Forse toename coronagevallen in Duits grensgebied met Nederland
DÜSSELDORF (ANP) - Het aantal coronabesmettingen in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen is gestegen naar minstens 270. Het gaat volgens de krant Rheinische Post onder meer om 195 gevallen in de regio Heinsberg, aan de Duitse kant van de grens tussen Sittard en Roermond.
Noordrijn-Westfalen is de deelstaat met de meeste inwoners en is ook het zwaarst getroffen door het nieuwe coronavirus. De autoriteiten maakten er eerder bekend een miljoen mondmaskers te willen aanschaffen voor artsen en verpleegkundigen.
Het virus heeft wereldwijd meer dan tachtig landen bereikt. Zeker 96.000 mensen raakten besmet en 3300 patiënten zijn overleden. De zwaarst getroffen landen zijn China (zo'n 80.000 gevallen), Zuid-Korea (6000) en Iran (3500). In Europa grijpt het virus vooral in Italië om zich heen. Daar zijn ruim 3000 besmettingen en 107 sterfgevallen gemeld.
Meer uit Buitenland
ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.
1 uur geledenBERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft de Hongaarse oppositie gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Hij stuurde in een verklaring aan op samenwerking met de nieuwe regering.
2 uur geleden