Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna Sittard begint seizoen met zege bij Go Ahead Eagles

Fortuna Sittard begint seizoen met zege bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Fortuna Sittard is de competitie in de Eredivisie begonnen met een uitzege bij Go Ahead Eagles. In Deventer won de ploeg van coach Danny Buijs met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Alen Halilovic en Makan Aïko.

Go Ahead Eagles eindigde vorig seizoen als negende in de Eredivisie en dwong via de play-offs een ticket voor de voorronde van de Conference League af. Daarin moest de ploeg van Paul Simonis al in juli in actie komen en verloor in de tweede voorronde van het Noorse SK Brann. Fortuna eindigde één plek lager in de Eredivisie.

De eerste goede kansen in De Adelaarshorst waren voor de thuisploeg. Joris Kramer mikte met een omhaal op het doel, maar doelman Mattijs Branderhorst kon de bal makkelijk pakken. Jamal Amofa zag enkele minuten later een schot net naast gaan. Fortuna had schoten via Kristoffer Peterson.

Mats Deijl kon een inzet in de tweede helft niet voorbij Branderhorst werken. Halilovic zorgde in de 57e minuut, aangespeeld door Peterson, voor de openingstreffer van de Limburgers. De Eagles zetten daarna druk, maar zagen aan de andere kant Aïko over het hoofd. Hij kopte hard de 2-0 binnen.

Meer uit Voetbal

Spits Højlund blijft na huurperiode definitief bij Napoli

NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.

2 uur geleden
FC Groningen neemt Hernes definitief over van Newcastle United

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.

2 uur geleden
Nederlandse clubs leveren meer WK-deelnemers dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.

4 uur geleden
PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

17 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

17 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

19 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

19 uur geleden