Frankrijk wint in Nations League van België, Italië klopt Israël
LYON (ANP) - Frankrijk heeft zich hersteld van de nederlaag tegen Italië in de Nations League. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps won in Lyon met 2-0 van België. Frankrijk komt net als België op 3 punten. Italië won met 2-1 van Israël en leidt in de groep met 6 punten.
Frankrijk verloor vrijdag in Parijs met 3-1 van Italië en ging in Lyon op jacht naar een zege op België met aanvoerder Kylian Mbappé en Antoine Griezmann op de bank. België, dat met 3-1 had gewonnen van Israël, zette de verdediging van Deschamps in de beginfase onder druk, maar Dodi Lukebakio kon doelman Mike Maignan niet passeren. Randal Kolo Muani kon dat bij keeper Koen Casteels na ongeveer een half uur wel. De Belgische doelman redde op een inzet van Ousmane Dembélé, maar was kansloos bij de rebound.
Na ongeveer een uur zorgde Dembélé voor de tweede treffer. De aanvaller van PSG kon ongehinderd het strafschopgebied inkomen en schoot daar raak. De ploeg van de Belgische bondscoach Domenico Tedesco die PSV'er Johan Bakayoko liet invallen, kreeg daarna wel wat mogelijkheden, maar deed daar weinig mee. Aan de andere kant bracht Casteels nog redding op een schot van de ingevallen Mbappé.
Italië had in Boedapest niet veel moeite met Israël. Davide Frattesi kopte in de eerste helft op een strakke voorzet van Federico Dimarco de 1-0 binnen. In de tweede helft liep Frattesi goed door en speelde af op Giacomo Raspadori. Die zag zijn schot gekeerd worden door doelman Yoav Gerafi, maar de rebound van Moise Kean was wel raak. De Israëliër Mohammad Abu Fani schoot in de negentigste minuut nog een afvallende bal binnen.
Erling Haaland bezorgde Noorwegen de winst op Oostenrijk na eerdere treffers van Felix Horn Myhre voor de Noren en Marcel Sabitzer voor de Oostenrijkers. Bij de Noren moest aanvoerder Martin Ødegaard in de tweede helft geblesseerd van het veld.
In dezelfde groep zorgde Benjamin Sesko met drie treffers voor de 3-0-zege van Slovenië op Kazachstan. Kerem Aktürkoglu scoorde drie keer voor Turkije tegen IJsland. De Turken, met invaller Orkun Kökcü, wonnen met 3-1.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie met het oog op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal goede zaken gedaan. Het elftal van vertrekkend trainer Ron Jans won in de Galgenwaard met 4-1 van het tegen degradatie vechtende Telstar. Utrecht steeg dankzij de zege naar de gedeelde zevende plaats en heeft na dertig speelronden 44 punten.
26 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
2 uur geleden