Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna Sittard brengt ADO Den Haag dichter bij degradatie

Fortuna Sittard brengt ADO Den Haag dichter bij degradatie

DEN HAAG (ANP) - Voor ADO Den Haag komt de eerste divisie steeds dichterbij. Ook de thuiswedstrijd tegen middenmoter Fortuna Sittard leverde niets op: 0-3. Met nog vier duels te spelen, moet de hekkensluiter nu een achterstand van 8 punten goedmaken op nummer 16 FC Emmen (3-1 tegen Heracles) om nog aan directe degradatie te kunnen ontsnappen.

ADO speelde tegen Fortuna bij vlagen best aardig, maar kwam vooral scorend vermogen tekort. De Limburgse club sprong minder slordig met de kansen om. Zian Flemming, Sebastian Polter en Tesfaldet Tekie bezorgden hun ploeg een verdiende zege.

Reservedoelman Piet Velthuizen verving bij Fortuna eerste keus Yanick van Osch, die door een positieve coronatest niet beschikbaar was. Velthuizen maakte eind februari al noodgedwongen zijn debuut, maar was daar op dat moment fysiek nog niet klaar voor. Na amper 20 minuten moest de 34-jarige keeper zich laten vervangen.

In het duel met ADO maakte Velthuizen een betere indruk. Vooral in de slotfase van de eerste helft verrichtte de eenmalige international een paar goede reddingen.

Er waren bij het duel in Den Haag 939 toeschouwers. Maandag krijgt de noodlijdende Haagse club meer duidelijkheid over de nabije toekomst. De rechtbank komt met het vonnis dat ADO tegen de Chinese eigenaren heeft aangespannen.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

6 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

6 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

9 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

10 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

13 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

14 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

15 uur geleden