Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fox: Trump eist 100 miljoen van ministerie van Justitie

Fox: Trump eist 100 miljoen van ministerie van Justitie

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump gaat het ministerie van Justitie voor de rechter slepen, bericht Fox News. Hij eist 100 miljoen dollar (ruim 91 miljoen euro) voor een inval op zijn landgoed Mar-a-Lago in 2022. Dat kwam neer op politieke vervolging, betogen Trump en zijn advocaten.

De autoriteiten doorzochten het landgoed omdat ze Trump ervan verdachten na zijn vertrek uit het Witte Huis geheime documenten te hebben achtergehouden. De vervolging van de oud-president kwam uiteindelijk niet meer van de grond. De door Trump benoemde rechter Aileen Cannon zorgde vorige maand voor een verrassing door alle aanklachten te verwerpen. Ze oordeelde dat de benoeming van speciaal aanklager Jack Smith niet volgens de regels was verlopen.

Nu de zaak is verworpen stapt Trump zelf naar de rechter. "Trump neemt het hier niet alleen voor zichzelf op, maar voor alle Amerikanen die geloven in de rechtstaat en vinden dat je de autoriteiten aansprakelijk moet stellen als die je tekort doen", zegt zijn advocaat tegen een journaliste van Fox. De raadsman stelt dat de topman van de FBI en de minister van Justitie de inval bij de oud-president nooit hadden mogen toestaan.

Meer uit Buitenland

IAEA vraagt toegang tot lab kerncentrale Zaporizja na droneaanval

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.

28 minuten geleden
Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

3 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

5 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

7 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

14 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

15 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

15 uur geleden