Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk stopt 20 miljard extra in verzachten impact inflatie

Frankrijk stopt 20 miljard extra in verzachten impact inflatie

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe ronde maatregelen van de Franse regering om de impact van de stijgende inflatie te verzachten gaat ongeveer 20 miljard euro kosten. Dat zei de minister van Financiën Bruno Le Maire donderdag tegen radiozender Europe 1. De nieuwe maatregelen zullen volgens de minister meer gericht zijn op werknemers en bestaan onder andere uit loonsverhogingen in de publieke sector en brandstofkortingen voor chauffeurs.

De Franse overheid heeft dit jaar al ongeveer 26 miljard euro uitgetrokken voor energieprijsplafonds en brandstofkortingen om bedrijven en huishoudens te helpen met de gestegen energierekeningen. Hogere dan verwachte belastinginkomsten in 2021 zullen het plan volgens de minister helpen financieren.

"We moeten overgaan op maatregelen die gericht en tijdelijk zijn", aldus Le Maire. "We willen geen nieuwe 'koste wat het kost'-benadering want onze financiën laten dat niet toe." De minister waarschuwde eerder al dat de Franse overheidsfinanciën zich op een 'alarmniveau' bevinden doordat de overheidsschulden tijdens de pandemie zijn opgelopen en de rentetarieven zijn gestegen.

Belastingen

De Franse overheid heeft bedrijven ook opgeroepen te helpen om de pijn van de hoge inflatie voor consumenten te verzachten. Le Maire sloot daarbij belastingverhogingen voor bedrijven opnieuw uit, waaronder extra belastingen voor bedrijven die enorm profiteren van bijvoorbeeld de sterk gestegen olie- en gasprijzen. Volgens de minister gaan dergelijke belastingverhogingen namelijk niet direct naar de Fransen die op dit moment een koopkrachtprobleem hebben.

Het Franse transportconcern CMA CGM heeft al toegezegd dat het de prijzen met 500 euro per container zal verlagen voor sommige Franse klanten. Olieproducent TotalEnergies liet weten deze zomer kortingen te bieden op de benzineprijzen bij de tankstations langs de Franse snelwegen om vakantiegangers te helpen. Le Maire zei ook met banken en verzekeringsmaatschappijen te hebben gesproken over hoe ze de kosten voor huishoudens kunnen verlagen.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

3 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

5 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

6 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

6 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

9 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

9 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

9 uur geleden