Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frans concern telt 100 miljoen neer voor Amersfoorts OneWelcome

Frans concern telt 100 miljoen neer voor Amersfoorts OneWelcome

AMERSFOORT (ANP) - Cybersecuritybedrijf OneWelcome uit Amersfoort komt in Franse handen. Het grote technologieconcern Thales telt 100 miljoen euro neer voor de onderneming, die ruim 100 medewerkers heeft en hard groeit in Europa.

OneWelcome richt zich op oplossingen voor het beheren en controleren van de toegang, identiteit en veiligheid van softwareapplicaties. De onderneming rekent onder meer PostNL, het RIVM en de Europese Centrale Bank (ECB) tot zijn klanten en groeit naar eigen zeggen jaarlijks met ruim 30 procent.

Thales zegt dat er wereldwijd een grote behoefte is aan dit soort geoptimaliseerde processen voor identiteitsbeheer en gegevensbescherming. De Fransen denken de expertise van de Nederlanders daarom goed te kunnen gebruiken.

Thales maakt veel producten, van radarsystemen tot openbaarvervoersystemen. In 2022 wil het bedrijf wereldwijd wel 11.000 mensen aannemen, met daarbij 1000 cybersecurity-krachten.

De overname is nog onder voorbehoud van goedkeuring door toezichthouders. Naar verwachting wordt de deal voor het einde van dit jaar afgerond.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

6 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

6 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

8 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

15 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

20 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

20 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

21 uur geleden