Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk onderzoekt mogelijkheid voor vierde coronaprik

Frankrijk onderzoekt mogelijkheid voor vierde coronaprik

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse premier Jean Castex zegt dat Frankrijk onderzoekt of een vierde inenting tegen het coronavirus gegeven kan worden. Momenteel is de campagne voor een derde vaccinatie in volle gang in Frankrijk.

"Als de gezondheidsautoriteiten een vierde prik goedkeuren, dan gaan we ervoor", aldus Castex donderdag. Israël is vooralsnog het enige land dat een tweede booster heeft goedgekeurd voor mensen met gezondheidsrisico's.

Castex zei ook dat hij een tegenstander is van gedwongen vaccinatie. "We hebben nu al moeite om de toegangspassen te controleren, dat wordt dan nog erger." Het Franse Lagerhuis heeft donderdag wel de invoering van een vaccinatiepas goedgekeurd. Daarmee zijn negatieve testbewijzen niet meer geldig om onder meer horecazaken binnen te gaan.

De nieuwe wet over vaccinatiebewijzen moet 15 januari ingaan, maar doordat het drie dagen duurde voordat het lagerhuis de wet goedkeurde, komt die datum in gevaar. De Senaat moet de wet nog beoordelen voordat die van kracht wordt.

Meer uit Buitenland

Vlaamse dichter Leonard Nolens overleden

ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.

2 uur geleden
Oekraïne: een derde van Kyiv zonder verwarming na aanval Rusland

KYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.

4 uur geleden
Saudi-Arabië roept separatisten in Jemen op tot terugtrekking

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.

5 uur geleden
Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.

7 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

7 uur geleden
Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

10 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

14 uur geleden