Formerende partijen spreken schande van dreigement FVD-Kamerlid
DEN HAAG (ANP) - De leiders van VVD, D66 en ChristenUnie spreken schande van het dreigement dat FVD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen woensdag uitte in de richting van D66'er Sjoerd Sjoerdsma.
"Uw tijd komt nog wel. Er komen tribunalen", zei Van Houwelingen tegen Sjoerdsma. VVD-voorman Mark Rutte wilde er niet te veel woorden aan vuil maken, maar zei wel dat het "alle perken te buiten gaat". ChristenUnie-voorman Gert-Jan Segers noemt de uitlatingen "echt huiveringwekkend". Hij "kan niet begrijpen dat iemand het in zijn hoofd haalt dit te zeggen. Wat ik ook niet begrijp is dat mensen toch nog achter zo'n partij aanlopen".
De CU-leider vindt dat partijen "assertiever" moeten zijn. "Zeggen dat dit echt niet kan." Hij wijst ook op de vele retweets van FVD-leider Thierry Baudet die vaak afkomstig zijn van accounts die ook antisemitische berichten plaatsen. "Het is voorbij elke beschaving."
Ultiem dieptepunt
D66-leider Sigrid Kaag noemt de bedreiging "een ultiem dieptepunt", maar ziet het voorval wel als onderdeel van een breder patroon. "Het gaat al een hele tijd te ver." Ook zij vindt dat partijen "moeten opstaan" tegen dit soort gedrag. "Dit is meer dan ophef. Dit is fundamenteel. Ik zie het als aantasting, ondermijning van de rechtsorde."
"Ik denk dat partijen een streep moeten trekken. Opstaan, naar de interruptiemicrofoon, het veroordelen, of niet meer meedoen aan debatten."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
3 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
5 uur geleden