Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk beschuldigt Turkije van militaire inmenging in Karabach

Frankrijk beschuldigt Turkije van militaire inmenging in Karabach

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk beschuldigt Turkije van militaire betrokkenheid aan de kant van de Azerbeidzjanen in het conflict over de Nagorno-Karabach regio met Armenië. Turkije is een bondgenoot van Azerbeidzjan en werd eerder door Frankrijk beschuldigd van het inzetten van Syrische jihadisten in het gebied.

Azerbeidzjan en Armenië zijn weer in gevecht om de omstreden enclave waar vooral etnische Armeniërs wonen. "Het nieuwe aspect is dat Turkije militair betrokken is. Dit kan een internationaal conflict aanwakkeren", ze de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian tegen het parlement. Terwijl internationale leiders oproepen tot een staakt-het-vuren, betwijfelde de Turkse minister van Buitenlandse Zaken het nut van een wapenstilstand.

De Franse minister stuurt aan op onderhandelingen over het Nagorno-Karabachconflict. Woensdag maakte hij bekend dat er donderdag overleg zal plaatsvinden in Genève en maandag in Moskou om te onderhandelen over een wapenstilstand. Frankrijk, Rusland en de VS organiseren dit overleg omdat er volgens de minister een dialoog moet plaatsvinden zonder randvoorwaarden.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse gezanten zaterdag naar Pakistan volgens Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.

38 minuten geleden
Trump stuurt onderhandelaars naar overleg met Iran, zeggen media

ATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.

42 minuten geleden
Israël: Hezbollah-strijders gedood bij aanval op Zuid-Libanon

BINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.

43 minuten geleden
Merz wil beginnen met EU-lidmaatschap 'light' voor Oekraïne

NICOSIA (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil dat Oekraïne een soort EU-lidmaatschap 'light' krijgt, als tussenstap op weg naar volledig lidmaatschap. Oekraïne zou om te beginnen aan vergaderingen van de EU-lidstaten, het Europees Parlement en de Europese Commissie kunnen deelnemen, maar zonder stemrecht. Merz heeft dit voorgesteld aan de EU-leiders, zei hij na afloop van de tweedaagse informele top in Cyprus.

56 minuten geleden
Brussel gaat invulling EU-variant NAVO-artikel 5 verder uitwerken

NICOSIA (ANP) - De Europese Commissie gaat verder uitwerken wat precies de inhoud is van artikel 42.7 van het Europees Verdrag, vergelijkbaar met NAVO-artikel 5. Dat zeiden voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Cypriotische president Nikos Christodoulides na afloop van de informele EU-top, die werd voorgezeten door Cyprus.

1 uur geleden
Nederland vangt vluchtelingen op bij echte nood, zegt Jetten

NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.

5 uur geleden
Rusland komt naar G20-top in Miami, 'mogelijk' Poetin zelf

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.

5 uur geleden