Fortuna Sittard begint seizoen met zege bij Go Ahead Eagles
DEVENTER (ANP) - Fortuna Sittard is de competitie in de Eredivisie begonnen met een uitzege bij Go Ahead Eagles. In Deventer won de ploeg van coach Danny Buijs met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Alen Halilovic en Makan Aïko.
Go Ahead Eagles eindigde vorig seizoen als negende in de Eredivisie en dwong via de play-offs een ticket voor de voorronde van de Conference League af. Daarin moest de ploeg van Paul Simonis al in juli in actie komen en verloor in de tweede voorronde van het Noorse SK Brann. Fortuna eindigde één plek lager in de Eredivisie.
De eerste goede kansen in De Adelaarshorst waren voor de thuisploeg. Joris Kramer mikte met een omhaal op het doel, maar doelman Mattijs Branderhorst kon de bal makkelijk pakken. Jamal Amofa zag enkele minuten later een schot net naast gaan. Fortuna had schoten via Kristoffer Peterson.
Mats Deijl kon een inzet in de tweede helft niet voorbij Branderhorst werken. Halilovic zorgde in de 57e minuut, aangespeeld door Peterson, voor de openingstreffer van de Limburgers. De Eagles zetten daarna druk, maar zagen aan de andere kant Aïko over het hoofd. Hij kopte hard de 2-0 binnen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
35 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
5 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
23 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden