Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wint in Nations League van België, Italië klopt Israël

Frankrijk wint in Nations League van België, Italië klopt Israël

LYON (ANP) - Frankrijk heeft zich hersteld van de nederlaag tegen Italië in de Nations League. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps won in Lyon met 2-0 van België. Frankrijk komt net als België op 3 punten. Italië won met 2-1 van Israël en leidt in de groep met 6 punten.

Frankrijk verloor vrijdag in Parijs met 3-1 van Italië en ging in Lyon op jacht naar een zege op België met aanvoerder Kylian Mbappé en Antoine Griezmann op de bank. België, dat met 3-1 had gewonnen van Israël, zette de verdediging van Deschamps in de beginfase onder druk, maar Dodi Lukebakio kon doelman Mike Maignan niet passeren. Randal Kolo Muani kon dat bij keeper Koen Casteels na ongeveer een half uur wel. De Belgische doelman redde op een inzet van Ousmane Dembélé, maar was kansloos bij de rebound.

Na ongeveer een uur zorgde Dembélé voor de tweede treffer. De aanvaller van PSG kon ongehinderd het strafschopgebied inkomen en schoot daar raak. De ploeg van de Belgische bondscoach Domenico Tedesco die PSV'er Johan Bakayoko liet invallen, kreeg daarna wel wat mogelijkheden, maar deed daar weinig mee. Aan de andere kant bracht Casteels nog redding op een schot van de ingevallen Mbappé.

Italië had in Boedapest niet veel moeite met Israël. Davide Frattesi kopte in de eerste helft op een strakke voorzet van Federico Dimarco de 1-0 binnen. In de tweede helft liep Frattesi goed door en speelde af op Giacomo Raspadori. Die zag zijn schot gekeerd worden door doelman Yoav Gerafi, maar de rebound van Moise Kean was wel raak. De Israëliër Mohammad Abu Fani schoot in de negentigste minuut nog een afvallende bal binnen.

Erling Haaland bezorgde Noorwegen de winst op Oostenrijk na eerdere treffers van Felix Horn Myhre voor de Noren en Marcel Sabitzer voor de Oostenrijkers. Bij de Noren moest aanvoerder Martin Ødegaard in de tweede helft geblesseerd van het veld.

In dezelfde groep zorgde Benjamin Sesko met drie treffers voor de 3-0-zege van Slovenië op Kazachstan. Kerem Aktürkoglu scoorde drie keer voor Turkije tegen IJsland. De Turken, met invaller Orkun Kökcü, wonnen met 3-1.

Meer uit Voetbal

RKC verslaat Roda JC na strafschoppen en treft Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.

7 uur geleden
Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

10 uur geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

11 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

13 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

14 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

15 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

15 uur geleden