Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortnite-maker sleept Google ook in Australië voor de rechter

Fortnite-maker sleept Google ook in Australië voor de rechter

CARY (ANP/AFP) - Epic Games, het bedrijf achter het populaire computerspel Fortnite, heeft een nieuw front geopend in de juridische strijd tegen Google. De maker van videogames heeft ook in Australië een aanklacht ingediend tegen de vermeende concurrentievervalsing binnen de appstore van Google.

De rechtszaak volgt op vergelijkbare rechtszaken die Epic Games heeft aangespannen tegen Google en Apple in de Verenigde Staten, de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk. Kern van de klacht is dat de twee techconcerns ontwikkelaars van apps dwingen een deel van hun inkomsten af te staan.

Voor apps die via de App Store of Google Play worden gedownload verplichten respectievelijk Apple en Google namelijk dat hun eigen betalingssysteem wordt gebruikt als er binnen die apps aankopen worden gedaan. Bij Epic Games zijn dat bijvoorbeeld muntjes die spelers van schietspel Fortnite kunnen kopen Daarover rekenen de twee technologiebedrijven, die samen besturingssystemen leveren voor veruit de meeste smartphones, commissies tot wel 30 procent.

Anders dan Apple, laat Google het binnen zijn besturingssysteem Android nog wel toe apps via andere dan zijn appstores te downloaden. Maar in de nieuwe aanklacht stelt Epic Games dat Google dit "ontstellend moeilijk maakt", waarmee de zoekmachinemaker wetten voor consumentenbescherming zou schenden.

De reeks rechtszaken van Epic Games tegen Apple en Google volgde op de verwijdering van Fortnite uit hun downloadwinkels. Het videospellenbedrijf staat niet alleen in zijn klachten over het commissiebeleid binnen appstores. Zo vinden onder meer Spotify, Facebook en een groep mediabedrijven als Bloomberg, The New York Times en Disney dat Apple iets moet doen aan de commissies voor betalingen binnen zijn appstore.

Meer uit Financieel

Oracle steekt honderden miljoenen in AI in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle investeert in de komende vijf jaar 1 miljard dollar, omgerekend zo'n 855 miljoen euro, in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) in Nederland. Het bedrijf zegt dat de vraag daarnaar snel groeit en dat het daarom de capaciteit wil uitbreiden.

1 uur geleden
Beurzen New York eindigen met bescheiden winst

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste Amerikaanse beursgraadmeters lieten maandag een klein herstel zien, ondanks nieuwe importheffingen van president Donald Trump voor buurland Mexico en de Europese Unie. Trump wil vanaf 1 augustus een tarief van 30 procent invoeren op producten van de twee belangrijke handelspartners van de Verenigde Staten. Beleggers lieten zich hierdoor echter niet afschrikken en focusten op de stroom economische cijfers en bedrijfsresultaten die deze week aankomt.

7 uur geleden
Bloomberg: Trump investeert 70 miljard dollar in AI en energie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt dinsdag een investeringspakket aan van 70 miljard dollar voor kunstmatige intelligentie en energie. Het initiatief is onderdeel van een bredere inspanning van het Witte Huis om de ontwikkeling van deze opkomende technologieën te versnellen, zegt een regeringsfunctionaris tegen persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Tegenvaller Volvo door uitstel elektrische auto's en heffingen VS

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse autoconcern Volvo moet 11,4 miljard Zweedse kroon (ruim 1 miljard euro) afschrijven door vertragingen bij de introductie van elektrische modellen en oplopende kosten van Amerikaanse importheffingen. Volgens de autofabrikant zal dit de nettowinst in het tweede kwartaal met 9 miljard kroon drukken.

10 uur geleden
Importheffing VS bemoeilijkt besluitvorming ECB, meldt Reuters

FRANKFURT (ANP) - De dreigende Amerikaanse importheffing van 30 procent voor de Europese Unie heeft het voor de Europese Centrale Bank (ECB) moeilijker gemaakt om tot besluiten te komen. Desondanks zal de centrale bank het rentetarief in de eurozone volgende week waarschijnlijk onveranderd laten. Dat hebben vijf ECB-beleidsmakers verteld aan persbureau Reuters.

10 uur geleden
Rechter: hef Oekraïens beslag op Nederlandse belangen Gazprom op

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank Den Haag heeft in een kort geding besloten dat twee Oekraïense bedrijven, Slavutich en Zhnyva, hun beslag op aandelen van het Russische staatsbedrijf Gazprom in Nederlandse vennootschappen moeten opheffen.

11 uur geleden
Vrees voor tarievenoorlog bederft stemming op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters op het Damrak gingen maandag omlaag, hoewel de verliezen in het laatste handelsuur wel iets afnamen. Beleggers vrezen dat een handelsoorlog op handen is, nu de EU dreigt met vergeldingsheffingen ter waarde van 72 miljard euro als er voor 1 augustus geen akkoord met de Verenigde Staten wordt bereikt.

12 uur geleden