Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors hoger bod op Luxaflex-producent Hunter Douglas

Fors hoger bod op Luxaflex-producent Hunter Douglas

ROTTERDAM (ANP) - Topman en president-commissaris Ralph Sonnenberg van raambekleder Hunter Douglas heeft flink meer geld over voor het in handen krijgen van alle aandelen van zijn bedrijf, vooral bekend van Luxaflex. Sonneberg verhoogde het eerdere bod van 64 euro per aandeel naar 82 euro, zo werd in een beknopte verklaring gemeld.

De nieuwe biedprijs betekent een premie van bijna 61 procent ten opzichte van de koers van het aandeel op 11 december vorig jaar. Toen werd bekend dat Sonneberg een bod wilde doen op de stukken die hij nog niet in bezit heeft. De prijs van 64 euro per aandeel werd pas maanden later bekend. Zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer heeft al 83 procent van de stukken in handen.

Het is niet voor het eerst dat Sonneberg probeert om minderheidsaandeelhouders uit te kopen. Beleggersvereniging VEB uitte eerder kritiek op het te lage bod van Bergson. Volgens de beleggersvereniging werd er met het bod van 64 euro per aandeel geen rekening gehouden met toekomstige groei. Ook zou onvoldoende zijn uitgelegd waarom Hunter Douglas van de beurs gehaald moet worden.

Gebrek aan transparantie

De VEB uitte eerder ook al kritiek op het gebrek aan transparantie bij het bedrijf. De beleggersvereniging vindt allerminst dat Hunter Douglas een slecht geleide onderneming is. "Maar het management zal weinig tucht van de markt voelen. Belang bij een hoge waardering is er eigenlijk niet; Hunter Douglas heeft in al die jaren op de beurs nimmer voor een wezenlijk bedrag aandelen uitgegeven", aldus de VEB.

Ondertussen is het volgens de beleggersvereniging niet bepaald een geheim dat de "mediaschuwe" Sonnenberg weinig op heeft met pottenkijkers. "De statutaire hoofdzetel van Hunter Douglas is op Curaçao gevestigd, waardoor het de Nederlandse regels omtrent deugdelijk bestuur aan de laars kan lappen."

Meer uit Financieel

KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

49 minuten geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

3 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

3 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

4 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

4 uur geleden
Nieuw bod Paramount zet Warner Bros. niet hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.

5 uur geleden
China bestelt 120 vliegtuigen van Airbus, zegt Merz

BEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.

5 uur geleden