Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-uitzender Viaplay stelt publicatie kwartaalcijfers uit

Formule 1-uitzender Viaplay stelt publicatie kwartaalcijfers uit

STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay stelt op het laatste moment de publicatie van zijn kwartaalcijfers uit. Volgens het bedrijf, dat in Nederland onder meer Formule 1-races en voetbalwedstrijden uit de Engelse Premier League uitzendt, lopen er nu namelijk belangrijke gesprekken met zijn grootste aandeelhouders en geldschieters over de toekomst van het bedrijf. Die wil Viaplay eerst afwachten voor het meer duidelijkheid over zijn financiële situatie kan geven.

In juli kondigde Viaplay al een rigoureuze koerswijziging aan. Viaplay maakte bekend zich terug te trekken uit veel landen. In Nederland blijft het bedrijf nog wel actief. Maar de impact op de onderneming is groot. Na het naar buiten komen van het nieuws in juli kelderde de beurswaarde van Viaplay op de beurs in Stockholm. Viaplay heeft zijn personeelsbestand concernbreed sindsdien ook al met ruim 30 procent ingekrompen. Ook is een aantal producties stopgezet.

Maar hier blijft het waarschijnlijk niet bij. Viaplay laat weten dat er nu ook nog wordt gepraat over de verkoop van activiteiten, waar Viaplay niet meer verder mee wil. Viaplay zei eerder al te overwegen een nieuwe koper te zoeken voor het hele bedrijf. Dat zou een van de toekomstscenario's kunnen zijn waar de concurrent van Netflix op broedt. Ook is het mogelijk dat Viaplay onderdelen verkoopt, sportlicenties 'onderverhuurt' of nieuw kapitaal ophaalt.

De kwartaalcijfers zouden eigenlijk op dinsdag naar buiten komen. Wanneer de onderneming denkt wel weer in staat te zijn om de resultaten te presenteren, is nog niet duidelijk. Viaplay belooft alleen dat dit uiterlijk 29 november zal zijn. Beleggers worden op de hoogte gebracht zodra er een precies tijdstip bekend is.

Meer uit Financieel

KLM schrapt 160 vluchten op Schiphol om gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa.

34 minuten geleden
Wall Street licht omhoog na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.

38 minuten geleden
Europees Parlement stemt in met strengere douaneregels

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.

1 uur geleden
Lufthansa sluit regiodochter om hoge kerosineprijzen en staking

FRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.

1 uur geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

1 uur geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

2 uur geleden
NVM aan overheid: pak problemen informatie funderingsrisico's aan

UTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

2 uur geleden