Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna Sittard brengt ADO Den Haag dichter bij degradatie

Fortuna Sittard brengt ADO Den Haag dichter bij degradatie

DEN HAAG (ANP) - Voor ADO Den Haag komt de eerste divisie steeds dichterbij. Ook de thuiswedstrijd tegen middenmoter Fortuna Sittard leverde niets op: 0-3. Met nog vier duels te spelen, moet de hekkensluiter nu een achterstand van 8 punten goedmaken op nummer 16 FC Emmen (3-1 tegen Heracles) om nog aan directe degradatie te kunnen ontsnappen.

ADO speelde tegen Fortuna bij vlagen best aardig, maar kwam vooral scorend vermogen tekort. De Limburgse club sprong minder slordig met de kansen om. Zian Flemming, Sebastian Polter en Tesfaldet Tekie bezorgden hun ploeg een verdiende zege.

Reservedoelman Piet Velthuizen verving bij Fortuna eerste keus Yanick van Osch, die door een positieve coronatest niet beschikbaar was. Velthuizen maakte eind februari al noodgedwongen zijn debuut, maar was daar op dat moment fysiek nog niet klaar voor. Na amper 20 minuten moest de 34-jarige keeper zich laten vervangen.

In het duel met ADO maakte Velthuizen een betere indruk. Vooral in de slotfase van de eerste helft verrichtte de eenmalige international een paar goede reddingen.

Er waren bij het duel in Den Haag 939 toeschouwers. Maandag krijgt de noodlijdende Haagse club meer duidelijkheid over de nabije toekomst. De rechtbank komt met het vonnis dat ADO tegen de Chinese eigenaren heeft aangespannen.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

6 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

9 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

9 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

11 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

11 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

11 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

13 uur geleden