Franse branchegenoot Adyen raakt miljarden beurswaarde kwijt
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse betaalbedrijf Worldline raakte woensdag miljarden aan beurswaarde kwijt. De aandelen van de branchegenoot van het Nederlandse Adyen kelderden met een recorddaling van 57 procent op de beurs in Parijs. Het bedrijf zag daarmee ruim 3 miljard euro aan marktwaarde verdampen. De koersval volgde op een omzetwaarschuwing van de onderneming.
Worldline verlaagde bij de publicatie van de kwartaalcijfers de verwachting voor de omzetgroei voor dit jaar. Het bedrijf voorziet nu voor het hele jaar een omzetgroei van 6 procent tot 7 procent. Eerder werd uitgegaan van een omzetgroei tussen de 8 procent en 10 procent.
Volgens topman Gilles Grapinet zijn de macro-economische omstandigheden in de tweede jaarhelft verslechterd, na de solide start van het jaar. Het bedrijf stelt daarbij vast dat consumenten zijn begonnen hun uitgavenpatroon aan te passen, wat een impact heeft op de groei en winstgevendheid. Het bedrijf wees daarbij vooral op een vertraging op de Duitse markt.
De koersval van Worldline volgt op de forse daling die sectorgenoot Adyen in augustus liet zien. De Nederlandse betalingsverwerker raakte toen in een dag bijna 19 miljard euro aan beurswaarde kwijt na teleurstellende halfjaarcijfers. Adyen zakte woensdag 9 procent op de Amsterdamse beurs en de Italiaanse branchegenoot Nexi verloor bijna 14 procent in Milaan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
4 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.
4 uur geledenGHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
6 uur geleden