Fox: Trump eist 100 miljoen van ministerie van Justitie
PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump gaat het ministerie van Justitie voor de rechter slepen, bericht Fox News. Hij eist 100 miljoen dollar (ruim 91 miljoen euro) voor een inval op zijn landgoed Mar-a-Lago in 2022. Dat kwam neer op politieke vervolging, betogen Trump en zijn advocaten.
De autoriteiten doorzochten het landgoed omdat ze Trump ervan verdachten na zijn vertrek uit het Witte Huis geheime documenten te hebben achtergehouden. De vervolging van de oud-president kwam uiteindelijk niet meer van de grond. De door Trump benoemde rechter Aileen Cannon zorgde vorige maand voor een verrassing door alle aanklachten te verwerpen. Ze oordeelde dat de benoeming van speciaal aanklager Jack Smith niet volgens de regels was verlopen.
Nu de zaak is verworpen stapt Trump zelf naar de rechter. "Trump neemt het hier niet alleen voor zichzelf op, maar voor alle Amerikanen die geloven in de rechtstaat en vinden dat je de autoriteiten aansprakelijk moet stellen als die je tekort doen", zegt zijn advocaat tegen een journaliste van Fox. De raadsman stelt dat de topman van de FBI en de minister van Justitie de inval bij de oud-president nooit hadden mogen toestaan.
Meer uit Buitenland
CHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.
6 uur geleden