Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ForFarmers lijdt verlies door scherpe concurrentie, schrapt banen

ForFarmers lijdt verlies door scherpe concurrentie, schrapt banen

LOCHEM (ANP) - ForFarmers, een van de grootste veevoerbedrijven in Nederland, is in de eerst helft van dit jaar in de rode cijfers beland. De resultaten werden gedrukt door groeiende concurrentie en reorganisatiekosten. Om de kosten te verlagen schrapt het bedrijf honderd voltijdsbanen.

"De krimpende veestapels in Noordwest-Europa leiden tot overcapaciteit van voerproductie", stelt het bedrijf vast. De hoeveelheid verkocht veevoer daalde in de eerste zes maanden van het jaar met bijna 5 procent. Vooral in de varkenssector gaat het slecht.

Het operationele verlies kwam in het afgelopen halfjaar uit op 6 miljoen euro. Een jaar eerder stond er nog een winst van 19 miljoen in de boeken. "De prijsconcurrentie is in volatiele marktomstandigheden toegenomen waardoor onze volumes verder onder druk kwamen en daarmee ook onze brutowinst", stelt ForFarmers in een toelichting.

Onder druk

Problemen bij varkenshouders zetten de verkopen van de onderneming al langer onder druk. Veel veehouders zijn gestopt omdat varkensvlees niet meer voldoende oplevert. Daarbij hebben veehouders te maken met meer wet- en regelgeving, vooral op het gebied van duurzaamheid.

Behalve de voltijdsbanen die worden geschrapt, gaat ForFarmers ook het aantal managementposities terugbrengen. Het bedrijf met een beursnotering in Amsterdam heeft ongeveer 2500 mensen in dienst.

Meer uit Financieel

Schiphol: vergelijkbaar beeld met annuleringen en vertragingen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol kampt zaterdag opnieuw met de uitval van honderden vluchten en flinke vertragingen door overlast van winterweer. Volgens een woordvoerder is het beeld vergelijkbaar met vrijdag toen er ook veel annuleringen en vertragingen waren.

1 uur geleden
Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

11 uur geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

12 uur geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

14 uur geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.

16 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

16 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

17 uur geleden