Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1 meldt eerste twee coronagevallen na seizoensstart

Formule 1 meldt eerste twee coronagevallen na seizoensstart

BOEDAPEST (ANP/DPA) - De relatief compacte Formule 1-karavaan is sinds de verlate start van het seizoen met de eerste twee coronagevallen geconfronteerd. De F1-organisatie en de internationale autosportfederatie FIA maakten vrijdag in Boedapest op de eerste trainingsdag van de Grote Prijs van Hongarije de twee positieve gevallen bekend.

Namen en/of functies van de betrokken personen werden niet genoemd. Zij zijn wel in isolatie gegaan, evenals de mensen met wie ze nauw in contact hebben gestaan.

De twee besmette personen waren volgens F1 en FIA vorige week bij de Grote Prijs van Steiermark in Spielberg in Oostenrijk niet aanwezig. Tussen vorige week vrijdag en afgelopen donderdag zijn bijna 5000 coronatesten in de 'bubbel' van de Formule 1 uitgevoerd.

Het seizoen in de Formule 1 ging begin deze maand van start met de Grote Prijs van Oostenrijk, eveneens op het circuit in Spielberg. Alle deelnemers, officials, monteurs en andere functionarissen op het circuit dienen te voldoen aan uitgebreide en strenge veiligheids- en gezondheidseisen. Publiek is vooralsnog niet welkom bij de races.

Vlak voordat het F1-seizoen in maart van start zou gaan, bleek iemand in de renstal van McLaren besmet met het coronavirus. Mede daardoor ging op het laatste moment de Grote Prijs van Australië niet door.

Meer uit Sport

Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

13 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

13 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

15 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

17 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

19 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

20 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

21 uur geleden