Frans concern telt 100 miljoen neer voor Amersfoorts OneWelcome
AMERSFOORT (ANP) - Cybersecuritybedrijf OneWelcome uit Amersfoort komt in Franse handen. Het grote technologieconcern Thales telt 100 miljoen euro neer voor de onderneming, die ruim 100 medewerkers heeft en hard groeit in Europa.
OneWelcome richt zich op oplossingen voor het beheren en controleren van de toegang, identiteit en veiligheid van softwareapplicaties. De onderneming rekent onder meer PostNL, het RIVM en de Europese Centrale Bank (ECB) tot zijn klanten en groeit naar eigen zeggen jaarlijks met ruim 30 procent.
Thales zegt dat er wereldwijd een grote behoefte is aan dit soort geoptimaliseerde processen voor identiteitsbeheer en gegevensbescherming. De Fransen denken de expertise van de Nederlanders daarom goed te kunnen gebruiken.
Thales maakt veel producten, van radarsystemen tot openbaarvervoersystemen. In 2022 wil het bedrijf wereldwijd wel 11.000 mensen aannemen, met daarbij 1000 cybersecurity-krachten.
De overname is nog onder voorbehoud van goedkeuring door toezichthouders. Naar verwachting wordt de deal voor het einde van dit jaar afgerond.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van communicatiesoftware Bird trekt het voorstel om branchegenoot CM.com over te nemen in. Dat meldt Bird zondag. Het Amsterdamse softwarebedrijf deed 5 november een overnamebod met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten.
10 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Griekse boeren zijn zondag slaags geraakt met de politie tijdens protesten in delen van het Zuidoost-Europese land. Ze zijn boos over de vertraagde uitbetaling van Europese subsidies, veroorzaakt door onderzoeken naar een groot corruptieschandaal in Griekenland.
11 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen die zijn verenigd in oliekartel OPEC+ gaan in het eerste kwartaal van volgend jaar niet nog meer olie oppompen. Dat hebben ze zondag besloten op een vergadering. Dat betekent dat de landen afzien van hun eerdere patroon om de olieproductie telkens wat verder op te voeren, waarmee ze de prijzen aan de pomp in Nederland potentieel iets drukten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett zou graag dienen als de volgende voorzitter van de Federal Reserve, als hij door president Donald Trump wordt gekozen. Dat heeft Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zondag laten weten voor de camera van Fox News. Hassett wordt sinds kort gezien als de belangrijkste kandidaat om Jerome Powell op te volgen, wiens termijn volgend jaar afloopt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De versleutelde berichtendienst Signal is blij dat de verplichting voor techbedrijven om chatgesprekken te scannen op mogelijke kinderporno uit het Europese wetsvoorstel is geschrapt dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Dat heeft Signal-topvrouw Meredith Whittaker gezegd in tv-programma Buitenhof.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse minister van Financiën Rachel Reeves heeft zondag ontkend dat ze het Britse publiek had misleid door te liegen over de staat van de Britse overheidsfinanciën. Op nieuwszender Sky News sprak ze de beschuldigingen vanuit de Britse oppositie, die al op haar aftreden aandrong, tegen.
16 uur geleden