Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team Racing Point wordt Aston Martin in 2021

Formule 1-team Racing Point wordt Aston Martin in 2021

MILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team Racing Point F1 wordt volgend jaar omgedoopt in Aston Martin. De Canadese miljardair Lawrence Stroll heeft voor zo'n 215 miljoen euro een minderheidsbelang van 16,7 procent genomen in Aston Martin, de Britse producent van luxe auto's die in financiële problemen was gekomen. Stroll is sinds eind 2018 met een consortium eigenaar van Racing Point F1, voorheen bekend als Force India, en doopt die renstal na dit seizoen om in Aston Martin.

Bij Racing Point F1 rijden de Mexicaanse coureur Sergio Pérez en Lance Stroll, de zoon van de gefortuneerde Lawrence Stroll. Pérez en Stroll behaalden afgelopen seizoen samen 73 punten, waarmee hun team als zevende eindigde in het WK voor constructeurs.

Aston Martin is nu nog titelsponsor van Red Bull, het team van Max Verstappen. Officieel heet de Oostenrijkse renstal Aston Martin Red Bull Racing. Naar verluidt betaalt Aston Martin daar sinds 2018 ieder jaar zo'n 20 miljoen euro voor. Dit jaar blijft de Britse autoproducent nog titelsponsor van Red Bull, maar daarna verdwijnt de naam van Aston Martin bij het team van Verstappen.

Aston Martin en Red Bull blijven wel samenwerken bij de productie van een zogeheten hypercar, de zogeheten Aston Martin Valkyrie. Daar worden 150 exemplaren van gemaakt. Aan het einde van dit jaar komt de eerste lichting van deze uiterste sportieve bolide op de markt. Beide partijen werken al sinds 2016 aan dit project.

Meer uit Sport

Para-snowboardster Bunschoten-Vos zet punt achter carrière

UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.

14 uur geleden
Teambaas McLaren maakt excuses aan Sainz voor gedrag Piastri

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.

16 uur geleden
Van Aert maakt na blessure rentree in Ronde van Denemarken

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.

17 uur geleden
Griekspoor is Van de Zandschulp op tennisranglijst weer voorbij

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.

19 uur geleden
Evenepoel trots op tweede plek Tour achter recordhouder Pogačar

PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.

1 dag geleden
Pogačar wil zich niet de druk van geschiedenis schrijven opleggen

PARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.

1 dag geleden
Franse tennisser Van Assche klopt Blockx in finale in Estoril

ESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.

1 dag geleden