Fortuna bezorgt Cocu tweede nederlaag bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft ook zijn tweede wedstrijd onder coach Phillip Cocu verloren. In de Gelredome was Fortuna Sittard met 2-1 te sterk voor de Arnhemmers.
Vitesse heeft nog steeds 5 punten en blijft daarmee zestiende. Fortuna dat voor de derde keer op rij wint, stijgt door de zege met 10 punten naar de elfde plek.
Cocu wijzigde zijn elftal op vier plekken ten opzichte van het duel met FC Twente, dat met 3-0 werd verloren. Ferro, Gabriel Vidovic, Nikolai Baden Frederiksen en Tomas Hajek begonnen. Bij Fortuna raakte coach Julio Velázquez in de beginfase Ivo Pinto kwijt, die na een overtreding van Matus Bero niet meer verder kon. Mats Seuntjens was zijn vervanger, waardoor er toch nog een Nederlandse speler in het elftal stond.
Vitesse kwam in de 32e minuut op 1-0. Bero zette voor vanaf links en Bartosz Bialek die de aanval had opgezet schoof de bal binnen. Fortuna kwam ineens nog voor de rust op gelijke hoogte. Iñigo Córdoba legde de bal af op Arianit Ferati die doorliep en de bal in de verre hoek langs doelman Kjell Scherpen schoot.
In de tweede helft kwamen beide ploegen nauwelijks tot kansen. Invaller Rémy Vita kreeg in de 80e minuut de bal voor zijn voeten na een mislukte omhaal van Burak Yilmaz en schoot met zijn eerste balcontact meteen raak. Bero raakte in de extra tijd nog de paal, maar de gelijkmaker van Vitesse bleef uit.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
38 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
2 uur geleden