Frans oliebedrijf Total gaat naam veranderen
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern Total gaat zijn naam veranderen in TotalEnergies, wat volgens het bedrijf de overgang naar meer duurzame energiebronnen beter weerspiegelt. De naamswijziging zal later deze maand op de jaarlijkse vergadering aan de aandeelhouders worden voorgelegd.
Het in 1924 opgerichte bedrijf is al bezig flink meer investeringen te doen in zonne- en windenergie, maar staat onder druk om meer te doen aan duurzame energie. Naar verwachting gaat Total op de jaarvergadering een eigen klimaatresolutie voorleggen aan de aandeelhouders, waarin plannen en doelstellingen staan om de uitstoot te verlagen.
De afgelopen jaren hebben meer grote energieconcerns hun naam veranderd, om zo de overgang van olie en gas naar schonere energiebronnen te benadrukken. Zo veranderde het Deense Dong, wat stond voor Danish Oil and Natural Gas, in 2017 zijn naam in Orsted. Het Noorse Statoil werd in 2018 omgedoopt in Equinor.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
17 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
18 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
21 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
22 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden