Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk na moeizame zege op Engeland dichter bij nieuwe titel

Frankrijk na moeizame zege op Engeland dichter bij nieuwe titel

AL KHOR (ANP) - Frankrijk heeft een volgende belangrijke stap gezet op weg naar de tweede achtereenvolgende wereldtitel. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in de kwartfinale in Al Khor in Qatar moeizaam van Engeland: 2-1. Olivier Giroud kopte in de 78e minuut het winnende doelpunt binnen. De Engelse spits Harry Kane miste daarna nog een strafschop.

Voor een plek in de finale neemt Frankrijk het woensdag op tegen Marokko. Mocht Frankrijk het WK opnieuw winnen, dan treedt het land in de voetsporen van Brazilië. De Zuid-Amerikanen slaagden er voor het laatst in de mondiale titelstrijd twee keer achter elkaar op hun naam te schrijven, in 1958 en 1962.

Frankrijk kende een vrij moeizame aanloop naar het WK. In september wist de tweevoudig wereldkampioen degradatie uit de A-divisie van de Nations League maar net te voorkomen. De twijfel werd nog wat groter toen in aanloop naar het WK de ene na de andere speler met een blessure wegviel. Routiniers Karim Benzema en Paul Pogba moesten afzeggen, net als N'Golo Kanté, Presnel Kimpembe en Christopher Nkunku. Verdediger Lucas Hernández raakte op het WK geblesseerd.

Verre hoek

Ondanks alle afwezigen doorliep Frankrijk de poulefase eenvoudig en ook Polen wist de titelverdediger, met de uitblinkende topscorer Kylian Mbappé, in de achtste finale niet te testen. Tegen Engeland moest de ploeg van Deschamps voor het eerst diep gaan.

De beginfase was wel voor de Fransen. Middenvelder Aurélien Tchouaméni schoot na een kwartier spelen van afstand in de verre hoek raak. Engeland kwam beter in de wedstrijd en Kane dacht in de 26e minuut een penalty te krijgen na haken van Dayot Upamecano. De scheidsrechter zag er geen overtreding in.

Giroud

Vrij kort na rust ging de bal alsnog op de stip voor de Engelsen. Kane schoot overtuigend raak: 1-1. Frankrijk wankelde even, maar redde het alsnog. Na een fraaie voorzet van Antoine Griezmann, kopte Giroud met zijn vierde treffer dit WK zijn elftal een kwartier voor tijd op voorsprong.

Kane kreeg in de 84e minuut dé kans om er alsnog een verlenging uit te slepen, maar de spits schoot dit keer een strafschop hoog over.

Meer uit Voetbal

Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

1 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

14 uur geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

19 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

1 dag geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden