Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors hoger bod op Luxaflex-producent Hunter Douglas

Fors hoger bod op Luxaflex-producent Hunter Douglas

ROTTERDAM (ANP) - Topman en president-commissaris Ralph Sonnenberg van raambekleder Hunter Douglas heeft flink meer geld over voor het in handen krijgen van alle aandelen van zijn bedrijf, vooral bekend van Luxaflex. Sonneberg verhoogde het eerdere bod van 64 euro per aandeel naar 82 euro, zo werd in een beknopte verklaring gemeld.

De nieuwe biedprijs betekent een premie van bijna 61 procent ten opzichte van de koers van het aandeel op 11 december vorig jaar. Toen werd bekend dat Sonneberg een bod wilde doen op de stukken die hij nog niet in bezit heeft. De prijs van 64 euro per aandeel werd pas maanden later bekend. Zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer heeft al 83 procent van de stukken in handen.

Het is niet voor het eerst dat Sonneberg probeert om minderheidsaandeelhouders uit te kopen. Beleggersvereniging VEB uitte eerder kritiek op het te lage bod van Bergson. Volgens de beleggersvereniging werd er met het bod van 64 euro per aandeel geen rekening gehouden met toekomstige groei. Ook zou onvoldoende zijn uitgelegd waarom Hunter Douglas van de beurs gehaald moet worden.

Gebrek aan transparantie

De VEB uitte eerder ook al kritiek op het gebrek aan transparantie bij het bedrijf. De beleggersvereniging vindt allerminst dat Hunter Douglas een slecht geleide onderneming is. "Maar het management zal weinig tucht van de markt voelen. Belang bij een hoge waardering is er eigenlijk niet; Hunter Douglas heeft in al die jaren op de beurs nimmer voor een wezenlijk bedrag aandelen uitgegeven", aldus de VEB.

Ondertussen is het volgens de beleggersvereniging niet bepaald een geheim dat de "mediaschuwe" Sonnenberg weinig op heeft met pottenkijkers. "De statutaire hoofdzetel van Hunter Douglas is op Curaçao gevestigd, waardoor het de Nederlandse regels omtrent deugdelijk bestuur aan de laars kan lappen."

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

6 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

8 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

11 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

13 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

13 uur geleden