Formule 1-uitzender Viaplay stelt publicatie kwartaalcijfers uit
STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay stelt op het laatste moment de publicatie van zijn kwartaalcijfers uit. Volgens het bedrijf, dat in Nederland onder meer Formule 1-races en voetbalwedstrijden uit de Engelse Premier League uitzendt, lopen er nu namelijk belangrijke gesprekken met zijn grootste aandeelhouders en geldschieters over de toekomst van het bedrijf. Die wil Viaplay eerst afwachten voor het meer duidelijkheid over zijn financiële situatie kan geven.
In juli kondigde Viaplay al een rigoureuze koerswijziging aan. Viaplay maakte bekend zich terug te trekken uit veel landen. In Nederland blijft het bedrijf nog wel actief. Maar de impact op de onderneming is groot. Na het naar buiten komen van het nieuws in juli kelderde de beurswaarde van Viaplay op de beurs in Stockholm. Viaplay heeft zijn personeelsbestand concernbreed sindsdien ook al met ruim 30 procent ingekrompen. Ook is een aantal producties stopgezet.
Maar hier blijft het waarschijnlijk niet bij. Viaplay laat weten dat er nu ook nog wordt gepraat over de verkoop van activiteiten, waar Viaplay niet meer verder mee wil. Viaplay zei eerder al te overwegen een nieuwe koper te zoeken voor het hele bedrijf. Dat zou een van de toekomstscenario's kunnen zijn waar de concurrent van Netflix op broedt. Ook is het mogelijk dat Viaplay onderdelen verkoopt, sportlicenties 'onderverhuurt' of nieuw kapitaal ophaalt.
De kwartaalcijfers zouden eigenlijk op dinsdag naar buiten komen. Wanneer de onderneming denkt wel weer in staat te zijn om de resultaten te presenteren, is nog niet duidelijk. Viaplay belooft alleen dat dit uiterlijk 29 november zal zijn. Beleggers worden op de hoogte gebracht zodra er een precies tijdstip bekend is.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
16 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.
37 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Nederlandse slachterijen hebben in het eerste kwartaal van 2026 het laagste aantal varkens verwerkt sinds 2009. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. De terugval hangt samen met stoppersregelingen in de varkenshouderij, die de sector de afgelopen jaren aanzienlijk hebben doen krimpen.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Modehuis Dolce & Gabbana heeft Stefano Cantino aangesteld als nieuwe mede-topman. Cantino was eerder topman van het Italiaanse modehuis Gucci. Bij Dolce & Gabbana maakte medeoprichter Stefano Gabbana vrijdag zijn vertrek als voorzitter wereldkundig.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische vuurwapenfabrikant Colt CZ Group komt deze week naar de beurs in Amsterdam. Vanaf woensdag moeten aandelen in het bedrijf aan het Damrak verhandelbaar zijn. Het gaat niet om een normale beursgang, maar om een tweede notering voor Colt CZ, dat al sinds 2020 een beursnotering in Praag heeft. Er worden ook geen nieuwe aandelen uitgegeven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de vrees voor een nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. President Donald Trump kondigde aan dat de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz gaat blokkeren na het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in Islamabad afgelopen weekend. Die zeestraat is een belangrijke transportroute voor olie en gas uit het Midden-Oosten. Iran heeft laten weten de blokkade niet te zullen toestaan.
2 uur geleden