Fortuna bezorgt Cocu tweede nederlaag bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft ook zijn tweede wedstrijd onder coach Phillip Cocu verloren. In de Gelredome was Fortuna Sittard met 2-1 te sterk voor de Arnhemmers.
Vitesse heeft nog steeds 5 punten en blijft daarmee zestiende. Fortuna dat voor de derde keer op rij wint, stijgt door de zege met 10 punten naar de elfde plek.
Cocu wijzigde zijn elftal op vier plekken ten opzichte van het duel met FC Twente, dat met 3-0 werd verloren. Ferro, Gabriel Vidovic, Nikolai Baden Frederiksen en Tomas Hajek begonnen. Bij Fortuna raakte coach Julio Velázquez in de beginfase Ivo Pinto kwijt, die na een overtreding van Matus Bero niet meer verder kon. Mats Seuntjens was zijn vervanger, waardoor er toch nog een Nederlandse speler in het elftal stond.
Vitesse kwam in de 32e minuut op 1-0. Bero zette voor vanaf links en Bartosz Bialek die de aanval had opgezet schoof de bal binnen. Fortuna kwam ineens nog voor de rust op gelijke hoogte. Iñigo Córdoba legde de bal af op Arianit Ferati die doorliep en de bal in de verre hoek langs doelman Kjell Scherpen schoot.
In de tweede helft kwamen beide ploegen nauwelijks tot kansen. Invaller Rémy Vita kreeg in de 80e minuut de bal voor zijn voeten na een mislukte omhaal van Burak Yilmaz en schoot met zijn eerste balcontact meteen raak. Bero raakte in de extra tijd nog de paal, maar de gelijkmaker van Vitesse bleef uit.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
1 dag geleden