
Formule 1 terug op Duitse Nürburgring, geen races in Amerika
NÜRBURG (ANP/DPA) - De terugkeer van de Formule 1 op het Duitse circuit Nürburgring is bezegeld. Het management van de Formule 1 heeft aangekondigd dat op 11 oktober een race wordt gehouden die meetelt voor het wereldkampioenschap onder de naam Grote Prijs van de Eifel.
De koningklasse voegt nog twee races toen aan de noodkalender. Zo is het ook zeker dat Portugal na een afwezigheid van ruim 20 jaar weer een Formule 1-race houdt. Op 25 oktober is het circuit van Portimão gastheer van de Grote Prijs van Portugal. En op 1 november gaat het racecircus weer naar Italië voor de Grote Prijs van Emilia Romagna op het circuit van Imola.
De Formule 1 heeft vrijdag ook moeten besluiten dit jaar af te zien van races op het Amerikaanse continent, omdat de uitbraak van het coronavirus in Noord-, Midden- en Zuid-Amerika te zorgelijk is. Dat betekent dat er dit jaar geen races zullen zijn in Canada, de Verenigde Staten, Mexico en Brazilië.
Hoge financiële lasten
De Nürburgring bevestigde donderdag al dat er gesprekken gaande waren met het management van de Formule 1. Sinds 2014 ontbreekt het circuit vanwege de hoge financiële lasten. Sebastian Vettel was in 2013 de laatste winnaar van de race op het beroemde circuit.
Vorig jaar was de Grote Prijs van Duitsland op Hockenheim. Dat circuit was ook in beeld voor een race op de vanwege de coronapandemie aangepaste kalender, maar gaf donderdag te kennen dat een Formule 1-race voor dit jaar niet haalbaar is.
De Formule 1 zal overigens maar twee dagen op Imola zijn. Naar verwachting zullen de coureurs er maar één vrije training afwerken in plaats van de gebruikelijke drie.
Met drie races erbij in Europa telt de Formule 1-kalender voor dit jaar dertien races. Er zijn er inmiddels drie verreden, twee in Oostenrijk en afgelopen zondag in Hongarije. De Formule 1 gaat er vanuit dat in december nog races mogelijk zijn in Bahrein en Abu Dhabi.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft haar eerste partij na het winnen van Roland Garros verloren. De Amerikaanse nummer 2 van de wereld moest op het grastoernooi van Berlijn haar meerdere erkennen in de Chinese Wang Xinyu. Wang won in twee sets: 6-3 6-3.
57 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Pien Gorter is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands vrouwenwaterpoloteam. De 18-jarige speelster van Het Ravijn gaat met Oranje mee naar een toernooi in Boedapest, waar de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voorbereidt op het WK in Singapore (11-23 juli).
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Judoka Marit Kamps is er niet in geslaagd een bronzen medaille te winnen op de WK in Boedapest in de klasse boven 78 kilogram. De Nederlandse was in de strijd om het eremetaal niet opgewassen tegen de Zuid-Koreaanse Lee Hyeonji. Kamps lag na twee minuten op haar rug na een heupzwaai en verloor op ippon.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - De Tsjechische tennisster Petra Kvitova beëindigt na de US Open van dit jaar haar carrière. De tweevoudig winnares van Wimbledon heeft haar afscheid aangekondigd in een bericht op haar sociale media. "Het was geen eenvoudige beslissing, maar ik kondig mijn afscheid aan met een glimlach. Tennis heeft me alles gegeven wat ik heb begeerd", aldus de 35-jarige Kvitova.
3 uur geledenSANTA MARIA IN CALANCA (ANP) - De Brit Oscar Onley van de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL heeft de koninginnenrit in de Ronde van Zwitserland gewonnen. Hij kwam na een bergetappe met vier zware beklimmingen als eerste boven op de steile klim naar Santa Maria in Calanca.
3 uur geledenGROVE (ANP) - James Vowles heeft zijn toekomst aan het Formule 1-team Williams verbonden. De teambaas heeft een contract voor de lange termijn getekend, meldt Williams in een persbericht. Er staat geen jaartal bij.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Judoka Marit Kamps is er niet in geslaagd de finale te bereiken van de WK in Boedapest. Ze verloor van de Japanse Mao Arai in de halve eindstrijd in de klasse boven 78 kilogram.
5 uur geleden