Frankrijk onderzoekt mogelijkheid voor vierde coronaprik
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse premier Jean Castex zegt dat Frankrijk onderzoekt of een vierde inenting tegen het coronavirus gegeven kan worden. Momenteel is de campagne voor een derde vaccinatie in volle gang in Frankrijk.
"Als de gezondheidsautoriteiten een vierde prik goedkeuren, dan gaan we ervoor", aldus Castex donderdag. Israël is vooralsnog het enige land dat een tweede booster heeft goedgekeurd voor mensen met gezondheidsrisico's.
Castex zei ook dat hij een tegenstander is van gedwongen vaccinatie. "We hebben nu al moeite om de toegangspassen te controleren, dat wordt dan nog erger." Het Franse Lagerhuis heeft donderdag wel de invoering van een vaccinatiepas goedgekeurd. Daarmee zijn negatieve testbewijzen niet meer geldig om onder meer horecazaken binnen te gaan.
De nieuwe wet over vaccinatiebewijzen moet 15 januari ingaan, maar doordat het drie dagen duurde voordat het lagerhuis de wet goedkeurde, komt die datum in gevaar. De Senaat moet de wet nog beoordelen voordat die van kracht wordt.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
48 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
52 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.
2 uur geledenPHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
9 uur geleden