Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse bonden willen dinsdag massaal protest tegen pensioenplan

Franse bonden willen dinsdag massaal protest tegen pensioenplan

PARIJS (ANP) - Franse vakbonden hebben opgeroepen dinsdag massaal te betogen tegen de hervormingen van de pensioenstelsels. Er is al sinds begin december veel geprotesteerd tegen de plannen van president Macron en premier Philippe. De bonden willen het nu massaal nog een keer doen, omdat Philippe afgelopen weekeinde aankondigde de hervormingen zonder stemming in het parlement per decreet door te voeren.

Philippe beroept zich op een soort noodmaatregel uit de grondwet die de regering in staat stelt zonder stemming in het parlement wetgeving aan te nemen. Het parlement kan dat dan alleen nog voorkomen door een motie van wantrouwen tegen de regering aan te nemen.

Philippe bedient zich van de noodgreep omdat het wetsvoorstel voor de pensioenhervormingen volgens hem in de Franse Tweede Kamer wordt gesaboteerd. Volgens een verklaring van een reeks betrokken vakbonden negeert Philippe serieuze vragen en kritiek van het parlement op zijn slechte voorstel. Er zijn tienduizenden amendementen ingediend.

Meer uit Buitenland

EU laakt Israëlische maatregelen tegen hulporganisaties

BRUSSEL (ANP/AFP) - Eurocommissaris Hadja Lahbib heeft beklemtoond dat Israëlische maatregelen tegen niet-gouvernementele organisaties die actief zijn in de Gazastrook "vitale hulp" aan de belegerde strook zullen blokkeren.

32 minuten geleden
Kallas: Russische bewering aanval Poetins woning is afleiding

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Russische bewering dat Oekraïne drones heeft afgevuurd op de woning van president Vladimir Poetin is een "opzettelijke afleiding" van de vredesinspanningen, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.

48 minuten geleden
Japanse vrouwelijke parlementsleden willen meer toiletten

TOKIO (ANP/AFP) - Bijna zestig vrouwelijke parlementsleden in Japan, onder wie premier Sanae Takaichi, hebben een petitie ingediend waarin ze pleiten voor meer toiletten in het parlementsgebouw. Bij de afgelopen verkiezingen is het aantal vrouwelijke politici flink gestegen, maar het aantal toiletten blijft in vergelijking ver achter.

1 uur geleden
Justitie VS heeft nog meer dan 5 miljoen pagina's Epstein-files

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.

3 uur geleden
Taiwan meldt terugtrekking Chinese oorlogsbodems

TAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken waren bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei. China bevestigt de militaire oefeningen "succesvol te hebben afgerond".

4 uur geleden
Legerchef: Poetin beveelt opmars troepen in Soemy en Charkiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.

6 uur geleden
President Colombia: VS bombardeerden cocaïnefabriek in Venezuela

BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.

8 uur geleden