Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk wint in Nations League van België, Italië klopt Israël

Frankrijk wint in Nations League van België, Italië klopt Israël

LYON (ANP) - Frankrijk heeft zich hersteld van de nederlaag tegen Italië in de Nations League. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps won in Lyon met 2-0 van België. Frankrijk komt net als België op 3 punten. Italië won met 2-1 van Israël en leidt in de groep met 6 punten.

Frankrijk verloor vrijdag in Parijs met 3-1 van Italië en ging in Lyon op jacht naar een zege op België met aanvoerder Kylian Mbappé en Antoine Griezmann op de bank. België, dat met 3-1 had gewonnen van Israël, zette de verdediging van Deschamps in de beginfase onder druk, maar Dodi Lukebakio kon doelman Mike Maignan niet passeren. Randal Kolo Muani kon dat bij keeper Koen Casteels na ongeveer een half uur wel. De Belgische doelman redde op een inzet van Ousmane Dembélé, maar was kansloos bij de rebound.

Na ongeveer een uur zorgde Dembélé voor de tweede treffer. De aanvaller van PSG kon ongehinderd het strafschopgebied inkomen en schoot daar raak. De ploeg van de Belgische bondscoach Domenico Tedesco die PSV'er Johan Bakayoko liet invallen, kreeg daarna wel wat mogelijkheden, maar deed daar weinig mee. Aan de andere kant bracht Casteels nog redding op een schot van de ingevallen Mbappé.

Italië had in Boedapest niet veel moeite met Israël. Davide Frattesi kopte in de eerste helft op een strakke voorzet van Federico Dimarco de 1-0 binnen. In de tweede helft liep Frattesi goed door en speelde af op Giacomo Raspadori. Die zag zijn schot gekeerd worden door doelman Yoav Gerafi, maar de rebound van Moise Kean was wel raak. De Israëliër Mohammad Abu Fani schoot in de negentigste minuut nog een afvallende bal binnen.

Erling Haaland bezorgde Noorwegen de winst op Oostenrijk na eerdere treffers van Felix Horn Myhre voor de Noren en Marcel Sabitzer voor de Oostenrijkers. Bij de Noren moest aanvoerder Martin Ødegaard in de tweede helft geblesseerd van het veld.

In dezelfde groep zorgde Benjamin Sesko met drie treffers voor de 3-0-zege van Slovenië op Kazachstan. Kerem Aktürkoglu scoorde drie keer voor Turkije tegen IJsland. De Turken, met invaller Orkun Kökcü, wonnen met 3-1.

Meer uit Voetbal

Real Madrid weer voetbalclub met meeste inkomsten

LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.

1 uur geleden
Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

12 uur geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

12 uur geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

14 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

14 uur geleden
AZ verspeelt drie dagen na ontslag Martens punten tegen Excelsior

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.

14 uur geleden
Salah-Eddine keert na finale Afrika Cup direct terug in basis PSV

NEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.

15 uur geleden