Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse acteur Alain Delon (88) overleden

Franse acteur Alain Delon (88) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Alain Delon is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat laten zijn kinderen weten aan het Franse persbureau AFP. "Hij is thuis in Douchy vreedzaam gestorven, in het bijzijn van zijn drie kinderen en zijn familie", staat in een verklaring. De nabestaanden hebben om privacy gevraagd.

Delon wordt gezien als een van de grootheden van de Franse cinema, maar zijn eerste filmrol dankte hij aan zijn goede looks. Rondhangend bij het filmfestival in Cannes, werd de toen 21-jarige Delon in 1957 opgemerkt door de regisseur Yves Allegret bij wie hij als mysterieus-elegante jongeling in hetzelfde jaar zijn debuut maakte in 'Quand la femme s'en mêle'. Delon had geen formele acteursopleiding genoten, maar zijn verleden bij de Franse elitetroepen kwam hem in de decennia die volgden goed van pas bij de vele 'policiers' waarin hij later speelde.

Een van Frankrijks beroemdste acteurs, geboren op 8 november 1935, had geen makkelijke jeugd. Hij woonde in verscheidene pleeggezinnen, werd zes keer van school gestuurd en tekende op zijn 17e bij het Franse leger.

Vuurwapens

Hoewel onder critici de acteerprestaties van Delon zijn hele carrière een onderwerp van discussie bleven, was de zwoelkijkende Fransman een lieveling van veel grote regisseurs in de jaren '60. De dan weer jongensachtig onschuldige, dan weer donkere en cynische Delon bereikte al in het begin van zijn loopbaan grote hoogtes in onder meer 'Rocco e i suoi fratelli' (1961) en 'Il Gattopardo' (1963) van de Italiaan Luchino Visconti. In Frankrijk maakte Delon naam in onder meer 'Les Félins' van René Clément en het populaire 'Melodie en sous-sol' met acteur Jean Gabin en 'Le Samouraï' van Jean-Pierre Melville.

In de jaren '70 produceerde Delon een groot aantal 'crimi's' en politiefilms waarin hij ook zelf speelde. Het vermakelijke Borsalino (1970) was daar een van de eersten van. Bijna tien jaar later maakte hij nog een aantal 'serieuze' films, onder meer 'Un Amour de Swann' (naar Marcel Proust) en 'Notre Histoire" waarvoor hij in 1985 twee Césars binnensleepte. De carrière van de acteur begon aan het einde van de jaren '80 tekenen van slijtage te vertonen. Zijn latere films kregen slechte kritieken.

Van de acteur was al bekend dat hij ernstig ziek was en hij stond onder curatele. De politie deed dit jaar ook huiszoeking bij Delon en nam tientallen vuurwapens in beslag.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt aanval op Kyiv na verlopen bestand

KYIV (ANP/AFP) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.

16 minuten geleden
Recordaantal beren gezien en gedood in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.

18 minuten geleden
Einde Mexicaans schooljaar toch niet vervroegd om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.

2 uur geleden
Klopjacht na schietpartij net over Nederlandse grens in Duitsland

WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.

2 uur geleden
Zeven tijgers in beslag genomen bij arrestatie bendeleider Mexico

MONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.

3 uur geleden
Britse media: ministers vragen Starmer op te stappen

LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".

6 uur geleden
Netanyahu ziet EU-sancties voor kolonisten als 'moreel bankroet'

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.

7 uur geleden