Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wint in Nations League van België, Italië klopt Israël

Frankrijk wint in Nations League van België, Italië klopt Israël

LYON (ANP) - Frankrijk heeft zich hersteld van de nederlaag tegen Italië in de Nations League. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps won in Lyon met 2-0 van België. Frankrijk komt net als België op 3 punten. Italië won met 2-1 van Israël en leidt in de groep met 6 punten.

Frankrijk verloor vrijdag in Parijs met 3-1 van Italië en ging in Lyon op jacht naar een zege op België met aanvoerder Kylian Mbappé en Antoine Griezmann op de bank. België, dat met 3-1 had gewonnen van Israël, zette de verdediging van Deschamps in de beginfase onder druk, maar Dodi Lukebakio kon doelman Mike Maignan niet passeren. Randal Kolo Muani kon dat bij keeper Koen Casteels na ongeveer een half uur wel. De Belgische doelman redde op een inzet van Ousmane Dembélé, maar was kansloos bij de rebound.

Na ongeveer een uur zorgde Dembélé voor de tweede treffer. De aanvaller van PSG kon ongehinderd het strafschopgebied inkomen en schoot daar raak. De ploeg van de Belgische bondscoach Domenico Tedesco die PSV'er Johan Bakayoko liet invallen, kreeg daarna wel wat mogelijkheden, maar deed daar weinig mee. Aan de andere kant bracht Casteels nog redding op een schot van de ingevallen Mbappé.

Italië had in Boedapest niet veel moeite met Israël. Davide Frattesi kopte in de eerste helft op een strakke voorzet van Federico Dimarco de 1-0 binnen. In de tweede helft liep Frattesi goed door en speelde af op Giacomo Raspadori. Die zag zijn schot gekeerd worden door doelman Yoav Gerafi, maar de rebound van Moise Kean was wel raak. De Israëliër Mohammad Abu Fani schoot in de negentigste minuut nog een afvallende bal binnen.

Erling Haaland bezorgde Noorwegen de winst op Oostenrijk na eerdere treffers van Felix Horn Myhre voor de Noren en Marcel Sabitzer voor de Oostenrijkers. Bij de Noren moest aanvoerder Martin Ødegaard in de tweede helft geblesseerd van het veld.

In dezelfde groep zorgde Benjamin Sesko met drie treffers voor de 3-0-zege van Slovenië op Kazachstan. Kerem Aktürkoglu scoorde drie keer voor Turkije tegen IJsland. De Turken, met invaller Orkun Kökcü, wonnen met 3-1.

Meer uit Voetbal

Slory verlengt bij Feyenoord en maakt seizoen af bij Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.

1 uur geleden
Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

3 uur geleden
Rode kaart voor NEC'er Ouaissa geseponeerd

NIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.

3 uur geleden
Nederlands elftal sluit jaar af op plek 7 van FIFA-ranking

ZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.

4 uur geleden
Liverpool vreest voor beenbreuk bij miljoenenaankoop Isak

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.

5 uur geleden
Van de Sanden van het Mexicaanse Toluca transfervrij naar PSV

EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.

7 uur geleden
Depay haalt uit naar 'leugenachtig bestuur' Corinthians

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.

7 uur geleden