Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fox: Trump eist 100 miljoen van ministerie van Justitie

Fox: Trump eist 100 miljoen van ministerie van Justitie

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump gaat het ministerie van Justitie voor de rechter slepen, bericht Fox News. Hij eist 100 miljoen dollar (ruim 91 miljoen euro) voor een inval op zijn landgoed Mar-a-Lago in 2022. Dat kwam neer op politieke vervolging, betogen Trump en zijn advocaten.

De autoriteiten doorzochten het landgoed omdat ze Trump ervan verdachten na zijn vertrek uit het Witte Huis geheime documenten te hebben achtergehouden. De vervolging van de oud-president kwam uiteindelijk niet meer van de grond. De door Trump benoemde rechter Aileen Cannon zorgde vorige maand voor een verrassing door alle aanklachten te verwerpen. Ze oordeelde dat de benoeming van speciaal aanklager Jack Smith niet volgens de regels was verlopen.

Nu de zaak is verworpen stapt Trump zelf naar de rechter. "Trump neemt het hier niet alleen voor zichzelf op, maar voor alle Amerikanen die geloven in de rechtstaat en vinden dat je de autoriteiten aansprakelijk moet stellen als die je tekort doen", zegt zijn advocaat tegen een journaliste van Fox. De raadsman stelt dat de topman van de FBI en de minister van Justitie de inval bij de oud-president nooit hadden mogen toestaan.

Meer uit Buitenland

Brit krijgt 21,5 jaar celstraf voor inrijden op menigte Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.

57 minuten geleden
Axios: Musk geeft weer financiële steun aan Republikeinen

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.

1 uur geleden
Voedselonzekerheid dreigt voor 17 miljoen mensen in Afghanistan

KABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.

2 uur geleden
Toeristen moeten gaan betalen voor Trevifontein

ROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.

2 uur geleden
Omgekomen schutter Bondi Beach kwam uit India

HAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.

2 uur geleden
Krant: Pentagon werkt aan grote hervorming krijgsmacht

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

4 uur geleden
Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

5 uur geleden