Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

[foto’s] Omwonenden krijgen rondleiding in tijdelijke noodopvang Eben-Haëzerschool

[foto’s] Omwonenden krijgen rondleiding in tijdelijke noodopvang Eben-Haëzerschool

THOLEN - Omwonenden van het oude schoolgebouw van de Eben Haëzerschool hebben gisteren een rondleiding gekregen. In het pand komt vanaf 1 december een noodopvang voor vluchtelingen. 

Van 1 december 2022 tot 1 maart 2023 vangt gemeente Tholen maximaal 50 asielzoekers op. Het gaat om een tijdelijke crisisnoodopvang in het oude schoolgebouw van de Eben Haëzerschool aan de Molenvlietsedijk 7 in Tholen. Hiermee helpt de gemeente het COA.

De oude Eben Haëzerschool wordt geschikt gemaakt voor het verblijf van de asielzoekers voor drie maanden. Zo moeten er ruimtes worden ingericht met bedden waar de asielzoekers kunnen slapen, komt er een ruimte met tafels en stoelen en krijgt de opvang een speelhoek voor kinderen.

De opvang wordt, gelet op de korte duur van opvang, sober ingericht. De kosten van de opvang worden betaald door de Rijksoverheid. In het schoolgebouw kunnen in totaal 50 asielzoekers opgevangen worden.

Meer uit Tholen

SGP schuift Kees Knulst naar voren als extra wethouder in het college

THOLEN - De SGP draagt fractievoorzitter Kees Knulst voor als extra wethouder. Hij moet het college verder versterken. Uit het rapport van de verkenningsronde bleek dat de SGP, CU en VVD hun samenwerking zouden voortzetten. Ook werd de uitbreiding van het college met een vierde wethouder door de meeste fracties gerechtvaardigd geacht, gezien de omvang van de bestuurlijke opgaven die op tafel liggen.

2 uur geleden
Tank leeg, grens over: Tholenaren ontvluchten dure tankstations op het eiland

THOLEN - Wie deze dagen op het eiland Tholen wil tanken, moet diep in de buidel tasten. Met de Belgische grens op een kleine twintig minuten is een uitstapje over de grens een serieuze overweging voor veel inwoners. Wie zijn auto wil aftanken met Euro 95 bij één van de tien Thoolse tankstations, moest vorige week gemiddeld 2,44 euro per liter afrekenen. Voor diezelfde liter moet bij onze zuiderburen slechts 1,88 euro worden afgerekend. Op een volle tank loopt de besparing al snel op. 

2 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Lentedagen langs de Paasdijkweg’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen. 

1 dag geleden
Politie waarschuwt voor bankhelpdeskfraude in omgeving Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - In de omgeving van Oud-Vossemeer zijn meldingen binnengekomen van oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers. Inwoners worden telefonisch benaderd met het verhaal dat hun bankpas moet worden opgehaald, waarbij ook naar de pincode wordt gevraagd.

2 dagen geleden
Tholen nodigt inwoners uit voor kranslegging tijdens Dodenherdenking

THOLEN - De gemeente nodigt inwoners uit om een krans te leggen tijdens de Dodenherdenking in Tholen op maandag 4 mei. De herdenking vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Iedereen die bloemen of een krans wil leggen, kan zich hiervoor aanmelden.

2 dagen geleden
Muziek van vergeten Thoolse componist uit de 16e eeuw klinkt dit jaar opnieuw

THOLEN - Stichting Jardin de la Musique brengt dit jaar de muziek van de zestiende-eeuwse Thoolse componist Ghiselin Danckerts opnieuw tot leven met concerten, een opname en een educatieproject voor scholen. Daarmee krijgt een vrijwel onbekend stuk Zeeuws cultureel erfgoed opnieuw een stem.

3 dagen geleden
Loods 3 bestaat tien jaar en viert dat met een open dag in Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Loods 3 in Sint-Maartensdijk opent op zaterdag 18 april de deuren voor een open dag. De locatie aan de Sportlaan bestaat tien jaar en dat wordt die dag tussen 10.00 en 13.30 uur uitgebreid gevierd.

4 dagen geleden