Foxconn gaat elektrische auto ontwikkelen met start-up Fisker
TAIPEI (ANP) - Elektronica-assemblagebedrijf Foxconn richt zich steeds nadrukkelijker op de automarkt. Na de lancering van een eigen platform voor elektrische auto's gaat het bedrijf nu samen met de Amerikaanse start-up Fisker een auto ontwikkelen. Die moet in 2023 op de markt komen.
De auto zal gebouwd gaan worden door Foxconn en is bedoeld voor de Amerikaanse, Europese, Chinese en Indiase markt. Fisker heeft nu nog geen voertuigen, maar het eerste eigen model, de Ocean, verschijnt volgend jaar. Die wordt door het Oostenrijkse Magna Steyr gebouwd.
Oprichter Henrik Fisker is een Deen die eerder auto's ontwierp voor BMW en Aston Martin. Hij richtte daarna Fisker Automotive op, dat later failliet ging en nu als Karma Automotive door het leven gaat. Ook zijn nieuwe bedrijf noemde Fisker weer naar zichzelf. Eerder dit jaar ging Fisker naar de beurs via een overname door een beursgenoteerd investeringsvehikel.
Foxconns draai naar de auto-industrie wordt regelmatig in één adem genoemd met de auto-ambities van techbedrijf Apple. Dat laat nu al een groot deel van zijn iPhones en iPads door het Taiwanese bedrijf in elkaar zetten. Apple zou op zoek zijn naar een partner om een toekomstige Apple Car te bouwen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
45 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
2 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
5 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
5 uur geleden