
Frankrijk stopt 20 miljard extra in verzachten impact inflatie
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe ronde maatregelen van de Franse regering om de impact van de stijgende inflatie te verzachten gaat ongeveer 20 miljard euro kosten. Dat zei de minister van Financiën Bruno Le Maire donderdag tegen radiozender Europe 1. De nieuwe maatregelen zullen volgens de minister meer gericht zijn op werknemers en bestaan onder andere uit loonsverhogingen in de publieke sector en brandstofkortingen voor chauffeurs.
De Franse overheid heeft dit jaar al ongeveer 26 miljard euro uitgetrokken voor energieprijsplafonds en brandstofkortingen om bedrijven en huishoudens te helpen met de gestegen energierekeningen. Hogere dan verwachte belastinginkomsten in 2021 zullen het plan volgens de minister helpen financieren.
"We moeten overgaan op maatregelen die gericht en tijdelijk zijn", aldus Le Maire. "We willen geen nieuwe 'koste wat het kost'-benadering want onze financiën laten dat niet toe." De minister waarschuwde eerder al dat de Franse overheidsfinanciën zich op een 'alarmniveau' bevinden doordat de overheidsschulden tijdens de pandemie zijn opgelopen en de rentetarieven zijn gestegen.
Belastingen
De Franse overheid heeft bedrijven ook opgeroepen te helpen om de pijn van de hoge inflatie voor consumenten te verzachten. Le Maire sloot daarbij belastingverhogingen voor bedrijven opnieuw uit, waaronder extra belastingen voor bedrijven die enorm profiteren van bijvoorbeeld de sterk gestegen olie- en gasprijzen. Volgens de minister gaan dergelijke belastingverhogingen namelijk niet direct naar de Fransen die op dit moment een koopkrachtprobleem hebben.
Het Franse transportconcern CMA CGM heeft al toegezegd dat het de prijzen met 500 euro per container zal verlagen voor sommige Franse klanten. Olieproducent TotalEnergies liet weten deze zomer kortingen te bieden op de benzineprijzen bij de tankstations langs de Franse snelwegen om vakantiegangers te helpen. Le Maire zei ook met banken en verzekeringsmaatschappijen te hebben gesproken over hoe ze de kosten voor huishoudens kunnen verlagen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse automaker Jaguar Land Rover (JLR) heeft nog altijd last van de zware cyberaanval begin deze maand. JLR, eigendom van het Indiase Tata Motors, heeft de productiestop verlengd tot 24 september.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - TikTok wordt in de Verenigde Staten mogelijk gekocht door een consortium van bedrijven met onder meer softwarebedrijf Oracle. Het populaire socialemediaplatform kan dan blijven bestaan in de VS als het maandag bereikte 'raamwerkakkoord' is afgerond. Dit melden ingewijden aan CBS News.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail heeft een stap gezet richting het herstel van viaducten op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Schiphol en Rotterdam. Door problemen met het ontwerp moeten treinen noodgedwongen langzamer over een aantal viaducten. De spoorwegbeheerder heeft nu drie ingenieursbedrijven de opdracht gegeven om ontwerpen te maken voor het herstel van negen viaducten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omhoog. Beleggers deden het rustig aan na de stevige opmars een dag eerder en houden met een schuin oog de begrotingsplannen van het kabinet in de gaten, die op Prinsjesdag worden gepresenteerd. De aandacht gaat verder vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan de tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De tijdelijke financieel topman van Unilever, Srinivas Phatak, vervult die rol voortaan permanent. Het bedrijf achter Axe, Knorr en Dove heeft hem formeel benoemd tot hoogste financiële baas van het Britse concern. Hij treedt ook onmiddellijk toe tot het uitvoerend bestuur van Unilever.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De productie van olie en gas uit bestaande velden daalt sterker dan verwacht. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een rapport. Volgens het IEA gaat vooral de productie bij bestaande offshorevelden en bij schalieprojecten sterker omlaag. Nieuwe investeringen zullen daarom nodig zijn om de productie op peil te houden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder voor financiële markten SEC geeft prioriteit aan een voorstel van president Donald Trump om de verplichte kwartaalrapportages voor beursgenoteerde bedrijven af te schaffen. De beurswaakhond zegt Trumps voorstel uit te voeren om de "onnodige regeldruk op bedrijven verder te verminderen".
3 uur geleden