
Foto’s en verhalen gezocht voor expositie over Lex Maes
VLISSINGEN - In 2022 is het twintig jaar geleden dat Lex Maes overleed. Zijn werk als straatartiest liet een onuitwisbare indruk achter in Vlissingen en raakte de harten van heel veel mensen. Het is daarom de hoogste tijd dat hij dit jaar in de spotlight wordt gezet bij Festival Onderstroom.
Lex Maes was een échte straatartiest. Hij speelde net zo makkelijk een eenmansfanfare als verschillende typetjes zoals de ‘verlegen vrijgezel’ of de ‘ober’. Zijn ‘man met baby’ wordt door velen als een hoogtepunt gezien. Wat Maes zo goed maakte als straatartiest is dat hij feilloos zijn publiek aanvoelde en dat hij ontzettend veel lef had. Hij ging met iedereen de interactie aan en wist heel goed door gebakken lucht heen te prikken. Voor je het wist, stond je voor paal. En dan moest je er nog zelf om lachen ook! Hij maakte puur straattheater waar je vol verwondering en vaak ook met grote bulderlach naar kon kijken.
Tijdens Festival Onderstroom willen de Cultuurwerf Lex Maes eren in de omgeving waar hij zich als artiest bij uitstek thuis voelde: in de winkelstraten in het centrum van Vlissingen. Daar organiseert de Cultuurwerf in samenwerking met ondernemers in de binnenstad en de Vlissingse Ondernemers Centrale een tentoonstelling met foto’s van en herinneringen aan Lex Maes in de etalages. De tentoonstelling is van 7 tot en met 31 juli te zien.
Voor deze tentoonstelling is de Cultuurwerf op zoek naar zoveel mogelijk foto’s, beeldmateriaal, verhalen en herinneringen van Lex Maes. Aangezien hij straatartiest was voor het digitale tijdperk is de verwachting dat de meeste foto’s in print zullen zijn. De expositie wordt echter wel digitaal dus wie een foto beschikbaar heeft wordt verzorgt deze zelf te digitaliseren. De fotobestanden en verhalen kunnen worden ingezonden op: [email protected].
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars organiseert op zaterdag 1 november de Addy Meermantocht in Vlissingen. Hiermee eert de club Addy Meerman, die vanaf de oprichting lid was van de vereniging en een drijvende kracht was van onder andere de avondvierdaagse in Vlissingen.
13 uur geledenVLISSINGEN - Turnsters Turnschool Zeeland openen wedstrijdseizoen met succes in Zierikzee.
16 uur geledenVLISSINGEN- Aan de Bosjeslaan heeft zaterdagmorgen een eenzijdig ongeval plaatsgevonden. Een automobilist reed daar door een schutting en overkapping heen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. De man werd nagekeken door het ambulancepersoneel maar bleek niet gewond te zijn geraakt. De oorzaak van het ongeval is niet bekend.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Stichting De Buurt zoekt enthousiaste Vlissingers die in de zomer van 2026 hun buren willen samenbrengen door een driedaagse camping in hun eigen park te organiseren. Op woensdag 29 oktober is er een online informatieavond.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Stichting Behoud Hoogaars bestaat dit jaar 35 jaar. Dit viert de Vlissingse club, die zich inzet voor onder meer het herstel van historische schepen, met een open dag op zaterdag 8 november.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De Nederlandse saxofoonlegende Hans Dulfer viert in 2025 zijn 85e verjaardag met een tournee. Zaterdagavond (18 oktober) opent hij het jubileumjaar voor 55 jaar Podium de Piek in Vlissingen.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Een kippenvelmoment was het voor de vrijwilligers van museum Scheldewerf in Vlissingen. Bij de opening van de jubileumtentoonstelling '150 jaar Koninklijke Maatschappij De Schelde/Damen Naval' kregen zij een bijzonder voorwerp in bruikleen: een fijnbewerkte doophamer uit 1901. "Er zit zelfs een kroon op dit bijltje", reageerde Doeke Roos onder de indruk op het cadeau van overbuurman Roland Briene, directeur van Damen Naval. De expositie is iedere woensdag, vrijdag en zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur te bekijken.
3 dagen geleden