Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formerende partijen praten komende dagen op landgoed Zwaluwenberg

Formerende partijen praten komende dagen op landgoed Zwaluwenberg

HILVERSUM (ANP) - De formatieonderhandelingen gaan woensdagochtend verder op de Zwaluwenberg in Hilversum. De twee informateurs Johan Remkes (VVD) en Wouter Koolmees (D66) ontvangen daar de partijleiders van de VVD, D66, CDA en CU en hun vier secondanten om alle belangrijke onderwerpen inhoudelijk flink verder door te spreken. Het overleg loopt door tot vrijdag; de deelnemers blijven slapen op het landgoed.

De afgelopen periode overlegden de formerende partijen telkens in het Logement aan het Plein in Den Haag. Voor een uitstapje is gekozen zodat iedereen zich beter kan concentreren op de onderwerpen, zonder onderbreking door andere zaken. Er komt na deze reeks nog geen slotsom, zo is de verwachting.

VVD-leider Mark Rutte, D66-leider Sigrid Kaag en CDA-leider Wopke Hoekstra kwamen in september ook naar de Zwaluwenberg, om een weekend lang met elkaar te praten onder leiding van informateur Remkes. Ze waren er toen nog niet uit met wie ze verder wilden gaan praten over een nieuw kabinet.

Begin deze maand is Gert-Jan Segers van de ChristenUnie aangeschoven, nadat D66 de blokkade tegen deelname aan de christelijke partij had losgelaten. GroenLinks en PvdA waren afgevallen als potentiële deelnemers aan een nieuwe regeringscoalitie, omdat VVD en CDA niet wilden dat beide partijen zouden aanschuiven.

Meer uit Binnenland

Minister: Curaçao heeft voorraad voedsel en medicijnen

WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.

7 uur geleden
NOS komt ook zondagochtend met extra journaals over Venezuela

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.

9 uur geleden
Persconferentie Trump live te volgen bij NOS en RTL

HILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.

9 uur geleden
Kamermeerderheid wil snel debat over situatie Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.

10 uur geleden
Curaçaose minister roept op gestrande toeristen te helpen

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.

11 uur geleden
Curaçao: luchtruim rond Antillen toch niet helemaal gesloten

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.

11 uur geleden
Premiers Curaçao en Aruba vragen bevolking kalm te blijven

WILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.

12 uur geleden