ForFarmers merkt prijsdruk en vreest impact conflict Oekraïne
LOCHEM (ANP) - De oplopende prijzen voor grondstoffen en energie zorgen voor hoofdbrekens bij voederbedrijf ForFarmers. De onderneming had het vorig jaar lastig om de hogere kosten volledig doorberekend te krijgen waardoor de winstmarge onder druk stond. Wat daarbij meespeelde is dat het voor boeren sowieso lastiger is geworden om te ondernemen. Ook dierziektes, zoals de rondwarende vogelgriep, spelen daar een rol in. Het bedrijf verwacht ook dat de grondstof- en energieprijzen hoog blijven, mede gezien de "zorgwekkende politieke situatie" rondom Rusland en Oekraïne.
ForFarmers sloot 2021 af met een omzet van bijna 2,7 miljard euro. Dat was 13,5 procent meer dan een jaar eerder. Daarbij werden de opbrengsten vooruit geholpen door overnames en hogere prijzen. Dat was vooral in Nederland en België het geval. In Duitsland en Polen gingen de zaken ook beter, geholpen ook door hogere afzetprijzen. In het Verenigd Koninkrijk werd minder verkocht. Qua volume zag ForFarmers de totale afzet dalen tot 9,7 miljoen ton. Die daling kwam vrijwel volledig op het conto van de Britten. Mengvoer, het belangrijkste product van ForFarmers, werd wel ietsje meer verkocht.
De winst van het bedrijf zakte met ruim een derde tot 33,4 miljoen euro. Volgens topman Yoram Knoop, die in april vertrekt bij het bedrijf, zullen de marges ook dit jaar onder druk blijven staan. Vooral in de eerste helft van het jaar zal het bedrijfsresultaat op jaarbasis flink lager uitvallen, voorspelt hij. Het bedrijf gaat ook zijn eigen strategie evalueren en waar nodig aanscherpen. De uitkomsten daarvan worden in de loop van het jaar bekend.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
13 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
14 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
14 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
17 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
18 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
18 uur geleden