Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse winstdaling UBS door voorziening voor juridische zaken

Forse winstdaling UBS door voorziening voor juridische zaken

ZÜRICH (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Zwitserse bank UBS heeft de nettowinst in het eerste kwartaal met ruim de helft zien afnemen. Dat komt vooral doordat het bedrijf veel geld moest reserveren voor rechtszaken in de Verenigde Staten voor de rol van UBS bij de verkoop van hypotheekobligaties vóór de financiële crisis van 2008.

De nettowinst van de bank nam af met 52 procent tot iets meer dan 1 miljard dollar (omgerekend zo'n 930 miljoen euro). De voorziening voor de rechtszaken met betrekking tot de verkoop van door hypotheken gedekte obligaties in de VS werd met 665 miljoen dollar verhoogd. Topman Sergio Ermotti, die onlangs het roer heeft overgenomen van de Nederlander Ralph Hamers, verklaarde "in vergevorderde besprekingen te zijn met het Amerikaanse ministerie van Justitie en blij te zijn vooruitgang te boeken bij het oplossen van de kwestie die vijftien jaar teruggaat".

De kwartaalresultaten komen op een tumultueus moment voor de Zwitserse bank. Vorige maand werd UBS door de Zwitserse autoriteiten min of meer gedwongen om zijn noodlijdende rivaal Credit Suisse over te nemen. Credit Suisse was in de financiële problemen geraakt na jaren van schandalen, verliezen en mislukkingen in risicobeheer en dreigde failliet te gaan.

Kapitaal

Maandag liet Credit Suisse weten dat klanten in het eerste kwartaal omgerekend ruim 62 miljard euro van hun rekeningen bij de bank hadden gehaald. Volgens Credit Suisse is de uitstroom van kapitaal bij de bank wel afgenomen, maar nog niet gestopt.

UBS wist daarentegen in de maanden voorafgaand aan de overname van Credit Suisse 28 miljard dollar (dik 25 miljard euro) aan nieuw geld aan te trekken van vermogende klanten. In de tien dagen na de aankondiging van de overname stroomde 7 miljard dollar binnen. UBS verwacht de aankoop van Credit Suisse in het tweede kwartaal af te ronden.

Meer uit Financieel

Xiaomi past fout aan in 100.000 stekkerauto's na dodelijke crash

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese smartphone- en elektrische autofabrikant Xiaomi gaat bij ruim 100.000 van zijn stekkerauto's op afstand een fout in het rijhulpsysteem herstellen. Dat hebben het bedrijf en Chinese toezichthouders vrijdag bekendgemaakt. De stap volgt maanden na een dodelijk ongeval met het populaire model SU7.

1 uur geleden
Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML dalen op Damrak na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de stevige winstbeurt een dag eerder. ASMI, Besi en ASML daalden tot 1 procent. De chipbedrijven kregen er donderdag nog tot bijna 9 procent bij. Een miljardeninvestering van Nvidia in branchegenoot Intel zorgde voor optimisme in de chipsector en voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

1 uur geleden
Bedrijven in EU staken productie door tekort Chinese aardmetalen

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Enkele bedrijven in de Europese Unie hebben hun productie stilgelegd door een gebrek aan zeldzame aardmetalen uit China. Tegelijkertijd voert het Aziatische land de uitvoer van deze belangrijke grondstoffen voor de techsector wereldwijd op.

2 uur geleden
Chocoladereclame in MrBeast-video's misleidend, stelt waakhond

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse reclamewaakhond heeft het populaire YouTubekanaal MrBeast terechtgewezen. In filmpjes zouden chocoladerepen op een mogelijk misleidende manier zijn gepromoot voor jonge kijkers, volgens de Children's Advertising Review Unit (CARU).

2 uur geleden
Canada en Mexico willen eerlijker handelsverdrag met VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.

5 uur geleden
Duizenden Nederlanders weer naar Oktoberfest ondanks duurder bier

MÜNCHEN (ANP) - Duizenden Nederlanders gaan dit jaar weer naar München om daar Oktoberfest te vieren. De interesse om het volksfeest in de Zuid-Duitse stad te vieren lijkt niet minder te zijn geworden dan een jaar geleden, ondanks dat het bier steeds duurder wordt. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 5 oktober.

5 uur geleden
Intel ruim een vijfde meer waard op beurs na investering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.

13 uur geleden