Formule 1-uitzender Viaplay stelt publicatie kwartaalcijfers uit
STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay stelt op het laatste moment de publicatie van zijn kwartaalcijfers uit. Volgens het bedrijf, dat in Nederland onder meer Formule 1-races en voetbalwedstrijden uit de Engelse Premier League uitzendt, lopen er nu namelijk belangrijke gesprekken met zijn grootste aandeelhouders en geldschieters over de toekomst van het bedrijf. Die wil Viaplay eerst afwachten voor het meer duidelijkheid over zijn financiƫle situatie kan geven.
In juli kondigde Viaplay al een rigoureuze koerswijziging aan. Viaplay maakte bekend zich terug te trekken uit veel landen. In Nederland blijft het bedrijf nog wel actief. Maar de impact op de onderneming is groot. Na het naar buiten komen van het nieuws in juli kelderde de beurswaarde van Viaplay op de beurs in Stockholm. Viaplay heeft zijn personeelsbestand concernbreed sindsdien ook al met ruim 30 procent ingekrompen. Ook is een aantal producties stopgezet.
Maar hier blijft het waarschijnlijk niet bij. Viaplay laat weten dat er nu ook nog wordt gepraat over de verkoop van activiteiten, waar Viaplay niet meer verder mee wil. Viaplay zei eerder al te overwegen een nieuwe koper te zoeken voor het hele bedrijf. Dat zou een van de toekomstscenario's kunnen zijn waar de concurrent van Netflix op broedt. Ook is het mogelijk dat Viaplay onderdelen verkoopt, sportlicenties 'onderverhuurt' of nieuw kapitaal ophaalt.
De kwartaalcijfers zouden eigenlijk op dinsdag naar buiten komen. Wanneer de onderneming denkt wel weer in staat te zijn om de resultaten te presenteren, is nog niet duidelijk. Viaplay belooft alleen dat dit uiterlijk 29 november zal zijn. Beleggers worden op de hoogte gebracht zodra er een precies tijdstip bekend is.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.
22 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in Belgiƫ miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.
2 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Turkije heeft zestien mensen gearresteerd en bezittingen ter waarde van ongeveer 300 miljoen lira (5,8 miljoen euro) in beslag genomen in een onderzoek naar vermeende witwaspraktijken die verband houden met content die op het OnlyFans-platform werd gedeeld. Dat meldt het Turkse Openbaar Ministerie vrijdag.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.
3 uur geleden