Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors meer hypotheken met NHG-garantie afgesloten

Fors meer hypotheken met NHG-garantie afgesloten

UTRECHT (ANP) - In 2023 kozen 46 procent meer woningeigenaren ervoor een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) af te sluiten bij de aankoop van een nieuwe woning. Dat meldt NHG in het jaarverslag. De stijging ten opzichte van een jaar eerder komt volgens de organisatie doordat meer woningen onder de NHG-grens vielen en omdat beleggers door strengere overheidsregels, waaronder de verhoogde overdrachtsbelasting, nauwelijks meer huizen kochten.

Met NHG koopt de woningeigenaar de garantie om onder voorwaarden kwijtschelding van een eventuele restschuld te krijgen, bij verkoop van de woning. Een hypotheek met NHG kan alleen worden afgesloten binnen de zogenoemde NHG-grens. Deze was in 2023 405.000 euro en is gebaseerd op de gemiddelde woningwaarde. Het rentevoordeel voor een hypotheek met NHG was in 2023 gemiddeld 0,46 procent.

In 2023 heeft NHG 461 consumenten met hypotheekproblemen geholpen. Het aantal verliesdeclaraties bleef volgens de organisatie erg laag. Door de hoge huizenprijzen was de verkoopopbrengst van een woning in vrijwel alle gevallen voldoende om de hypotheekschulden te kunnen afbetalen. In totaal ontving NHG vorig jaar 33 verliesdeclaraties, hiervan werden er 22 geheel of gedeeltelijk goedgekeurd. In totaal werd 800.000 euro uitgekeerd aan verliesdeclaraties bij een onvermijdelijke verkoop.

Minder mensen kozen er vorig jaar voor om een extra bedrag te financieren om de woning te kunnen verduurzamen. In totaal daalde het aandeel leningen met NHG waarin energiebesparende voorzieningen zijn meegefinancierd naar 26,5 procent, van 30,7 procent in 2022. Energiebesparende voorzieningen werden in 2023 vooral meegefinancierd bij de aankoop van een woning en in mindere mate bij oversluiten of verhogen van de lening. In absolute aantallen werd bij 20.000 leningen met NHG verduurzaming meegefinancierd bij aankoop van de woning.

Meer uit Financieel

OM ziet veel bewijs voor omkoping oud-Jumbo-baas Van Eerd

GRONINGEN (ANP) - Voormalig Jumbo-baas Frits van Eerd liet zich uitgebreid fêteren en omkopen om de supermarktketen raceteams te laten sponsoren, stelt het Openbaar Ministerie in de rechtszaak tegen Van Eerd en hoofdverdachte Theo E.

35 minuten geleden
Geen schadevergoeding voor uitbaters kolencentrales

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Het Rijk hoeft geen financiële compensatie te geven aan eigenaren van kolencentrales die vanwege nieuwe regels hun installaties eerder moeten sluiten. Tot die conclusie is het gerechtshof in Den Haag dinsdag gekomen, dat daarbij een eerder oordeel van de rechtbank uit 2022 bevestigt.

1 uur geleden
AFM krijgt vaker signalen over hypotheekfraude

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft een waarschuwing uitgedaan voor hypotheekfraude. Daarover krijgt de toezichthouder de laatste tijd vaker signalen, meldde de AFM dinsdag.

1 uur geleden
Onderzoek: schade door winkeldiefstal Duitsland bijna 3 miljard

KEULEN (ANP/DPA) - De verliezen voor winkeliers door diefstal van klanten in Duitsland zijn vorig jaar naar een nieuw record gestegen, met een schadepost van bijna 3 miljard euro. Dat meldt het onderzoeksinstituut voor de detailhandel EHI uit Keulen. Daarmee nam die kostenpost met bijna 5 procent toe ten opzichte van het voorgaande jaar.

1 uur geleden
Damrak stijgt na staakt-het-vuren Israël en Iran, olieprijs zakt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag stevig omhoog. Beleggers reageerden verheugd op het staakt-het-vuren tussen Israël en Iran. Een verdere escalatie van het conflict na de Amerikaanse luchtaanvallen op Iraanse nucleaire faciliteiten afgelopen weekend, lijkt daarmee uit te blijven. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zijn Israël en Iran het er "volledig over eens dat er een volledig en totaal staakt-het-vuren zal zijn, gedurende twaalf uur, waarna de oorlog als beëindigd zal worden beschouwd".

1 uur geleden
Olieprijzen dalen verder na nieuws wapenstilstand Iran-Israël

LONDEN (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdag opnieuw flink omlaag door het nieuws over een wapenstilstand tussen Israël en Iran. Daardoor zijn de zorgen over verstoringen van olieleveringen uit het Midden-Oosten door escalatie van het conflict verder afgenomen. Op maandag was er ook al een forse prijsdaling.

1 uur geleden
KLM naar rechter in poging om staking te laten verbieden

SCHIPHOL (ANP) - KLM spant een kort geding aan in een poging om de aangekondigde staking bij het grondpersoneel te laten verbieden. Dinsdagochtend werd bekend dat medewerkers zaterdag 24 uur willen gaan staken. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.

3 uur geleden