Franse branchegenoot Adyen raakt miljarden beurswaarde kwijt
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse betaalbedrijf Worldline raakte woensdag miljarden aan beurswaarde kwijt. De aandelen van de branchegenoot van het Nederlandse Adyen kelderden met een recorddaling van 57 procent op de beurs in Parijs. Het bedrijf zag daarmee ruim 3 miljard euro aan marktwaarde verdampen. De koersval volgde op een omzetwaarschuwing van de onderneming.
Worldline verlaagde bij de publicatie van de kwartaalcijfers de verwachting voor de omzetgroei voor dit jaar. Het bedrijf voorziet nu voor het hele jaar een omzetgroei van 6 procent tot 7 procent. Eerder werd uitgegaan van een omzetgroei tussen de 8 procent en 10 procent.
Volgens topman Gilles Grapinet zijn de macro-economische omstandigheden in de tweede jaarhelft verslechterd, na de solide start van het jaar. Het bedrijf stelt daarbij vast dat consumenten zijn begonnen hun uitgavenpatroon aan te passen, wat een impact heeft op de groei en winstgevendheid. Het bedrijf wees daarbij vooral op een vertraging op de Duitse markt.
De koersval van Worldline volgt op de forse daling die sectorgenoot Adyen in augustus liet zien. De Nederlandse betalingsverwerker raakte toen in een dag bijna 19 miljard euro aan beurswaarde kwijt na teleurstellende halfjaarcijfers. Adyen zakte woensdag 9 procent op de Amsterdamse beurs en de Italiaanse branchegenoot Nexi verloor bijna 14 procent in Milaan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
2 uur geledenURK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.
5 uur geleden