Fortuna Sittard begint seizoen met zege bij Go Ahead Eagles
DEVENTER (ANP) - Fortuna Sittard is de competitie in de Eredivisie begonnen met een uitzege bij Go Ahead Eagles. In Deventer won de ploeg van coach Danny Buijs met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Alen Halilovic en Makan Aïko.
Go Ahead Eagles eindigde vorig seizoen als negende in de Eredivisie en dwong via de play-offs een ticket voor de voorronde van de Conference League af. Daarin moest de ploeg van Paul Simonis al in juli in actie komen en verloor in de tweede voorronde van het Noorse SK Brann. Fortuna eindigde één plek lager in de Eredivisie.
De eerste goede kansen in De Adelaarshorst waren voor de thuisploeg. Joris Kramer mikte met een omhaal op het doel, maar doelman Mattijs Branderhorst kon de bal makkelijk pakken. Jamal Amofa zag enkele minuten later een schot net naast gaan. Fortuna had schoten via Kristoffer Peterson.
Mats Deijl kon een inzet in de tweede helft niet voorbij Branderhorst werken. Halilovic zorgde in de 57e minuut, aangespeeld door Peterson, voor de openingstreffer van de Limburgers. De Eagles zetten daarna druk, maar zagen aan de andere kant Aïko over het hoofd. Hij kopte hard de 2-0 binnen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
6 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
26 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
34 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.
2 uur geleden