Frankrijk beschuldigt Turkije van militaire inmenging in Karabach
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk beschuldigt Turkije van militaire betrokkenheid aan de kant van de Azerbeidzjanen in het conflict over de Nagorno-Karabach regio met Armenië. Turkije is een bondgenoot van Azerbeidzjan en werd eerder door Frankrijk beschuldigd van het inzetten van Syrische jihadisten in het gebied.
Azerbeidzjan en Armenië zijn weer in gevecht om de omstreden enclave waar vooral etnische Armeniërs wonen. "Het nieuwe aspect is dat Turkije militair betrokken is. Dit kan een internationaal conflict aanwakkeren", ze de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian tegen het parlement. Terwijl internationale leiders oproepen tot een staakt-het-vuren, betwijfelde de Turkse minister van Buitenlandse Zaken het nut van een wapenstilstand.
De Franse minister stuurt aan op onderhandelingen over het Nagorno-Karabachconflict. Woensdag maakte hij bekend dat er donderdag overleg zal plaatsvinden in Genève en maandag in Moskou om te onderhandelen over een wapenstilstand. Frankrijk, Rusland en de VS organiseren dit overleg omdat er volgens de minister een dialoog moet plaatsvinden zonder randvoorwaarden.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP/DPA/AFP) - In Belém zijn duizenden demonstranten de straat opgegaan om hun zorgen te uiten over klimaatverandering. De Braziliaanse stad is dit jaar gastheer van de COP30, de jaarlijkse klimaattop van de Verenigde Naties. Om die reden zijn duizenden mensen op dit moment in Belém, waar de COP30 de tweede week ingaat. Zo'n tweehonderd landen zijn aanwezig om te bespreken hoe klimaatverandering wereldwijd het best kan worden aangepakt.
1 uur geledenALBUFEIRA (ANP) - In de ook bij Nederlanders geliefde kustplaats Albufeira in de Portugese Algarve is minstens een dode gevallen en zijn enkele tientallen mensen gewond geraakt door uiterst slecht weer met rukwinden. De dode is een 85-jarige Britse, meldt de Portugese nieuwssite Publico.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - Congo en rebellengroep M23 hebben in Doha een conceptovereenkomst getekend voor een staakt-het-vuren in Oost-Congo. Tijdens een ceremonie in de Qatarese hoofdstad tekenden afgevaardigden van beide partijen het document. Qatar werpt zich al geruime tijd op als bemiddelaar in het conflict in Congo.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan geeft 62 historische objecten terug aan inheemse Canadese volkeren. De Katholieke Kerk noemt de stap een concreet teken van dialoog, respect en broederschap.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.
6 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.
7 uur geleden