Frankrijk: verlaat Iran, luchtruim kan worden gesloten
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft mensen met de Franse nationaliteit die in Iran wonen geadviseerd het land "tijdelijk te verlaten". De Franse autoriteiten wijzen op het groeiende risico op militaire escalatie en waarschuwen dat het Iraanse luchtruim en de vliegvelden gesloten kunnen worden.
Frankrijk heeft ook burgers in Libanon dringend geadviseerd snel te vertrekken. Andere landen, waaronder Nederland, komen met vergelijkbare oproepen. Er wordt gevreesd dat het geweld in de regio verder kan oplaaien na een recente Israëlische luchtaanval op een Hezbollahcommandant in Beiroet en de daaropvolgende liquidatie van een Hamaskopstuk in Teheran. Iran houdt Israël daar verantwoordelijk voor en heeft wraak gezworen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
8 minuten geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
25 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, melden Amerikaanse media als CNN en de New York Times. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
4 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
4 uur geleden