Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse financiële steun voor bedrijven moet faillissementen en ontslagen voorkomen

Forse financiële steun voor bedrijven moet faillissementen en ontslagen voorkomen

THOLEN - Bedrijven die door de coronacrisis 20 procent of meer omzetverlies hebben, krijgen maximaal 90 procent van het bedrag dat ze aan lonen uitbetalen vergoed door de overheid. Dat maakte minister Koolmees dinsdagochtend tijdens een persconferentie bekend. De maatregelen moeten er voor zorgen dat de werkgelegenheid zoveel mogelijk behouden wordt. 

Alle bedrijven die kunnen aantonen dat twintig procent of meer omzetverlies in de maanden maart, april en mei hebben, kunnen beroep doen op deze noodmaatregel. Bedrijven die helemaal geen omzet meer hebben krijgen negentig procent van de totale loonkosten uitbetaald. 

Het UWV gaat deze loonsteun uitkeren. Naar alle verwachting opent het loket op 6 april voor alle aanvragen. "De laatste testen lopen nu", liet Fred Paling van het UWV tijdens de persconferentie weten. "We vragen ondernemers nog enig extra geduld te hebben." Ondernemers kunnen vier weken na de aanvraag de eerste tegemoetkoming verwachten. 

Om de loonsom te bepalen, gebruikt het UWV gegevens uit de loonaangifte bij de Belastingdienst. Hier komt voor alle bedrijven dezelfde opslag van 30 procent bovenop voor werkgeverslasten zoals de opbouw van het vakantiegeld, pensioen en de werkgeverspremies. Wel wordt er een uitzondering gemaakt voor veelverdieners. Alleen salarissen tot 9538 euro worden gecompenseerd.

Oproep

De minister deed een oproep aan bedrijven om alleen een beroep te doen op de regeling wanneer dat écht nodig is. "Achteraf zal gecontroleerd worden of bedrijven zich aan de regels gehouden hebben", liet hij weten. Ook riep Koolmees consumenten op om zaken zoals de muziekschool, sportschool en huishouding door te blijven betalen. "We moeten de economie proberen draaiende te houden."

Meer uit Tholen

Pogingen tot inbraak in Noord-Brabant meer succesvol dan in de rest van Nederland

NOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.

7 uur geleden
Aan de keukentafel met Jolanda en Jörgen Versteeg: ‘Wij vertellen met muziek over het leven van mensen’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.

10 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Rit met oude trekkers in Oud-Vossemeer’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.

13 uur geleden
Historische Ambachtenroute maakt ambachtelijk verleden van Tholen zichtbaar

THOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route. 

1 dag geleden
De Haven- en Vestingdagen Tholen: Dit moet je weten over de zaterdag

THOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.

1 dag geleden
Honderden leerlingen van basisscholen duiken vandaag in middeleeuws Tholen

THOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.

2 dagen geleden
Van veilingzaal naar digitaal: Alvantho opent veilingseizoen met eerste online verkoop

SINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.

3 dagen geleden