Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1 terug op Duitse Nürburgring, geen races in Amerika

Formule 1 terug op Duitse Nürburgring, geen races in Amerika

NÜRBURG (ANP/DPA) - De terugkeer van de Formule 1 op het Duitse circuit Nürburgring is bezegeld. Het management van de Formule 1 heeft aangekondigd dat op 11 oktober een race wordt gehouden die meetelt voor het wereldkampioenschap onder de naam Grote Prijs van de Eifel.

De koningklasse voegt nog twee races toen aan de noodkalender. Zo is het ook zeker dat Portugal na een afwezigheid van ruim 20 jaar weer een Formule 1-race houdt. Op 25 oktober is het circuit van Portimão gastheer van de Grote Prijs van Portugal. En op 1 november gaat het racecircus weer naar Italië voor de Grote Prijs van Emilia Romagna op het circuit van Imola.

De Formule 1 heeft vrijdag ook moeten besluiten dit jaar af te zien van races op het Amerikaanse continent, omdat de uitbraak van het coronavirus in Noord-, Midden- en Zuid-Amerika te zorgelijk is. Dat betekent dat er dit jaar geen races zullen zijn in Canada, de Verenigde Staten, Mexico en Brazilië.

Hoge financiële lasten

De Nürburgring bevestigde donderdag al dat er gesprekken gaande waren met het management van de Formule 1. Sinds 2014 ontbreekt het circuit vanwege de hoge financiële lasten. Sebastian Vettel was in 2013 de laatste winnaar van de race op het beroemde circuit.

Vorig jaar was de Grote Prijs van Duitsland op Hockenheim. Dat circuit was ook in beeld voor een race op de vanwege de coronapandemie aangepaste kalender, maar gaf donderdag te kennen dat een Formule 1-race voor dit jaar niet haalbaar is.

De Formule 1 zal overigens maar twee dagen op Imola zijn. Naar verwachting zullen de coureurs er maar één vrije training afwerken in plaats van de gebruikelijke drie.

Met drie races erbij in Europa telt de Formule 1-kalender voor dit jaar dertien races. Er zijn er inmiddels drie verreden, twee in Oostenrijk en afgelopen zondag in Hongarije. De Formule 1 gaat er vanuit dat in december nog races mogelijk zijn in Bahrein en Abu Dhabi.

Meer uit Sport

Wielerteam Visma - Lease a Bike bevestigt komst sprinter Jakobsen

DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma - Lease a Bike heeft per direct Fabio Jakobsen vastgelegd. De 29-jarige Nederlandse sprinter, die onlangs afscheid nam bij Picnic PostNL, heeft een contract getekend tot en met het einde van 2027.

56 minuten geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon naar halve finales EK

STARE JABLONKI (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zich op het EK in het Poolse Stare Jablonki overtuigend geplaatst voor de halve finales. Het als tweede geplaatste koppel won in twee sets van Anna en Katerina Pavelková uit Tsjechië: 21-13 21-9.

1 uur geleden
Aanvoerder Brinkman gaat niet voor minder dan goud op WK hockey

AMSTERDAM (ANP) - Thierry Brinkman vindt dat het WK hockey niet geslaagd kan zijn zonder wereldtitel. Dat zei de aanvoerder van de Nederlandse hockeyers vrijdag in het spelershotel tegen het ANP. Het WK hockey in Nederland en België duurt van 15 tot en met 30 augustus.

1 uur geleden
Hockeycoach Delmee nodigde voetbalcoach Hiddink en kok Blaauw uit

AMSTERDAM (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, nodigde in aanloop naar het WK hockey in eigen land voetbaltrainer Guus Hiddink en topkok Ron Blaauw uit om zijn selectie te inspireren. Dat zei Delmee vrijdag in aanloop naar het toernooi in het spelershotel in Amsterdam. Het WK hockey in Nederland en België duurt van 15 tot en met 30 augustus.

2 uur geleden
Routinier Bonevacia trots na mogelijk laatste EK-optreden

BIRMINGHAM (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bezig aan zijn afscheidsjaar en hij glom van trots na mogelijk zijn allerlaatste optreden op een EK atletiek. De 37-jarige routinier was startloper in de estafetteploeg van de mannen die zich op de EK in Birmingham plaatste voor de finale van de 4x400 meter.

2 uur geleden
WK roeien in Amsterdamse Bos verwacht 40.000 bezoekers

AMSTELVEEN (ANP) - De organisatie van de wereldkampioenschappen roeien in Nederland verwacht 40.000 bezoekers. Dat zei sportorganisator TIG Sports vrijdag bij een persbijeenkomst in aanloop naar het toernooi. De WK roeien vinden van 24 tot en met 30 augustus plaats op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.

3 uur geleden
Nillessen naar finale 1500 meter EK atletiek, Chapple ligt eruit

BIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen is door naar de finale op de 1500 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker liep solide naar de vierde plaats in zijn serie in 3.36,07. De eerste zes verzekerden zich van een plek in de finale op zaterdag.

4 uur geleden