Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna Sittard begint seizoen met zege bij Go Ahead Eagles

Fortuna Sittard begint seizoen met zege bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Fortuna Sittard is de competitie in de Eredivisie begonnen met een uitzege bij Go Ahead Eagles. In Deventer won de ploeg van coach Danny Buijs met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Alen Halilovic en Makan Aïko.

Go Ahead Eagles eindigde vorig seizoen als negende in de Eredivisie en dwong via de play-offs een ticket voor de voorronde van de Conference League af. Daarin moest de ploeg van Paul Simonis al in juli in actie komen en verloor in de tweede voorronde van het Noorse SK Brann. Fortuna eindigde één plek lager in de Eredivisie.

De eerste goede kansen in De Adelaarshorst waren voor de thuisploeg. Joris Kramer mikte met een omhaal op het doel, maar doelman Mattijs Branderhorst kon de bal makkelijk pakken. Jamal Amofa zag enkele minuten later een schot net naast gaan. Fortuna had schoten via Kristoffer Peterson.

Mats Deijl kon een inzet in de tweede helft niet voorbij Branderhorst werken. Halilovic zorgde in de 57e minuut, aangespeeld door Peterson, voor de openingstreffer van de Limburgers. De Eagles zetten daarna druk, maar zagen aan de andere kant Aïko over het hoofd. Hij kopte hard de 2-0 binnen.

Meer uit Voetbal

Spits Weghorst opnieuw in basis bij Ajax voor duel met Groningen

GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.

1 uur geleden
PSV'er Wanner kiest nationaal team Oostenrijk boven Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.

4 uur geleden
Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

18 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

18 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

19 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

23 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

1 dag geleden