Franse bonden willen dinsdag massaal protest tegen pensioenplan
PARIJS (ANP) - Franse vakbonden hebben opgeroepen dinsdag massaal te betogen tegen de hervormingen van de pensioenstelsels. Er is al sinds begin december veel geprotesteerd tegen de plannen van president Macron en premier Philippe. De bonden willen het nu massaal nog een keer doen, omdat Philippe afgelopen weekeinde aankondigde de hervormingen zonder stemming in het parlement per decreet door te voeren.
Philippe beroept zich op een soort noodmaatregel uit de grondwet die de regering in staat stelt zonder stemming in het parlement wetgeving aan te nemen. Het parlement kan dat dan alleen nog voorkomen door een motie van wantrouwen tegen de regering aan te nemen.
Philippe bedient zich van de noodgreep omdat het wetsvoorstel voor de pensioenhervormingen volgens hem in de Franse Tweede Kamer wordt gesaboteerd. Volgens een verklaring van een reeks betrokken vakbonden negeert Philippe serieuze vragen en kritiek van het parlement op zijn slechte voorstel. Er zijn tienduizenden amendementen ingediend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
12 uur geleden