hoe ze tegen Polen speelden. Ze wisselen heel makkelijk van systeem en spelen met veel intensiteit. Het is aan ons om ze in de problemen te brengen."

Kansen

Frankrijk creëerde veel kansen tegen Oostenrijk, maar won uiteindelijk door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber. "We moeten tegen Nederland beter met onze kansen omgaan", zei Deschamps die voor zijn 155e interland als bondscoach van Frankrijk staat.

Deschamps heeft de Franse ploeg sinds 2012 onder zijn hoede en de resultaten mogen er zijn. De Fransman van Baskische afkomst is aan zijn zesde eindronde begonnen als bondscoach, na de toernooien van 2014 (WK-kwartfinale), 2016 (EK-finalist), 2018 (WK-winst), 2021 (EK-achtste finale) en 2022 (WK-finalist). Hij loodste de Fransen in 2021 naar de eindzege in de Nations League.

Meer uit Voetbal

Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

15 minuten geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

20 minuten geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

46 minuten geleden
Speler Saudi-Arabië slachtoffer diefstal paspoort in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.

3 uur geleden
Curaçao begint met bondscoach Advocaat aan voorbereiding WK

NOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.

4 uur geleden
Emegha kan WK met Oranje vergeten, zestal traint in Zeist

ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.

5 uur geleden
Spanje zonder Real Madrid-verdediger Huijsen naar WK

MADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.

5 uur geleden