Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse financiële steun voor bedrijven moet faillissementen en ontslagen voorkomen

Forse financiële steun voor bedrijven moet faillissementen en ontslagen voorkomen

THOLEN - Bedrijven die door de coronacrisis 20 procent of meer omzetverlies hebben, krijgen maximaal 90 procent van het bedrag dat ze aan lonen uitbetalen vergoed door de overheid. Dat maakte minister Koolmees dinsdagochtend tijdens een persconferentie bekend. De maatregelen moeten er voor zorgen dat de werkgelegenheid zoveel mogelijk behouden wordt. 

Alle bedrijven die kunnen aantonen dat twintig procent of meer omzetverlies in de maanden maart, april en mei hebben, kunnen beroep doen op deze noodmaatregel. Bedrijven die helemaal geen omzet meer hebben krijgen negentig procent van de totale loonkosten uitbetaald. 

Het UWV gaat deze loonsteun uitkeren. Naar alle verwachting opent het loket op 6 april voor alle aanvragen. "De laatste testen lopen nu", liet Fred Paling van het UWV tijdens de persconferentie weten. "We vragen ondernemers nog enig extra geduld te hebben." Ondernemers kunnen vier weken na de aanvraag de eerste tegemoetkoming verwachten. 

Om de loonsom te bepalen, gebruikt het UWV gegevens uit de loonaangifte bij de Belastingdienst. Hier komt voor alle bedrijven dezelfde opslag van 30 procent bovenop voor werkgeverslasten zoals de opbouw van het vakantiegeld, pensioen en de werkgeverspremies. Wel wordt er een uitzondering gemaakt voor veelverdieners. Alleen salarissen tot 9538 euro worden gecompenseerd.

Oproep

De minister deed een oproep aan bedrijven om alleen een beroep te doen op de regeling wanneer dat écht nodig is. "Achteraf zal gecontroleerd worden of bedrijven zich aan de regels gehouden hebben", liet hij weten. Ook riep Koolmees consumenten op om zaken zoals de muziekschool, sportschool en huishouding door te blijven betalen. "We moeten de economie proberen draaiende te houden."

Meer uit Tholen

Van akker naar arena: Trekkerspektakel brengt Tholen samen in Oud-Vossemeer [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Het ronkende motorgeluid en de zwarte rookwolken trokken in combinatie met de voorjaarszon afgelopen weekend duizenden mensen naar het terrein aan de Klavervelden. Van standaard landbouwtractoren die enkele uren daarvoor nog op het land hun werkzaamheden aan het uitvoeren waren, tot machines die zijn afgesteld met de precisie van een Formule 1-motor. Jong en oud konden twee dagen genieten van bestuurders die probeerden de duizenden pk's van hun machines voor de sleepwagen naar een full pull te slepen. Het jaarlijks terugkerende evenement trekt zo'n 1500 bezoekers per dag.

20 uur geleden
Persoonlijke oogzorg dichtbij huis

ADVERTORIAL - Goede oogzorg is essentieel voor kwaliteit van leven. In de regio West-Brabant kunnen inwoners nu terecht bij Xpert Clinics, waar persoonlijke aandacht en specialistische zorg centraal staan. Met vestigingen in onder andere Etten-Leur en Bergen op Zoom is hoogwaardige oogzorg dichterbij dan ooit.

1 dag geleden
UWV Zeeland: ‘Veel werkgevers verwachten problemen door pensionering werknemers’

ZEELAND - Bijna 4 op de 10 werkgevers verwachten dat er in hun organisatie de komende vijf jaar werknemers met pensioen gaan. Binnen de overheid en de industrie ligt dit aandeel veel hoger. Werkgevers in deze sectoren verwachten ook vaker dat dit gevolgen heeft voor hun bedrijfsvoering. In sectoren zoals de handel en de specialistische zakelijke dienstverlening verwachten werkgevers dit juist minder vaak. Dit blijkt uit een landelijk onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. In Zeeland is het aandeel werknemers van 60 jaar of ouder 11 procent, iets hoger dan het landelijke gemiddelde van 10 procent.

2 dagen geleden
Aan de keukentafel met Fleur Verloo: ‘Je moet risico’s durven nemen en vertrouwen hebben in jezelf’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Fleur Verloo van The Foodystore.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘De brug over het Schelde-Rijnkanaal’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

3 dagen geleden
Programma Koningsdag Stavenisse 2026

STAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een gezellige en feestelijke Koningsdag op maandag 27 april. In het dorp wordt een gevarieerd programma georganiseerd voor alle leeftijden, met activiteiten in de ochtend en middag.

3 dagen geleden
Programma Koningsdag Sint Philipsland 2026

SINT-PHILIPSLAND - Het oranjecomité van Sint Philipsland heeft weer een gevarieerd programma samengesteld voor Koningsdag.

4 dagen geleden