Fortuna Sittard begint seizoen met zege bij Go Ahead Eagles
DEVENTER (ANP) - Fortuna Sittard is de competitie in de Eredivisie begonnen met een uitzege bij Go Ahead Eagles. In Deventer won de ploeg van coach Danny Buijs met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Alen Halilovic en Makan Aïko.
Go Ahead Eagles eindigde vorig seizoen als negende in de Eredivisie en dwong via de play-offs een ticket voor de voorronde van de Conference League af. Daarin moest de ploeg van Paul Simonis al in juli in actie komen en verloor in de tweede voorronde van het Noorse SK Brann. Fortuna eindigde één plek lager in de Eredivisie.
De eerste goede kansen in De Adelaarshorst waren voor de thuisploeg. Joris Kramer mikte met een omhaal op het doel, maar doelman Mattijs Branderhorst kon de bal makkelijk pakken. Jamal Amofa zag enkele minuten later een schot net naast gaan. Fortuna had schoten via Kristoffer Peterson.
Mats Deijl kon een inzet in de tweede helft niet voorbij Branderhorst werken. Halilovic zorgde in de 57e minuut, aangespeeld door Peterson, voor de openingstreffer van de Limburgers. De Eagles zetten daarna druk, maar zagen aan de andere kant Aïko over het hoofd. Hij kopte hard de 2-0 binnen.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
29 minuten geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
59 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
3 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.
10 uur geledenPRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
13 uur geleden