Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FOTO’S: Vluchtelingen vinden nu al hun weg én een veilig thuis in Smerdiek

FOTO’S: Vluchtelingen vinden nu al hun weg én een veilig thuis in Smerdiek

SINT-MAARTENSDIJK - Een groep van zestig vluchtelingen uit Oekraïne is inmiddels aangekomen in Sint-Maartensdijk. Zij worden opgevangen in voormalig hotel het Raedthuys op initiatief van Arjan van Dijke. 

Een groep particuliere initiatiefnemers, onder leiding van de heer Arjan van Dijke en stichting Metadidomi, hebben de opvang geregeld. “De gemeente ondersteunt dit initiatief van harte en hoopt en vertrouwt erop dat deze groep in onze gemeente een stukje rust mag vinden na alles wat zij in de afgelopen weken heeft meegemaakt. Laten we er samen voor zorgen dat deze mensen een fijne en veilige tijd bij ons krijgen”, zo zei hij eerder al.

Een grote bus reed Sint-Maartensdijk in. Vol volwassenen en kinderen op de vlucht voor het oorlogsgeweld in Oekraïne. Het gaat om vrienden en kennissen van Van Dijke vanwege zijn jarenlang contacten in Oekraïne, zijn beide zoons zijn ook met een vrouw uit Oekraïne getrouwd. Een zoon woont daar nog, maar moest naar Polen vluchten toen er bommen nabij zijn huis vielen. De broer van Arjan haalde de groep op bij de Poolse grens en na een lage reis van dertig uur arriveerden de vluchtelingen in Smerdiek.

Van Dijke kon het namelijk niet over zijn hart verkrijgen zijn kennissenkring daar aan hun lot over te laten en besloot alles op alles te zetten om hen te helpen en een veilige plek te bieden. Van Dijke is eigenaar van voormalig hotel het Raedthuys. Hij liet de kamers inrichten om ervoor te zorgen dat de vluchtelingen zich snel thuis zouden voelen. Vlakbij hun dorp werd een volledige woonwijk opgeblazen. “Onvoorstelbaar dat dit gebeurt”, zegt Van Dijke. “Ik kon niet anders dan ze hierheen halen. Ze waren dolblij en kunnen hier tot rust komen”, zegt hij.

De groep bestaat nu uit zestig mensen, maar Arjan blijft zich inzetten. “Al worden het er nog veel meer, we gaan het regelen. Ook hebben we een hulpgoederenontvangst opgericht. De vluchtelingen die gisteren arriveerden, zetten zich nu tomeloos in om de hulpgoederen te sorteren, op te slaan en te distribueren. We zetten de schouders eronder en ik hoop dat nog veel meer mensen dat zullen doen.”   

Wil je jezelf ook inzetten voor Oekraïne, dat kan via https://bit.ly/34eovVs.

Meer uit Tholen

Opnieuw code geel in Zeeland vanwege zware windstoten tot laat in de avond

ZEELAND - Het gaat vanmiddag en vanavond hard waaien in Zeeland. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor zware windstoten langs de kust. Er kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen. De waarschuwing geldt van 13.00 tot 22.00 uur.

23 uur geleden
Tholen en Sint Philipsland vieren erfgoed tijdens 39e editie Open Monumentendag

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - In het Holland Huis van Scherpenisse werd vrijdagavond Open Monumentendag officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hilde Moerland, waarna gildebroeder Peter Suurland vertelde over het eeuwenoude Cloveniersgilde. Bezoekers konden bovendien een expositie bekijken over de rijke geschiedenis van dit gilde.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Jolanda van Dijke: ‘Ik ben geboren in het stoffeerdersvak’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda van Dijke van Meubelstoffeerderij Jolanda van Dijke in Sint-Maartensdijk.

1 dag geleden
Ruim 280 Klimaatburgemeesters, maar Tholen heeft er nog altijd geen

THOLEN - In de gemeente Tholen is nog geen Klimaatburgemeester actief. Klimaatstichting HIER roept inwoners op om het verschil te maken tijdens de Klimaatweek van 10 tot en met 16 november. Wie inspireert anderen in de buurt om duurzamer te leven, kan zich nu aanmelden en onderdeel worden van een landelijk netwerk van klimaatbewuste inwoners.

2 dagen geleden
Rechter zet streep door tijdelijke sluiting Thoolse woning ondanks drugsvondst

THOLEN - De voorzieningenrechter heeft het besluit van burgemeester Marleen Sijbers om een woning in Tholen drie maanden te sluiten, voorlopig geschorst. De sluiting was ingesteld omdat er softdrugs en attributen voor handel in de woning waren aangetroffen. Volgens de rechter is de burgemeester niet duidelijk genoeg ingegaan op de noodzaak en evenwichtigheid van de maatregel.

2 dagen geleden
Publiek geniet van topwedstrijden tijdens Gouverneur Open bij De Ruucstoppelen

SINT PHILIPSLAND - Van 23 tot en met 31 augustus vond bij TV De Ruucstoppelen het Gouverneur Open plaats. Een toernooi op actuele rating, waarbij er gespeeld werd in de herendubbel, damesdubbel en gemengd dubbel.

3 dagen geleden
Springen en klimmen tijdens Speeltuindag bij Speeltuin Vrij en Blij

SINT-ANNALAND - Speeltuinvereniging Vrij en Blij opent op zaterdag 13 september in Sint-Annaland haar poorten voor een dag vol plezier. Van 10.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom aan de Schoolstraat 17 om te klimmen, draaien en genieten van lekkernijen. 

3 dagen geleden