Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk: verlaat Iran, luchtruim kan worden gesloten

Frankrijk: verlaat Iran, luchtruim kan worden gesloten

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft mensen met de Franse nationaliteit die in Iran wonen geadviseerd het land "tijdelijk te verlaten". De Franse autoriteiten wijzen op het groeiende risico op militaire escalatie en waarschuwen dat het Iraanse luchtruim en de vliegvelden gesloten kunnen worden.

Frankrijk heeft ook burgers in Libanon dringend geadviseerd snel te vertrekken. Andere landen, waaronder Nederland, komen met vergelijkbare oproepen. Er wordt gevreesd dat het geweld in de regio verder kan oplaaien na een recente Israëlische luchtaanval op een Hezbollahcommandant in Beiroet en de daaropvolgende liquidatie van een Hamaskopstuk in Teheran. Iran houdt Israël daar verantwoordelijk voor en heeft wraak gezworen.

Meer uit Buitenland

Man zwaargewond door schoten immigratiedienst ICE in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.

2 uur geleden
Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

5 uur geleden
Zelensky: met Trump afgesproken elkaar in New York te ontmoeten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.

6 uur geleden
Russische regeringspartij ruim aan kop bij parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.

7 uur geleden
Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

9 uur geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

9 uur geleden
Duizenden demonstreren in Parijs tegen 'geweldswet'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.

10 uur geleden