Frankrijk zonder Mbappé tegen Portugal in Nations League
LISSABON (ANP) - Kylian Mbappé ontbreekt bij het duel in de Nations League tussen wereldkampioen Frankrijk en Europees kampioen Portugal. De aanvaller van Paris Saint-Germain is niet fit genoeg om te spelen. Bondscoach Didier Deschamps besloot kort voor de aftrap om geen risico's te nemen met Mbappé.
De 21-jarige aanvaller miste de laatste wedstrijden van PSG vanwege een spierblessure. Deschamps had Mbappé desondanks toch opgenomen in zijn selectie voor de oefeninterland tegen Finland en de laatste twee groepswedstrijden in de Nations League. Zonder de jonge vedette verloren de 'Haantjes' woensdag in het Stade de France met 2-0 van de Finnen.
Deschamps hoopte dat Mbappé zaterdagavond wel zou kunnen aantreden in het Estádio da Luz van Lissabon. Hoewel de aanvaller wel met zijn ploeggenoten meereisde naar het stadion, ontbreekt hij in de wedstrijdselectie. De Franse voorhoede bestaat uit Antoine Griezmann, Anthony Martial en Kingsley Coman. Portugal en Frankrijk hebben in groep 3 van de Nations League beide 10 punten uit vier duels. Vorige maand troffen beide landen elkaar in Parijs, toen bleef het 0-0.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
12 uur geleden