Fox: Trump eist 100 miljoen van ministerie van Justitie
PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump gaat het ministerie van Justitie voor de rechter slepen, bericht Fox News. Hij eist 100 miljoen dollar (ruim 91 miljoen euro) voor een inval op zijn landgoed Mar-a-Lago in 2022. Dat kwam neer op politieke vervolging, betogen Trump en zijn advocaten.
De autoriteiten doorzochten het landgoed omdat ze Trump ervan verdachten na zijn vertrek uit het Witte Huis geheime documenten te hebben achtergehouden. De vervolging van de oud-president kwam uiteindelijk niet meer van de grond. De door Trump benoemde rechter Aileen Cannon zorgde vorige maand voor een verrassing door alle aanklachten te verwerpen. Ze oordeelde dat de benoeming van speciaal aanklager Jack Smith niet volgens de regels was verlopen.
Nu de zaak is verworpen stapt Trump zelf naar de rechter. "Trump neemt het hier niet alleen voor zichzelf op, maar voor alle Amerikanen die geloven in de rechtstaat en vinden dat je de autoriteiten aansprakelijk moet stellen als die je tekort doen", zegt zijn advocaat tegen een journaliste van Fox. De raadsman stelt dat de topman van de FBI en de minister van Justitie de inval bij de oud-president nooit hadden mogen toestaan.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
3 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
3 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
4 uur geleden