Fox: Trump eist 100 miljoen van ministerie van Justitie
PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump gaat het ministerie van Justitie voor de rechter slepen, bericht Fox News. Hij eist 100 miljoen dollar (ruim 91 miljoen euro) voor een inval op zijn landgoed Mar-a-Lago in 2022. Dat kwam neer op politieke vervolging, betogen Trump en zijn advocaten.
De autoriteiten doorzochten het landgoed omdat ze Trump ervan verdachten na zijn vertrek uit het Witte Huis geheime documenten te hebben achtergehouden. De vervolging van de oud-president kwam uiteindelijk niet meer van de grond. De door Trump benoemde rechter Aileen Cannon zorgde vorige maand voor een verrassing door alle aanklachten te verwerpen. Ze oordeelde dat de benoeming van speciaal aanklager Jack Smith niet volgens de regels was verlopen.
Nu de zaak is verworpen stapt Trump zelf naar de rechter. "Trump neemt het hier niet alleen voor zichzelf op, maar voor alle Amerikanen die geloven in de rechtstaat en vinden dat je de autoriteiten aansprakelijk moet stellen als die je tekort doen", zegt zijn advocaat tegen een journaliste van Fox. De raadsman stelt dat de topman van de FBI en de minister van Justitie de inval bij de oud-president nooit hadden mogen toestaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
7 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
54 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is door voorzitter van de EU-leiders António Costa terechtgewezen. In een brief aan Orbán schrijft Costa dat leiders gebonden zijn aan hun besluit, als daarover consensus is bereikt. De EU-leiders zijn in december unaniem akkoord gegaan met een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. De Hongaarse premier blokkeert dit nu. Dat kan niet, stelt Costa. Hij roept Orbán op zijn blokkade tegen de lening op te heffen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Sinds het begin van dit jaar zijn er zeker 606 migranten omgekomen in de Middellandse Zee, meldt de VN-migratieorganisatie IOM. Sinds het agentschap cijfers hierover begon bij te houden in 2014 zijn er niet eerder zoveel doden gevallen aan het begin van het jaar.
3 uur geleden