Franse bonden kondigen staking op het spoor aan, vlak voor kerst
PARIJS (ANP) - Spoorvakbonden in Frankrijk hebben zaterdag een staking voor onbepaalde tijd afgekondigd. In een verklaring in handen van het Franse persbureau AFP meldden de bonden dat de staking op 11 december moet beginnen. Daardoor dreigt het spoorverkeer ook in aanloop naar kerst te worden verstoord.
Twee jaar geleden staakte treinpersoneel ook in december, waardoor zo'n 200.000 reizigers werden gedupeerd. Het zou niet de eerste spoorstaking zijn dit jaar. In februari legden conducteurs nog het werk neer tijdens een vakantieweekend, waardoor 150.000 reizigers strandden. Eerder kondigden de bonden al een staking aan van 20 tot 22 november.
De bonden eisen onder meer dat de ontmanteling van Fret SNCF, de vrachtdivisie van de nationale spoorwegmaatschappij SNCF, wordt uitgesteld. Het is de bedoeling dat Fret SNCF op 1 januari 2025 wordt vervangen door twee aparte bedrijven. Ook protesteert de vakbeweging tegen de voorwaarden voor het openstellen van regionale spoorlijnen voor concurrenten.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.
5 uur geleden