Ford houdt winst op peil door hogere prijzen voor auto's
DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Autoproducent Ford heeft het eerste kwartaal van het jaar een iets hogere winst behaald dan waar kenners in doorsnee vanuit gingen. De Amerikaanse onderneming verkocht zijn auto's tegen hogere prijzen. Daarmee compenseerde het bedrijf de problemen en extra kosten in de leveringsketens die juist weer aan de winst raakten.
De tekorten aan onderdelen zoals chips en andere verstoringen zitten de productie van auto's in de weg. Maar vanwege de grote vraag naar auto's, en met name de nieuwe modellen, wist Ford deze tegen hogere prijzen te vermarkten. De aangepaste winst voor Ford kwam uit op 2,3 miljard dollar, waar in doorsnee nog geen 2 miljard dollar werd gerekend.
Door de problemen in de logistiek kan Ford de grote vraag naar nieuwe auto's bij klanten niet bijhouden. Evengoed tornde het bedrijf niet aan zijn verwachtingen dit jaar. Daarbij zal de winst voor rente en belastingen tot wel een kwart hoger kunnen uitvallen.
De cijferupdate van Ford volgt een dag na de introductie van de elektrische F-150. De lancering van deze auto is voor Ford een hoogtepunt. De automaker kondigde eerder aan 50 miljard dollar te zullen steken in de ontwikkeling van elektrisch rijden. Volgens topman Jim Farley moet het 118-jarige bedrijf in staat zijn om Tesla op de markt voor elektrisch rijden uit te kunnen dagen.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
6 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 dag geleden