Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Four Freedoms Award voor de Verenigde Naties

Four Freedoms Award voor de Verenigde Naties

MIDDELBURG - De Verenigde Naties (VN) krijgt dit jaar de Four Freedoms Award.

Secretaris-generaal António Guterres neemt de prijs op 14 april in ontvangst in Middelburg.

De Four Freedoms Awards worden om het jaar uitgereikt in de Zeeuwse hoofdstad en New York en zijn vernoemd naar een beroemde speech van Franklin Delano Roosevelt in 1941 waarin hij de vier vrijheden die nodig zijn voor een duurzame democratie benoemde: de vrijheid van meningsuiting, de vrijheid van godsdienst, de vrijwaring van gebrek en de vrijwaring van angst. Elke van deze vier mensenrechten heeft een prijs.

Roosevelt Foundation

De overkoepelende Four Freedoms Award ging in het verleden naar mensen als Nelson Mandela, Kofi Annan en Angela Merkel. Dit keer krijgt de VN, die dit jaar 75 jaar bestaat, de prijs.

Commissaris van de koning en voorzitter van de Roosevelt Foundation Han Polman zei woensdag dat de VN zich met grote toewijding inzet voor internationale vrede en veiligheid, voor internationale samenwerking en de bevordering van het respect voor mensenrechten en fundamentele vrijheden.

Journaliste

De award voor de vrijheid van meningsuiting gaat naar de Filipijnse journaliste Maria Ressa, die met haar nieuwsnetwerk Rappler als een van de weinige journalisten kritiek durft te uiten op het keiharde ‘war on drugs’-beleid van de regering.

De organisatie Religions for Peace krijgt de award voor de vrijheid van godsdienst. De organisatie probeert al bijna vijftig jaar bruggen te bouwen tussen verschillende geloofsgemeenschappen. De secretaris-generaal Azza Karam komt in april naar Middelburg om de award in ontvangst te nemen.

Sierra Leone

De prijs voor de vrijwaring van gebrek is voor journalist Sander de Kramer, die met zijn organisatie de Sunday Foundation op vergeten plekken op de aarde, zoals Sierra Leone, ‘projecten van hoop’ opzet.

De laatste award, voor de vrijwaring van vrees, is voor Leoluca Orlando. Hij is de burgemeester van Palermo. Hij heeft altijd met succes opgetreden tegen de macht van de maffia. “Onder zijn leiderschap heeft hij de corruptie in het stadsbestuur aangepakt en is de stad getransformeerd tot een levendige en cultureel interessante plaats om te wonen en te werken en een aantrekkelijke bestemming om te bezoeken”, aldus Polman.

Meer uit Middelburg

Vredesconcert opent zaterdag Walcherse Vredesweek met werk van Douwe Eisenga

VLISSINGEN - Op zaterdag 20 september verzorgen Vocaal Ensemble Cantare uit Goes en strijkersensemble Con Legno, onder leiding van Pim Overduin, het openingsconcert van de Vredesweek in de Sint Jacobskerk in Vlissingen.

3 uur geleden
Sea Sound Singers zaterdag present bij Zoutelande Zingt aan Zee

ZOUTELANDE - 'Zoutelande Zingt aan Zee', dat klinkt heerlijk en dat is het ook! Verschillende koren met allerlei muziekstijlen en dat allemaal aan de Zeeuwse kust in het mooie Zoutelande. Dit jaarlijks korenfestival vindt plaats op zaterdag 20 september van 12.30 tot 17.45 uur. Het gratis toegankelijke evenement begint met een gezamenlijke opening in de Catharinakerk, waarna de koren uitwaaieren over verschillende podia in het dorp. 

6 uur geleden
Praat mee over kernenergie zaterdag op Markt in Middelburg

MIDDELBURG - Zaterdag (20 september) kunnen inwoners tussen 10.00 en 16.00 uur tijdens de snuffelmarkt op de Markt in Middelburg hun mening geven over kernenergie.

8 uur geleden
Vijftien Zeeuwse rijksmonumenten ontvangen samen ruim drie miljoen restauratiesubsidie

MIDDELBURG - De provincie Zeeland verstrekt 3,2 miljoen euro subsidie aan vijftien rijksmonumenten, verspreid over de hele provincie. 'Met deze bijdrage kunnen de monumenten worden gerestaureerd, waardoor waardevol Zeeuws erfgoed behouden blijft, verder ontwikkeld wordt en beter toegankelijk wordt gemaakt voor het publiek', schrijft Zeeland in een persbericht.

10 uur geleden
Traumahelikopter ingezet voor reanimatie Galmgat Middelburg

MIDDELBURG - Diverse hulpdiensten zijn woensdagavond laat ingezet voor een reanimatie in Middelburg. Een traumahelikopter landde langs de Torenweg.

11 uur geleden
Dader steekpartij Vlasmarkt nog niet gevonden; politie roept getuigen op zich te melden

MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen en omwonenden die meer informatie hebben over het steekincident aan de Vlasmarkt in Middelburg. Hierbij raakte woensdagmorgen rond 3.00 uur een jongeman gewond. 'Hij is meerdere keren gestoken', laat de politie weten. 'De dader is nog niet gevonden.'

1 dag geleden
33e Jazz by the Sea begint donderdag: vertrouwde charme én vernieuwing

DOMBURG - De 33e editie van Jazz by the Sea vindt plaats van donderdag 18 tot en met zondag 21 september. Bezoekers genieten onder meer van ruim vijftig gratis toegankelijke optredens in het hart van Domburg. 'Met de samenwerking met filmfestival Film by the Sea hebben we een bijzondere vernieuwing', laat de organisatie weten.

1 dag geleden