Franse coach Deschamps verwacht lastig duel met Oranje op EK
LEIPZIG (ANP) - Frankrijk wil vrijdagavond de wedstrijd tegen het Nederlands elftal aangrijpen om zich te plaatsen voor de achtste finales van het EK. "Maar het zal niet eenvoudig worden", zei bondscoach Didier Deschamps op een persconferentie in het Leipzig Stadium. "We treffen een andere tegenstander dan afgelopen maandag toen we Oostenrijk versloegen."
Frankrijk en Oranje wonnen hun eerste duel op het EK. De verliezend finalist van het laatste WK versloeg Oostenrijk met 1-0 en de ploeg van bondscoach Ronald Koeman behaalde een benauwde 2-1 zege op Polen. Als een bondscoach weet hoe je het Nederlands elftal moet verslaan, dan is Deschamps het wel. Met hem als coach wonnen de Fransen zeven van de laatste acht ontmoetingen met Oranje.
"Maar dit is weer een nieuwe wedstrijd", zei de 55-jarige Deschamps. "Nederland miste veel belangrijke spelers toen we de laatste keren van ze wonnen. We hebben ze goed bekeken tijdens de twee laatste oefenduels voor het EK en hebben ook geanalyseerd hoe ze tegen Polen speelden. Ze wisselen heel makkelijk van systeem en spelen met veel intensiteit. Het is aan ons om ze in de problemen te brengen."
Kansen
Frankrijk creëerde veel kansen tegen Oostenrijk, maar won uiteindelijk door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber. "We moeten tegen Nederland beter met onze kansen omgaan", zei Deschamps die voor zijn 155e interland als bondscoach van Frankrijk staat.
Deschamps heeft de Franse ploeg sinds 2012 onder zijn hoede en de resultaten mogen er zijn. De Fransman van Baskische afkomst is aan zijn zesde eindronde begonnen als bondscoach, na de toernooien van 2014 (WK-kwartfinale), 2016 (EK-finalist), 2018 (WK-winst), 2021 (EK-achtste finale) en 2022 (WK-finalist). Hij loodste de Fransen in 2021 naar de eindzege in de Nations League.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
6 uur geleden