Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fox Corporation stopt miljoenen in fonds voor digitale kunst

Fox Corporation stopt miljoenen in fonds voor digitale kunst

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Fox Corporation, het moederbedrijf van nieuwszender Fox News, stopt 100 miljoen dollar in een fonds gericht op zogeheten non-fungible tokens (NFT's). Dat zijn niet-inwisselbare digitale bestanden, die als uniek bewijs gelden voor bijvoorbeeld digitale kunst, muziek of video's. Fox speelt hiermee in op een trend van digitale marktplaatsen. De markt voor NFT's is dit jaar plotseling geëxplodeerd.

Het fonds is onderdeel van een nieuw bedrijfsonderdeel dat Fox in mei bekendmaakte, Blockchain Creative Labs. Het was nog niet bekend hoeveel geld ermee gemoeid was. Het fonds gaat NFT's en andere digitale spullen verkopen en beheren. Dat gebeurt met de blockchaintechnologie, een soort digitale database waarin transacties kunnen worden opgeslagen en waarop de digitale munt bitcoin is gebaseerd. Met de blockchaintechnologie kunnen spullen van een digitale handtekening voorzien worden zodat kopers weten dat wat ze kopen echt is.

Volgens Fox heeft de opkomst van blockchaintechnologie voor de komst van een nieuw soort marktplaats gezorgd, waardoor artiesten en mensen met nieuwe ideeën "ondersteund, verheven en beloond" kunnen worden. Dat zei Charles Collier, topman van de entertainmentafdeling van het mediabedrijf.

Animatieserie

Een van de eerste projecten waar Blockchain Creative Labs zich mee zal bezighouden wordt de nieuwe animatieserie die Fox volgend jaar zal uitzenden, Krapopolis van Dan Harmon. Harmon is de bedenker van de populaire tv-serie Community en de evenzo succesvolle cartoonserie Rick and Morty. Blockchain Creative zal spullen en kunst, zoals korte video's en andere digitale 'ervaringen' verkopen aan fans.

Andere grote bedrijven in bijvoorbeeld de mode-industrie werken ook al met blockchain. Zo startten luxeconcerns Prada, LVMH en Richemont, moederbedrijven van grote luxemerken zoals Louis Vuitton en juwelenmerk Cartier, al een blockchainconsortium.

Meer uit Financieel

DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

1 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

1 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

3 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

5 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

8 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 dag geleden