Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wint in Nations League van België, Italië klopt Israël

Frankrijk wint in Nations League van België, Italië klopt Israël

LYON (ANP) - Frankrijk heeft zich hersteld van de nederlaag tegen Italië in de Nations League. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps won in Lyon met 2-0 van België. Frankrijk komt net als België op 3 punten. Italië won met 2-1 van Israël en leidt in de groep met 6 punten.

Frankrijk verloor vrijdag in Parijs met 3-1 van Italië en ging in Lyon op jacht naar een zege op België met aanvoerder Kylian Mbappé en Antoine Griezmann op de bank. België, dat met 3-1 had gewonnen van Israël, zette de verdediging van Deschamps in de beginfase onder druk, maar Dodi Lukebakio kon doelman Mike Maignan niet passeren. Randal Kolo Muani kon dat bij keeper Koen Casteels na ongeveer een half uur wel. De Belgische doelman redde op een inzet van Ousmane Dembélé, maar was kansloos bij de rebound.

Na ongeveer een uur zorgde Dembélé voor de tweede treffer. De aanvaller van PSG kon ongehinderd het strafschopgebied inkomen en schoot daar raak. De ploeg van de Belgische bondscoach Domenico Tedesco die PSV'er Johan Bakayoko liet invallen, kreeg daarna wel wat mogelijkheden, maar deed daar weinig mee. Aan de andere kant bracht Casteels nog redding op een schot van de ingevallen Mbappé.

Italië had in Boedapest niet veel moeite met Israël. Davide Frattesi kopte in de eerste helft op een strakke voorzet van Federico Dimarco de 1-0 binnen. In de tweede helft liep Frattesi goed door en speelde af op Giacomo Raspadori. Die zag zijn schot gekeerd worden door doelman Yoav Gerafi, maar de rebound van Moise Kean was wel raak. De Israëliër Mohammad Abu Fani schoot in de negentigste minuut nog een afvallende bal binnen.

Erling Haaland bezorgde Noorwegen de winst op Oostenrijk na eerdere treffers van Felix Horn Myhre voor de Noren en Marcel Sabitzer voor de Oostenrijkers. Bij de Noren moest aanvoerder Martin Ødegaard in de tweede helft geblesseerd van het veld.

In dezelfde groep zorgde Benjamin Sesko met drie treffers voor de 3-0-zege van Slovenië op Kazachstan. Kerem Aktürkoglu scoorde drie keer voor Turkije tegen IJsland. De Turken, met invaller Orkun Kökcü, wonnen met 3-1.

Meer uit Voetbal

Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

5 uur geleden
PSV-coach Bosz zag geen geschikte optie om Forbs af te stoppen

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.

5 uur geleden
Timber wint in Champions League met Arsenal, Veerman met Dortmund

PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.

8 uur geleden
Kuijt verslaat Liverpool in laatste duel als coach van Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.

10 uur geleden
PSV-spits Pepi begint ook tegen Club Brugge op reservebank

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.

10 uur geleden
Coach Echteld heeft Smit terug in AZ-selectie voor duel met Juve

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.

10 uur geleden
Extra onderzoek Feyenoord naar vuurwerkschade, club doet aangifte

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.

12 uur geleden