Fortuna Sittard wint degradatieduel in Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Fortuna Sittard heeft het degradatieduel met PEC Zwolle nipt gewonnen. De Limburgers zegevierden met 1-0 in Overijssel en passeerden Sparta, dat nu 17e staat.
Nigel Lonwijk maakte halverwege de tweede helft het cruciale doelpunt. De verdediger tikte de bal van dichtbij in het lege doel nadat PEC-doelman Kostas Lamprou een hoge bal op knullige wijze liet glippen. Het was voor Lonwijk (19), gehuurd van de Engelse club Wolverhampton Wanderers, zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal. Hij is de jongste doelpuntenmaker ooit voor Fortuna in de Eredivisie.
Voor Fortuna was het de derde zege van het seizoen. Sinds 16 oktober, toen SC Cambuur met 1-0 werd verslagen, wist de ploeg van trainer Sjors Ultee niet meer te winnen.
PEC blijft staan op 6 punten, Fortuna heeft er nu 12 en 1 meer dan Sparta.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
55 minuten geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
21 uur geleden