Formule 1-uitzender Viaplay stelt publicatie kwartaalcijfers uit
STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay stelt op het laatste moment de publicatie van zijn kwartaalcijfers uit. Volgens het bedrijf, dat in Nederland onder meer Formule 1-races en voetbalwedstrijden uit de Engelse Premier League uitzendt, lopen er nu namelijk belangrijke gesprekken met zijn grootste aandeelhouders en geldschieters over de toekomst van het bedrijf. Die wil Viaplay eerst afwachten voor het meer duidelijkheid over zijn financiƫle situatie kan geven.
In juli kondigde Viaplay al een rigoureuze koerswijziging aan. Viaplay maakte bekend zich terug te trekken uit veel landen. In Nederland blijft het bedrijf nog wel actief. Maar de impact op de onderneming is groot. Na het naar buiten komen van het nieuws in juli kelderde de beurswaarde van Viaplay op de beurs in Stockholm. Viaplay heeft zijn personeelsbestand concernbreed sindsdien ook al met ruim 30 procent ingekrompen. Ook is een aantal producties stopgezet.
Maar hier blijft het waarschijnlijk niet bij. Viaplay laat weten dat er nu ook nog wordt gepraat over de verkoop van activiteiten, waar Viaplay niet meer verder mee wil. Viaplay zei eerder al te overwegen een nieuwe koper te zoeken voor het hele bedrijf. Dat zou een van de toekomstscenario's kunnen zijn waar de concurrent van Netflix op broedt. Ook is het mogelijk dat Viaplay onderdelen verkoopt, sportlicenties 'onderverhuurt' of nieuw kapitaal ophaalt.
De kwartaalcijfers zouden eigenlijk op dinsdag naar buiten komen. Wanneer de onderneming denkt wel weer in staat te zijn om de resultaten te presenteren, is nog niet duidelijk. Viaplay belooft alleen dat dit uiterlijk 29 november zal zijn. Beleggers worden op de hoogte gebracht zodra er een precies tijdstip bekend is.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een cyberaanval bij telecomprovider Odido zijn persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts gelekt. Het gaat onder meer om naam, woonadres en bankrekeningnummer van klanten. Wachtwoorden, factuur- en belgegevens zijn wel veilig. Odido zoekt nog uit om hoeveel mensen het precies gaat en heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat later dit jaar geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.
3 uur geleden