Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ForFarmers lijdt verlies door scherpe concurrentie, schrapt banen

ForFarmers lijdt verlies door scherpe concurrentie, schrapt banen

LOCHEM (ANP) - ForFarmers, een van de grootste veevoerbedrijven in Nederland, is in de eerst helft van dit jaar in de rode cijfers beland. De resultaten werden gedrukt door groeiende concurrentie en reorganisatiekosten. Om de kosten te verlagen schrapt het bedrijf honderd voltijdsbanen.

"De krimpende veestapels in Noordwest-Europa leiden tot overcapaciteit van voerproductie", stelt het bedrijf vast. De hoeveelheid verkocht veevoer daalde in de eerste zes maanden van het jaar met bijna 5 procent. Vooral in de varkenssector gaat het slecht.

Het operationele verlies kwam in het afgelopen halfjaar uit op 6 miljoen euro. Een jaar eerder stond er nog een winst van 19 miljoen in de boeken. "De prijsconcurrentie is in volatiele marktomstandigheden toegenomen waardoor onze volumes verder onder druk kwamen en daarmee ook onze brutowinst", stelt ForFarmers in een toelichting.

Onder druk

Problemen bij varkenshouders zetten de verkopen van de onderneming al langer onder druk. Veel veehouders zijn gestopt omdat varkensvlees niet meer voldoende oplevert. Daarbij hebben veehouders te maken met meer wet- en regelgeving, vooral op het gebied van duurzaamheid.

Behalve de voltijdsbanen die worden geschrapt, gaat ForFarmers ook het aantal managementposities terugbrengen. Het bedrijf met een beursnotering in Amsterdam heeft ongeveer 2500 mensen in dienst.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

3 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

3 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

3 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

5 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

7 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

8 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

8 uur geleden