Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FOTO’S: Vluchtelingen vinden nu al hun weg én een veilig thuis in Smerdiek

FOTO’S: Vluchtelingen vinden nu al hun weg én een veilig thuis in Smerdiek

SINT-MAARTENSDIJK - Een groep van zestig vluchtelingen uit Oekraïne is inmiddels aangekomen in Sint-Maartensdijk. Zij worden opgevangen in voormalig hotel het Raedthuys op initiatief van Arjan van Dijke. 

Een groep particuliere initiatiefnemers, onder leiding van de heer Arjan van Dijke en stichting Metadidomi, hebben de opvang geregeld. “De gemeente ondersteunt dit initiatief van harte en hoopt en vertrouwt erop dat deze groep in onze gemeente een stukje rust mag vinden na alles wat zij in de afgelopen weken heeft meegemaakt. Laten we er samen voor zorgen dat deze mensen een fijne en veilige tijd bij ons krijgen”, zo zei hij eerder al.

Een grote bus reed Sint-Maartensdijk in. Vol volwassenen en kinderen op de vlucht voor het oorlogsgeweld in Oekraïne. Het gaat om vrienden en kennissen van Van Dijke vanwege zijn jarenlang contacten in Oekraïne, zijn beide zoons zijn ook met een vrouw uit Oekraïne getrouwd. Een zoon woont daar nog, maar moest naar Polen vluchten toen er bommen nabij zijn huis vielen. De broer van Arjan haalde de groep op bij de Poolse grens en na een lage reis van dertig uur arriveerden de vluchtelingen in Smerdiek.

Van Dijke kon het namelijk niet over zijn hart verkrijgen zijn kennissenkring daar aan hun lot over te laten en besloot alles op alles te zetten om hen te helpen en een veilige plek te bieden. Van Dijke is eigenaar van voormalig hotel het Raedthuys. Hij liet de kamers inrichten om ervoor te zorgen dat de vluchtelingen zich snel thuis zouden voelen. Vlakbij hun dorp werd een volledige woonwijk opgeblazen. “Onvoorstelbaar dat dit gebeurt”, zegt Van Dijke. “Ik kon niet anders dan ze hierheen halen. Ze waren dolblij en kunnen hier tot rust komen”, zegt hij.

De groep bestaat nu uit zestig mensen, maar Arjan blijft zich inzetten. “Al worden het er nog veel meer, we gaan het regelen. Ook hebben we een hulpgoederenontvangst opgericht. De vluchtelingen die gisteren arriveerden, zetten zich nu tomeloos in om de hulpgoederen te sorteren, op te slaan en te distribueren. We zetten de schouders eronder en ik hoop dat nog veel meer mensen dat zullen doen.”   

Wil je jezelf ook inzetten voor Oekraïne, dat kan via https://bit.ly/34eovVs.

Meer uit Tholen

Lijsttrekkers SGP en FvD meest populair onder Thoolse kiezers: Dit is de top tien

THOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.

2 uur geleden
WHS speelt opnieuw gelijk, Stavenisse profiteert van rode kaart tegenstander [SPEELRONDE 17/19]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.

4 uur geleden
Gemeente grijpt voorlopig niet in bij groen rondom wooncomplex Buitenhof

THOLEN - Het Thoolse college ziet voorlopig geen reden om in te grijpen bij het groen rondom wooncomplex Buitenhof. Bewoners van het complex hadden eerder dit jaar hun zorgen geuit over het onderhoud van de elzen en wilgen voor hun ramen. Zij vinden dat er te weinig gesnoeid wordt, maar het college kijkt hier anders tegenaan.

21 uur geleden
Voorjaarskermis strijkt weer vier dagen lang neer aan de Thoolse haven

THOLEN - De voorjaarskermis staat deze week weer opgesteld in Tholen. Vier dagen lang kan jong en oud genieten van verschillende attracties langs de haven aan de Contre Escarpe.

1 dag geleden
Rolbrug in Thoolse haven na twee jaar weer in gebruik voor testperiode

THOLEN - De rolbrug bij de haven van Tholen is sinds maandag weer in gebruik. Na bijna twee jaar stilstand kunnen inwoners en bezoekers weer een ommetje door de haven maken. De brug was in april 2024 buiten gebruik gesteld vanwege technische storingen en hoge onderhoudskosten.

1 dag geleden
Concordia Concert beleeft grootste editie met 160 muzikanten van alle leeftijden

THOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert vond afgelopen zaterdag plaats in sporthal De Meulvliet, die voor de gelegenheid was omgebouwd tot concertzaal. Tijdens deze avond lieten alle acht orkesten en groepen van de vereniging van zich horen. In totaal stonden er zo'n 160 muzikanten op het podium, in de leeftijd van zes tot zeventig jaar.

1 dag geleden
Voorlopige uitslag vastgesteld: ChristenUnie krijgt restzetel ten koste van ABT en CDA

THOLEN - Na de hertellingen van de stemmen zijn geen verschuivingen opgetreden in de zetelverdeling. De ChristenUnie krijgt de laatste restzetel, ten koste van Algemeen Belang Tholen (ABT) en het CDA. Het verschil tussen de drie partijen bedroeg minder dan tien stemmen. Donderdag wordt de uitslag definitief vastgesteld tijdens de zitting van het centraal stembureau.

2 dagen geleden