Fortuna Sittard brengt ADO Den Haag dichter bij degradatie
DEN HAAG (ANP) - Voor ADO Den Haag komt de eerste divisie steeds dichterbij. Ook de thuiswedstrijd tegen middenmoter Fortuna Sittard leverde niets op: 0-3. Met nog vier duels te spelen, moet de hekkensluiter nu een achterstand van 8 punten goedmaken op nummer 16 FC Emmen (3-1 tegen Heracles) om nog aan directe degradatie te kunnen ontsnappen.
ADO speelde tegen Fortuna bij vlagen best aardig, maar kwam vooral scorend vermogen tekort. De Limburgse club sprong minder slordig met de kansen om. Zian Flemming, Sebastian Polter en Tesfaldet Tekie bezorgden hun ploeg een verdiende zege.
Reservedoelman Piet Velthuizen verving bij Fortuna eerste keus Yanick van Osch, die door een positieve coronatest niet beschikbaar was. Velthuizen maakte eind februari al noodgedwongen zijn debuut, maar was daar op dat moment fysiek nog niet klaar voor. Na amper 20 minuten moest de 34-jarige keeper zich laten vervangen.
In het duel met ADO maakte Velthuizen een betere indruk. Vooral in de slotfase van de eerste helft verrichtte de eenmalige international een paar goede reddingen.
Er waren bij het duel in Den Haag 939 toeschouwers. Maandag krijgt de noodlijdende Haagse club meer duidelijkheid over de nabije toekomst. De rechtbank komt met het vonnis dat ADO tegen de Chinese eigenaren heeft aangespannen.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
9 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
10 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
11 uur geleden