Frans oliebedrijf Total gaat naam veranderen
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern Total gaat zijn naam veranderen in TotalEnergies, wat volgens het bedrijf de overgang naar meer duurzame energiebronnen beter weerspiegelt. De naamswijziging zal later deze maand op de jaarlijkse vergadering aan de aandeelhouders worden voorgelegd.
Het in 1924 opgerichte bedrijf is al bezig flink meer investeringen te doen in zonne- en windenergie, maar staat onder druk om meer te doen aan duurzame energie. Naar verwachting gaat Total op de jaarvergadering een eigen klimaatresolutie voorleggen aan de aandeelhouders, waarin plannen en doelstellingen staan om de uitstoot te verlagen.
De afgelopen jaren hebben meer grote energieconcerns hun naam veranderd, om zo de overgang van olie en gas naar schonere energiebronnen te benadrukken. Zo veranderde het Deense Dong, wat stond voor Danish Oil and Natural Gas, in 2017 zijn naam in Orsted. Het Noorse Statoil werd in 2018 omgedoopt in Equinor.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
4 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
6 uur geleden