Fors hoger bod op Luxaflex-producent Hunter Douglas
ROTTERDAM (ANP) - Topman en president-commissaris Ralph Sonnenberg van raambekleder Hunter Douglas heeft flink meer geld over voor het in handen krijgen van alle aandelen van zijn bedrijf, vooral bekend van Luxaflex. Sonneberg verhoogde het eerdere bod van 64 euro per aandeel naar 82 euro, zo werd in een beknopte verklaring gemeld.
De nieuwe biedprijs betekent een premie van bijna 61 procent ten opzichte van de koers van het aandeel op 11 december vorig jaar. Toen werd bekend dat Sonneberg een bod wilde doen op de stukken die hij nog niet in bezit heeft. De prijs van 64 euro per aandeel werd pas maanden later bekend. Zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer heeft al 83 procent van de stukken in handen.
Het is niet voor het eerst dat Sonneberg probeert om minderheidsaandeelhouders uit te kopen. Beleggersvereniging VEB uitte eerder kritiek op het te lage bod van Bergson. Volgens de beleggersvereniging werd er met het bod van 64 euro per aandeel geen rekening gehouden met toekomstige groei. Ook zou onvoldoende zijn uitgelegd waarom Hunter Douglas van de beurs gehaald moet worden.
Gebrek aan transparantie
De VEB uitte eerder ook al kritiek op het gebrek aan transparantie bij het bedrijf. De beleggersvereniging vindt allerminst dat Hunter Douglas een slecht geleide onderneming is. "Maar het management zal weinig tucht van de markt voelen. Belang bij een hoge waardering is er eigenlijk niet; Hunter Douglas heeft in al die jaren op de beurs nimmer voor een wezenlijk bedrag aandelen uitgegeven", aldus de VEB.
Ondertussen is het volgens de beleggersvereniging niet bepaald een geheim dat de "mediaschuwe" Sonnenberg weinig op heeft met pottenkijkers. "De statutaire hoofdzetel van Hunter Douglas is op Curaçao gevestigd, waardoor het de Nederlandse regels omtrent deugdelijk bestuur aan de laars kan lappen."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
3 uur geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.
7 uur geleden