Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk na moeizame zege op Engeland dichter bij nieuwe titel

Frankrijk na moeizame zege op Engeland dichter bij nieuwe titel

AL KHOR (ANP) - Frankrijk heeft een volgende belangrijke stap gezet op weg naar de tweede achtereenvolgende wereldtitel. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in de kwartfinale in Al Khor in Qatar moeizaam van Engeland: 2-1. Olivier Giroud kopte in de 78e minuut het winnende doelpunt binnen. De Engelse spits Harry Kane miste daarna nog een strafschop.

Voor een plek in de finale neemt Frankrijk het woensdag op tegen Marokko. Mocht Frankrijk het WK opnieuw winnen, dan treedt het land in de voetsporen van Brazilië. De Zuid-Amerikanen slaagden er voor het laatst in de mondiale titelstrijd twee keer achter elkaar op hun naam te schrijven, in 1958 en 1962.

Frankrijk kende een vrij moeizame aanloop naar het WK. In september wist de tweevoudig wereldkampioen degradatie uit de A-divisie van de Nations League maar net te voorkomen. De twijfel werd nog wat groter toen in aanloop naar het WK de ene na de andere speler met een blessure wegviel. Routiniers Karim Benzema en Paul Pogba moesten afzeggen, net als N'Golo Kanté, Presnel Kimpembe en Christopher Nkunku. Verdediger Lucas Hernández raakte op het WK geblesseerd.

Verre hoek

Ondanks alle afwezigen doorliep Frankrijk de poulefase eenvoudig en ook Polen wist de titelverdediger, met de uitblinkende topscorer Kylian Mbappé, in de achtste finale niet te testen. Tegen Engeland moest de ploeg van Deschamps voor het eerst diep gaan.

De beginfase was wel voor de Fransen. Middenvelder Aurélien Tchouaméni schoot na een kwartier spelen van afstand in de verre hoek raak. Engeland kwam beter in de wedstrijd en Kane dacht in de 26e minuut een penalty te krijgen na haken van Dayot Upamecano. De scheidsrechter zag er geen overtreding in.

Giroud

Vrij kort na rust ging de bal alsnog op de stip voor de Engelsen. Kane schoot overtuigend raak: 1-1. Frankrijk wankelde even, maar redde het alsnog. Na een fraaie voorzet van Antoine Griezmann, kopte Giroud met zijn vierde treffer dit WK zijn elftal een kwartier voor tijd op voorsprong.

Kane kreeg in de 84e minuut dé kans om er alsnog een verlenging uit te slepen, maar de spits schoot dit keer een strafschop hoog over.

Meer uit Voetbal

Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

5 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

8 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

9 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

10 uur geleden
Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

14 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

18 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

1 dag geleden