Fortuna Sittard brengt ADO Den Haag dichter bij degradatie
DEN HAAG (ANP) - Voor ADO Den Haag komt de eerste divisie steeds dichterbij. Ook de thuiswedstrijd tegen middenmoter Fortuna Sittard leverde niets op: 0-3. Met nog vier duels te spelen, moet de hekkensluiter nu een achterstand van 8 punten goedmaken op nummer 16 FC Emmen (3-1 tegen Heracles) om nog aan directe degradatie te kunnen ontsnappen.
ADO speelde tegen Fortuna bij vlagen best aardig, maar kwam vooral scorend vermogen tekort. De Limburgse club sprong minder slordig met de kansen om. Zian Flemming, Sebastian Polter en Tesfaldet Tekie bezorgden hun ploeg een verdiende zege.
Reservedoelman Piet Velthuizen verving bij Fortuna eerste keus Yanick van Osch, die door een positieve coronatest niet beschikbaar was. Velthuizen maakte eind februari al noodgedwongen zijn debuut, maar was daar op dat moment fysiek nog niet klaar voor. Na amper 20 minuten moest de 34-jarige keeper zich laten vervangen.
In het duel met ADO maakte Velthuizen een betere indruk. Vooral in de slotfase van de eerste helft verrichtte de eenmalige international een paar goede reddingen.
Er waren bij het duel in Den Haag 939 toeschouwers. Maandag krijgt de noodlijdende Haagse club meer duidelijkheid over de nabije toekomst. De rechtbank komt met het vonnis dat ADO tegen de Chinese eigenaren heeft aangespannen.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
1 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
14 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
15 uur geleden