Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk legt Google boete op van 220 miljoen

Frankrijk legt Google boete op van 220 miljoen

PARIJS (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse mededingingsautoriteit heeft Google een boete opgelegd van 220 miljoen euro vanwege misbruik van zijn dominante positie op de online-advertentiemarkt.

De boete is onderdeel van een schikking die de Franse autoriteiten hebben getroffen met Google, na beschuldigingen van machtsmisbruik door mediabedrijven News Corp, de Belgische Groupe Rossel en de Franse krant Le Figaro. Zij dienden hierover in 2019 een klacht in bij kartelwaakhond Autorité de la concurrence.

De toezichthouder zegt dat Google op oneerlijke wijze heeft gehandeld met online-advertenties door eigen diensten voor te trekken, ten nadele van rivalen. Volgens de kartelwaakhond heeft Google ingestemd met de boete en neemt het bedrijf stappen om hierin verbetering door te voeren.

Complexe algoritmes

Voorzitter Isabelle de Silva van de markttoezichthouder zegt dat de boete van bijzonder belang is, want het is de eerste ter wereld waarbij werd gekeken naar de complexe algoritmes die worden gebruikt bij online-advertenties. Overigens kreeg Google in 2019 ook al een boete in Frankrijk van 150 miljoen euro vanwege overtredingen van de concurrentieregels bij online-reclame.

In mei kreeg Google nog een boete van meer dan 100 miljoen euro in Italië vanwege machtsmisbruik. Volgens de Italiaanse karteltoezichthouder sloot het Amerikaanse techbedrijf een rivaliserende app voor diensten bij het opladen van elektrische auto's uit. Op die manier trok Google zijn eigen functionaliteit voor en werd de keuzevrijheid van concurrenten ondermijnd. In Duitsland loopt een mededingingsonderzoek naar Google in verband met verdenkingen van machtsmisbruik.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

6 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

6 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

7 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

8 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

9 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

10 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

10 uur geleden